Copy
Zobrazit e-mail v prohlížeči

Co právě bublá pod pokličkou české gastro scény? Servírujeme první newsletter CzechCrunch Deli

 

Vítejte v našem digitálním Deli. Prohlédněte si vitrínu plnou delikates, ve které se najde pro každého něco. Uvidíte, že je z čeho vybírat, protože vody českého gastronomického rybníčku jsou plné inspirativních lidí, díky nimž se dějí věci. A my se s nimi potkáváme a vyzvídáme, co nám síly stačí, abychom vám to všechno mohly zprostředkovat. 

Náš první Deli newsletter je taková rozehřívačka. Komplikující se situace na poli pandemickém hází vidle do spousty plánovaných akcí. My ale nezoufáme, i tak vám toho máme hodně co říct.

 
📍 Praha #kavárny #novépodniky
The Miners: do portfolia Oldřicha a Egora přibyl další veřejnosti přístupný přírůstek, tentokrát na Starém Městě v Železné ulici. Centrum Prahy přesně tohle potřebuje a my jsme rády, že se začíná „zabydlovat“ podniky pro místní. A i když Egor říká, že je nová kavárna malá, víme, že toho má hodně co nabídnout. Do 30. 11. si tu dáte 1+1 kávu zdarma.
📍 Praha #kavárny #novépodniky
Drip it: Petrská čtvrť přivítala zkraje listopadu novou kavárnu, která se vymyká tím, že vám tady připraví kávu s sebou. Jenom s sebou. Majitelům Drip it totiž připadala interakce se zákazníky přes e-shop opuštěná, a tak se rozhodli přidružit k byznysu i místo setkávání. A to rozhodně kvitujeme! Takže vlastní kelímky do ruky, ať jsme eco friendly, a jde se pro kafe.
Potkaly jsme se s Thomasem Bühnerem, šéfkuchařem, který se nespokojil se dvěma michelinskými hvězdami
Pobavil se s námi mimo jiné o tom, jak probíhal jeho ne úplně typický kulinářský vývoj, na jakých základech stojí gastro koncept, který má potenciál sklízet pocty v podobě michelinských hvězd, a jakým směrem se podle něj bude gastronomický sektor vyvíjet v nadcházejících letech. S Thomasem se navíc něco chystá a od nás se to brzy dozvíte z první ruky.

(Gastro) Fact


Antonín Suchánek, zakladatel spol. Champagnier

„Trh se šampaňským zažívá těžké časy. Po propuknutí pandemie nastal cca 30% pokles v konzumaci, kvůli čemuž výrobci šampaňského snížili produkci. Jenže pak se rozpily velké trhy jako Amerika a Francie a výsledkem je, že současné zásoby šampaňského rychle docházejí. Francouzi přerušují dodávky, takže se zdá, že na Vánoce nebude co kupovat. Jestli tedy chcete slavit Nový rok s nějakými sofistikovanými bublinami, je nejvyšší čas se zazásobit. Navíc vzhledem k velmi špatné sklizni lze v mnohých případech očekávat i rapidní růst cen.“
 
📍 Praha #michelin #finedining
Michelinský průvodce: hvězdy jsou vrženy. Lépe řečeno tedy uhájeny. Žádné nové totiž v Praze, alespoň podle inspektorů, zářit nezačaly. Za hvězdným jídlem tak stále do Fieldu a „La Degu.“ Průvodce vykoukl z písku, alespoň co se týče ocenění Bib Gourmand, které nově získaly restaurace The Eatery a Dejvická 34. Zmínil také Taro, Výčep, Bockem a QQ Asian Kitchen. A to se počítá.
 
📍 Praha #víno #Vánoce
WineGeek: víte, že do Vánoc zbývá už jen 29 dnů? Čas na paniku. Naši oblíbenci z WineGeek naštěstí vánočnímu shonu příliš neholdují a staví se k němu po svém. A tak nachystali Xmas Survival Sixpack, tedy šest lahví vymazleného naturálního vína. „U nás totiž razíme, že Vánoce je ideální hlavně nějak přežít. A k tomu je nejlepší právě sklenička vína, nebo rovnou šest lahví,“ říká mluvčí všech vinných geeků Marko Jelič.
 
Gastro tip


Tereza Balá, pražírna Doubleshot

„V listopadu jsme představili velkou novinku – kapsle s výběrovou kávou. Důvodů je více: jednak Nespressu vypršel patent, který by nám bránil vlastní kapsle vyrábět, jednak jsme objevili alespoň částečně ekologický a recyklovatelný materiál, zároveň společnost Acronym vyvinula unikátní kapslový kávovar Morning, umožňující ještě přesnější regulaci jednotlivých parametrů. Osobně mám nejraději kapsle Funky, protože chutnají úplně neskutečně po jahodách, ale tipuji, že víc si lidi získá Start, což je klasická káva s čokoládovými tóny, která je asi blíž tomu, co lidé od espressa očekávají.“

Děkujeme, že jste dočetli až sem! Doufáme, že máte hlad, protože my ano (pořád).

Pokud se vám newsletter CC Deli líbil a chcete, aby další zajímavé gastro novinky a tipy, které vám budeme servírovat co čtrnáct dnů, neunikly ani vašim známým, budeme rády, když ho s nimi budete sdílet.

Zapomněly jsme napsat něco, co podle vás v CC Deli nemělo chybět? Máte pro nás tip na vylepšení? Jakoukoliv zpětnou vazbu prosím posílejte na aneta@cc.cz nebo jako odpověď na tento e-mail.

Budeme se těšit zase za dva týdny,

Anet a Sára

Twitter
Facebook
Website
© 2021 CzechCrunch s.r.o, Všechna práva vyhrazena.