Copy
Nr. 6 (2016.10.1)
Svētku informācija: info@latviansongfest2017.com
Par MailChimp sūtījumiem: mc@latviansongfest2017.com
 

Tradīcijas turpinās

 
XIV Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki ASV, Baltimorā 2017. gadā no 29. jūnija līdz 3. jūlijam būs viens no pirmajiem lielajiem pasākumiem diasporā, kas ieskandinās Lavijas valsts simtgades svinības.  Arī svētku programma tiek veidota kā ceļš uz svinībām godinot ārpus Latvijas radītās kultūras vērtības, cildinot sasniegumus un modinot aktīvāku ikkatra latvieša dalību tajā.  Piedāvājam Jums nelielu ieskatu mūsu galvenajos svētku sarīkojumos.

Jaundeju skate Pa dejas ceļu nākotnē
Sestdien, 1. jūlijā, plkst. 15:00
Lyric Opera House

Jaundeju skatē Pa dejas ceļu nākotnē tautas deju kopas un horeogrāfi no ASV, Kanādas un Latvijas centīsies gūt skatītāju un vērtētāju atzinību ar jaunradītām dejām — oriģinālām un tomēr latviskām. Redzēsim jaunus, saistošus deju rakstus, jaunus ritmus un kustības. Priecāsimies par autoru izdomu un aplaudēsim uzvarētājiem.

Tautas deju lieluzvedums
Svētdien, 2. jūlijā, plkst. 16:00
Royal Farms Arena

Tautas deju lieluzvedums ir dziesmu svētku neatņemama daļa. Piedalīšanās tautas deju lieluzvedumā ir ikvienam dejotājam neaizmirstams pārdzīvojums. Tur kopā dejo dažādas paaudzes no visām pasaules malām. Lieluzveduma tēma ir Dejā uz Latvijas simtgadi. Uzvedumā izsekosim Latvijas tautas deju vēsturei. Dejosim dejas, kas tika horeogrāfētas Latvijas brīvvalsts laikā, trimdas laikā un mūsdienu diasporā un Latvijā. Skatītāji varēs izsekot tautas deju maiņām simts gados.
 
Līdz šim ir pieteikušās 24 deju grupas no Amerikas, Kanādas, Latvijas un Īrijas. Vairāk kā 400 dejotāji, no tiem apmēram 35% ir bērni. Visas grupas ir jau saņēmušas deju materiālus un sākušas mācīties dejas. Dejotāji cer iepriecināt skatītājus ar savām spējām un raitiem, viegliem soļiem. Nāciet skatīties sen neredzētas tautas dejas, dejas kuras tika dejotas trimdas gadu iepriekšējos svētkos un ir kļuvušas tautā iemīļotas, un dejas kuras nav redzētas svētkos Ziemeļamerikā. Tautas deju lieluzvedums iedvesmos un uzjautrinās katru skatītāju — gan gados jaunus, kuri cer nākotnē dejot svētkos, gan tādus, kas ir dejojuši svētkos senāk, gan tos, kuri nav nekad dejojuši.

 

Kopkora koncerts
Pirmdien, 3. jūlijā, plkst. 15:00
Meyerhoff Symphony Hall

Kopkora koncertā, kā krāšņā ziedu vainagā, savīsies kopā vairākas tēmas. Programmā ievīsim darbus, ko radījušas komponistes-sievietes: Dace Aperāne, Anita Kuprisa, Selga Mence, Ilona Rupaine un Ilze Akerberga. Daudzināsim arī “pašmāju” skaņražus – komponistus, kas dzīvo vai dzīvojuši ASV Austrumu krastā: Bruno Skulti, Andreju Jansonu, Richardu Skulti, Mārtiņu un Pēteri Aldiņus un Imantu Mežaraupu – dodot mums iespēju ieklausīties viņu mūzikālajā valodā.  Bet neizpaliks arī latviešu klasiskā repertuāra pērles, kā arī jaunākos laikos tautā iemīļotie darbi: Andreja Jurjāna, Jāzepa Vītola, Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa un citu. Dzirdēsim darbus, klasiskus un mūsdienīgus, kas skanēs Simtgades dziesmu svētkos Latvijā 2018. gadā, kā arī virkni tādu, kas vēl nav dziedāti ASV latviešu dziesmu svētkos.

Kopkorim jau pieteikušies kori no Bostonas, Ņujorkas, Filadelfijas, Vašingtonas, Čikāgas, Ročesteras, Toronto un Montreālas. Ļoti priecāsimies savā vidū sveikt daudzos konkursos godalgoto Latvijas Kultūras akadēmijas kori Sōla. Kopkora skaņu krāšņumu papildinās kamerorķestris un kokļu ansamblis.

Gaidām vēl citus korus un individuālos dziedātājus! Ja vēlaties būt kopā ar mums, rakstiet krisite.skare@gmail.com vai piesakieties Dziesmu svētku mājas lapā: http://www.latviansongfest2017.com/dalibniekiem. Kori un atsevišķie dziedātāji var sākt mācīties repertuāru, jo ar PBLA KF atbalstu un sadarbībā ar Musica Baltica laists klajā skaists un bagātīgs kopkora koncerta nošu krājums. Un, lai nodrošinātu augstu māksliniecisko līmeni, drīzumā Dziesmu svētku mājas lapā būs pieejams katras balss ieraksts visām dziesmām. Tā katrs dziedātājs, iespēju robežās, varēs pilnveidot savu sniegumu līdztekus kora mēģinājumiem. Šie ieraksti arī ļaus dziedātājiem, kuru apkārtnē nav aktīvu koru, nejusties atstumtam no svētku gatavošanās kopības sajūtas.

Kopkora koncerts būs skaista dāvana klausītājiem kas ar klasiku, ar trimdinieku daiļradi un mūsdienu latviešu komponistu radošajiem darbiem uzmundrinoši un iedvesmojoši stāstīs par mūsu kopīgo ceļu uz Latvijas simtgadi.

Drīz sāksies dziesmu svētku sarīkojumu biļešu pārdošana.
Izsūtīsim atsevišķu ziņu ar visu informāciju.

PAR VIESNĪCĀM

Dziesmu svētku rīcības komitejas sarunātie viesnīcu istabu bloki ir gandrīz izpārdoti, tādēļ iesakām laicīgi domāt par apmešanās iespējām Baltimorā. Kā ziņo Visit Baltimore tūrisma aģentūra, tajos pašos datumos Baltimorā notiks arī citi pasākumi plašākai publikai; tādēļ viesnīcas strauji pildās. Inner Harbor rajonā ir daudz citu viesnīcu, bet tās atrodas tālāk no galvenās — Renaissance Baltimore Harborplace.   

Ja jūsu bērni piedalīsies ar Garezera vasaras vidusskola skolēniem, iesakām rezervēt DBL/DBL istabas Sheratonā. 
Sheraton viesnīcā piejamas DBL/DBL un King lieluma istabas par speciālo bloka cenu $189 uz visiem svētku datumiem. Telefona numuri rezervēšanai: +1.410.962.8300 un bezmaksas 800.325.3535.

 
(Svētku galvenā viesnīca)
Vēl var rezervēt svītas un King lieluma istabas par viesnīcas parastām cenām. Ir arī pieejamas 42 King lieluma istabas uz 3. jūliju par īpašo bloka cenu $179.
 
Telefona numuri rezervēšanai:    +1.410.547.1200 un bezmaksas 888.236.2427.
 
 

Vēl ir pieejamas dažas King + sleeper sofa lieluma istabas par īpašo bloka cenu $189 uz visiem svētku datumiem.

Telefona numuri rezervēšanai: +1.410.234.0550 un bezmaksas 800.766.3782. Bloka vārds: 0628LATVIA.

Reģistrācijas informācija koristiem, dejotājiem un tirgotājiem
Svētku sarīkojumu grafiks

Ceturtdiena, 29. jūnijs 

 • Iesakām atbraukt jau ceturtdien, jo piektdiena ir pilna ar svētku programmu
 • Tāpat arī iesakām tirgotājiem un izstādes rīkotājiem ierasties šai dienā, lai jau agri piektdienas rītā iekārtotu tirdziņu un citus stendus.
 • Mēs pirmie!  Vakars pirmajiem svētku viesiem. Informācija sekos.

Piektdiena, 30. jūnijs

 • Reģistrācija
 • Svētku atklāšana
 • Garīgās mūzikas koncerts
 • Iepazīšanās balle grupas Iļģi mūzikas pavadībā  Dziedāsim, dancosim, svētki klāt!

Sestdiena, 1. jūlijs

 • Bērnu rīts ar grupu Iļģi
 • Jaundeju skate
 • Teātra izrāde — Latvijas Nacionālais teātris
 • Populārās mūzikas vakars
  Skan mūzika Tev un man!  Daumanta Kalniņa Kvintets

Svētdiena, 2. jūlijs

 • Ekumēniskais dievkalpojums
 • Dievturu daudzinājums
 • Kamermūzikas koncerts
 • Teātra izrāde — Latvijas Nacionālais teātris
 • Tautas deju lieluzvedums
 • Vieskora koncerts
 • Kuģīša izbraukums
  Līgo laiva...  Spirit of Baltimore
 • Jauniešu balle
  "Roks un rotaļas" ar DJ

Pirmdiena, 3. jūlijs

 • Rakstnieku cēliens
 • Kopkora koncerts
 • Svētku bankets ar
  Bibliotēka Nr. 1
  šefpavāru Māri Jansonu
 • Svētku balle
  Ceļā uz Latvijas simtgadi! spēlēs grupa Penzionāri

Otrdiena, 4. jūlijs

 • Amerikas valstssvētku diena
 • Iespēja baudīt uguņošanu Baltimorā
 • Iespēja apciemot Vašingtonu un piedzīvot vienreizējo uguņošanu starp Kongresa namu un Linkolna pieminekli
Pastāvīgie sarīkojumi
Piesaki savu e-pasta adresi lai saņemtu ikmēneša ziņas
XIV Latvian Song and Dance Festival, Inc. ir ieguvis 501(c)3 bezpeļņas organizācijas statusu un visi ziedotāji, gan individuālie, gan juridiskie, var saņemt nodokļu atlaides likumu noteiktajā kārtībā.

Iepazīstaties ar VĒLOS ZIEDOT sadaļu mūsu mājas lapā. Ziedojumiem no $100 līdz $3,000 ir dažādas pateicības prēmijas. 

 
Atbalstiet svētkus, saņemiet brīvbiļetes
Informācija par dziesmu svētkiem ir svētku mājas lapā!

Paldies atbalstītājiem!


      

    
 
Copyright © 2016 XIV Latvian Song and Dance Festival, Inc., All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by Mailchimp