Copy
Привіт! Це третя двотижнева розсилка GameDev DOU! 📬

У ній ми розповідаємо про найцікавіші тексти редакції за цей період, блоги від нашої спільноти та теми на форумі.

У цьому випуску показуємо арти геймдев-художників про повномасштабну війну та розповідаємо, що не так з російською грою Atomic Heart і чому її в жодному разі не можна купляти, та потрібно заборонити. А ще пишемо про використання кватерніонів у геймдеві, пет-проєкти ігрових розробників та розказуємо, у що цікаве пограти в березні й багато іншого.

Гайда!

Арти про війну від українських геймдев-художників. Добірка до річниці від початку повномасштабної війни


Попросили українських геймдев-художників надіслати один свій арт про велику війну росії проти України. Зібрали їх у добірку та показуємо нашій спільноті.

Як українські розробники причетні до створення Atomic Heart — російської гри на гроші «Газпрому»


Голлівудські зірки, західна преса та найвпливовіші компанії в ігровій індустрії — всі вони активно беруть участь в піарі російської гри Atomic Heart. Та ретрофутуристична екшн-рпг від компанії Mundfish не просто глорифікує радянську владу та КДБ. Її створювали на гроші «Газпрому» люди, які вийшли з під крила пропутінського пропагандиста.

Розказуємо, чому ця гра небезпечна та яку роль при її створенні відіграли українські розробники.
⚠️ Увага! Ця стаття має англійську версію: https://dou.ua/goto/vB6X
Закликаємо усіх небайдужих до ситуації розповсюджувати текст в соцмережах, а також серед своїх іноземних колег і друзів.

Математика в геймдеві. Що таке кватерніони та як їх використовують при розробці ігор
 

Цього разу у рубриці «Математика в геймдеві» говоримо про кватерніони: коли з’явився цей математичний об’єкт та в яких випадках його використовують у геймдеві. Зокрема, чому він може бути зручніший за кути Ейлера та матриці.

Пет-проєкти українських геймдев-фахівців: мальописи, Палпатін для Oculus Quest та стратегія про повітряні тривоги
 

Українські геймдев-фахівці — талановиті, багатогранні та креативні. Доводять це не тільки великі ігри, які вони створюють на роботі, але й пет-проєкти, якими вони займаються у вільний час. Серед них трекинг часу для Jira, мальописи, де історію передають пози та емоції героїв, а також стратегія про ППО.

🧑‍💻 Інтерв'ю

Серафим Онищенко понад 11 років працює наративним дизайнером в українських геймдев-студіях. До того, як потрапити в геймдев, він був секретарем у суді, викладав в університеті та очолював один з відділів бюро безплатної правової допомоги.

В інтерв’ю він розповів про створення ігор у власному всесвіті, гріхи наративних дизайнерів і те, що може відштовхнути від професії.
Дмитро Єременко — артдиректор у Whaleapp з майже 20-річним досвідом роботи в ігровій індустрії. В інтерв’ю він розповів, як доріс від Junior 3D Artist до артдиректора, чому не хотів працювати в аутсорсі після першої роботи, що відрізняє хороший фідбек від поганого й чому не можна нескінченно поєднувати посаду художника і менеджера.

🎮 Рекомендації та огляди ігор

У березні виходить ремейк культової Resident Evil 4, перша частина The Last of Us для ПК та українська point-and-click адвентюра The Safe Place. Окрім цього, гравці можуть розраховувати на спортивні симулятори, шпигунський шутер та  гангстерський бойовик. Розповідаємо про найцікавіші ігрові релізи місяця.
17 лютого у Steam вийшла гра The Moon Hell — рольовий екшн із суворою боївкою у сетингу темного фентезі. А ще це інді-проєкт від двох українських розробників, які попри обмежений бюджет додали повну українську локалізацію з озвученням. 

Ми встигли пройти The Moon Hell до релізу, тож розповідаємо, чим вона цікава та кому варто звернути на неї увагу.

🕹 Дайджест

Що купляють українці в Steam, які ігри показали на State of Play та де знайти безкоштовні асети для ААА-проєкту. Новини про ігри та індустрію

Українська команда Piggy Game анонсувала стратегію Hoglands, на GitHub опублікували AI-модель гри про Маріо, а Rovio видалить оригінальну Angry Birds з Google Play. Розповідаємо про все важливе, що сталося в гейм-індустрії останнього тижня. Гайда читати останній дайджест!
Читати

📝 Блоги 

Створення персонажа у Metahuman Avatar: робота з волоссям. Гайд і поради 3D-художниці

Як підійти до створення персонажа з інструментом Metahuman від Unreal Engine? Про свій перший досвід з цією технологією розповіла 3D Art Lead Олександра Коі. Вона детально розібрала прцоес створення волосся і розповіла про враження від Metahuman. Плюс додала невеличкий глосарів з термінологією.
Пітч моєї мрії за 3 хвилини. Як презентувати ідею гри, щоб зацікавити партнерів або інвесторів

Євген Гріщенко, Product Owner з компанії SciPlay, розповідає про так звані логлайни та пітч у ліфті - методи, які допоможуть покращити презентації проєктів так, щоб підвищити шанси на залучення потрібних спеціалістів або інвесторів.

🗞 Новини

🟣 Українські розробники можуть безкоштовно представити свої ігри на Nordic Game Showcase

🟣 Вийшов посібник з освітлення в Unreal Engine 5 для студентів і викладачів

🟣 Команда Unreal Engine опублікувала безкоштовні асети в стилі Дикого Заходу

🟣 Київська студія анонсувала гру Hoglands — стратегію з елементами RPG про свиней-зомбі

🟣 40 найкращих українських інді-ігор беруть участь у Steam-івенті Indie Cup Celebration 2023

🟣 Розробники Silent Hill 2 відповіли на запит про додавання української локалізації

🟣 Офіційний сайт Hogwarts Legacy отримав українську версію

🟣 Вийшла геймдевна AI-модель MarioGPT — вона створює рівні у «Маріо» на базі текстових запитів

🟣 «Ми закликаємо ігнорувати цю гру»: у Мінцифри прокоментували російський проєкт Atomic Heart
Як рік повномасштабної війни росії проти України відбився на українському геймдеві?💥 Зібралися на войсчаті з представниками та представницями аутсорс- та продуктових геймдев-компаній, щоб дізнатися про їхній досвід та як він відрізняється. А також поміркували про майбутнє ігрової індустрії України.

💬 Форум

Геймдев-спільното, регулярно ми отримуємо від вас топіки, у яких ви шукаєте людей на свої інді-проєкти. Щоб форум не перетворився на сховище подібних тем створюємо цей мета-топік для пошуку людей на ваші проєкти!

Пишіть у коментарях яких фахівців та на який проєкт ви шукаєте!
Релізи від спільноти:
Космоодісея — комедійна франшиза, що народилась в жаху. Як і чому зроблені «Подорож до Марсу» і «Повернення до витоків»

Харківський інді-розробник Віталій Чиж розповів, як він з програмістом в умовах жаху повномасштабної війни росії проти України створили дві сатиричні гри з франшизи Космоодісея. 
Ми зробили гру про редагування (менше ніж) за два тижні: Редакторка Р.К.

Редакторка Р.К. — коротка візуальна новела, у якій вам доведеться редагувати й аналізувати тексти, щоб розкрити злочин. Йдеться про звичні філологічні речі: стилістику, пунктуацію та смерть.
Удвох розробили мобільну гру за пів року: Mandria: Card Adventure

Mandria: Card Adventure — фентезійна карткова гра з медитативним геймплеєм та приємним художнім оформленням. Її за пів року створила команда Matsur Games, котра складається з двох людей — Яни та Івана.

🃏 Головна механіка — пересування картки Героя на одну з наступних карток у ряді. На різних рівнях гравець збирає рослини та б’ється з монстрами. Також присутній режим виживання.

 
Створив свою першу гру на Unity — Bouncer

Bouncer — мобільна аркадна гра на Android, яку зробив учасник нашої спільноти Андрій Ільчук. Це його перший досвід на Unity! 
Game jams:
Цікаве:
Навчання:

🎮 Ігрові огляди спільноти

📜 Добірка нових українських ігор.
Відеоогляд demo-версій: Bosorka, CosmoOdyssey 2, Sherlock Holmes: The Awakened, Through the Nightmares, Erra: Exordium

Дякуємо ЗСУ за те, що можемо працювати! Слава Україні! 🇺🇦
Facebook
Twitter
YouTube
Website
LinkedIn
Copyright © 2023 | GameDev DOU, All rights reserved.


Хочете відписатися від розсилки?
Ви можете зробити це 👉 unsubscribe from this list.
 






This email was sent to <<Хочу підписатися! Моя пошта:>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
GameDev DOU · Obukhivska St · Kyiv 03164 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp