Copy
Nr. 15 (2017.3.2)
Svētku informācija: info@latviansongfest2017.com
Par MailChimp sūtījumiem: mc@latviansongfest2017.com
 
No kreisās • Marisa Gudrā, priekšsēde • Imants Mohseni, projektu tehnoloģijas • Iveta Grava, sadarbība ar Latviju, sponsori • Aivars Osvalds, vakaru programmas, sponsori • Aija Moellere, filmu projekts, brīvprātīgie • Juris Mohseni, finases • Elga Ozola, sekretāre, mājas lapas pārzine • Niks Timrots, priekšsēdes vietnieks • Inga Bebre, biļetes • Zīmējumā iztrūkst Jolanta Stoops, bērnu programmas,
vakars krodziņā
Mēs strādājam un Jūs gaidām!
XIV Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku rīcības komiteja kopā ar nozaru vadītājiem ir cītīgi strādājusi jau pusotru gadu. Būsim atklāti ~ tas darbs izplānot un saskaņot 20 dažādus sarīkojumus Baltimorā ar dalībniekiem no ASV, Kanādas, Īrijas un Latvijas ir sarežģīts un prasa daudz laika. Bet tas, kas mūsu visvairāk mudina vēl aktīvāk darboties, ir Jūsu atsaucība plānojot braukšanu uz dziesmu un deju svētkiem.

Ir sarunātas vairāk par 700 viesnīcu istabām. Pēc pēdējiem sarakstiem redzam, ka uz svētkiem brauks 17 kori un 32 tautas deju kopas.  Sekojam biļešu pasūtījumiem katru dienu un ļoti iesakam visiem tās pirkt pirms svētkiem, lai nevajadzētu stāvēt rindās un mūsu brīvprātīgajiem palīgiem būtu vieglāks darbs svētku laikā. 
Brauciet uz Baltimoru! Būsim kopā!
Svinēsim svētkus "Ceļā uz Latvijas simtgadi!"
Šajā izdevumā lasiet:
  1. Apraksti par dažiem blakus sarīkojumiem
  2. Ko var šodien darīt? Sōla GoFundMe • Pasūtīt PRINTFUL kreklus • Reklamēt Vadonī • Plānot pases atjaunošanu • Rezervēt viesnīcu
  3. Rezervējiet viesnīcas istabas. Plānojiet ceļojumu uz Baltimoru!
  4. Pērciet biļetes šodien!
Ko vēl redzēsim svētkos bez lielajiem sarīkojumiem...

Nozīmīgu lomu dziesmu svētku programmā spēlē daudzi mazie sarīkojumi, kas piedod krāsu visai svētku noskaņai.
Kamermūzikas koncerts unikālajās
American Visionary Art Museum telpās
Jau kopš pirmsākumiem kamermūzika tika spēlēta intīmā, drīzāk brīvā, nepiespiestā un draudzīgā gaisotnē, nelielās telpās vai mājās. Kopā ar jums vēlamies uzburt šādu gaisotni un aicināt uz latviešu kamermūzikas koncertu jūs - tautiešus, draugus, radus, mūzikas mīļus un jo īpaši tos, kuriem ir sajūta, ka šāds pasākums viņus garlaikotu, nogurdinātu vai ka viņi to īsti nesaprastu.

Koncertā kopā izstaigāsim latviešu akadēmiskās mūzikas taku, kas mūs vedīs no klasiskās līdz mūsdienu skaņu ainavām, un katram klātesošajam būs iespēja atrast sev īpaši tuvu vai tīkamu mūzikas mozaīkas gabaliņu, un pārliecināties pašiem, cik daudzveidīga, aizraujoša un saistoša ir mūsu, latviešu mūzika!

Vienlaicīgi, tiks izcelti gan izcili komponisti un viņu veikums instrumentālās un vokāli instrumentālās kamermūzikas jomā, gan arī lieliski diasporas latviešu mūziķi, kuri visai šai gara ainavai radīs krāsas, toņus un ritmus.

Vairāk nekā 15 latviešu mākslinieku izpildījumā tiks atskaņoti J. Vītola, J. Mediņa, P. Vaska, P. Aldiņa, Im. Zemzara, T. Ķeniņa, Em. Dārziņa, D. Aperānes, P. Plakida, H. Pavasara un Im. Ramiņa izcilākie kamermūzikas darbi. 

Tiksimies šajā koncertā, lai sajustu, cik svarīgi, ka mūzikai ir mūziķis un klausītājs, jo neviens no viņiem nevar pastāvēt pats par sevi! 

Šī koncerta veidošanā piedalās dziesmu svētku Mūzikas nozares dalībnieces, komponiste Dace Aperāne, un Latvijā dzimusī, tagad Bostonā dzīvojošā mūziķe Agita Arista.  


Svētdien, 2. jūlijā: 13:00 American Visionary Art muzejā
Rakstnieku cēliens “Pie vārda!”
Dinamisko dzejnieku un mākslinieku Sarmas Muižnieces Liepiņas un Laŗa Krēsliņa vadībā satiksimies “Pie vārda!” Baltimoras rakstnieku cēlienā savus darbus lasīs lasītāju iemīļotie austrumkrasta dzejnieki un rakstnieki, kā arī literāri viesi no attālākām vietām. Cēlienu papildinās dzeja muzikālā uzvedumā.

Pirmdien, 3. jūlijā: 10:00 Renaissance Harborplace viesnīcā
Skaistajā, gotikas stilā būvētajā baznīcā Christ Lutheran Church klausītājiem būs iespēja dzirdēt divus izcilus koncertus -  
Garīgās mūzikas un kora Sola koncertu.
Piektdienas koncertā mūs priecēs mākslinieki ne tikai ar izcilu ērģeļu skanējumu un vokālas un instrumentālas mūzikas meditāciju, bet arī īpaši šim koncertam gatavotiem latviešu komponistu L. Garūtas, P. Vaska, Ē. Ešenvalda, P. Butāna un R. Dubras garīgās mūzikas darbiem kora Sola izpildījumā.

Savukārt, kora solokoncerts būs īpašs baudījums gan kora mūzikas mīļotājiem, gan arī tiem, kam latviešu mūzika nav tik pazīstama. Koncerta pirmajā daļā koris izpildīs latviešu mūzikas izcilākos darbus  sākot no klasiķiem, J. Vītols, Em. Dārziņš, J. Mediņš, līdz mūsdienu spilgtākajiem latviešu komponistiem, P. Vasks, Ē. Ešenvalds, J. Jančevskis.  Koncerta otrā daļa solās būt krāšņa ne tikai skaņās, bet arī smaidos un priekā, ko dod skaistā latviešu tautas mūzika. Tautas dziesmu apdares skanēs visdažādāko komponistu rokrakstos - B. Skulte, Ā. Šķepasts, Ē. Ešenvalds, I. Ramiņš, A. Maskats.  

Ja vēlaties palepoties ar latviešu kultūras skaistumu saviem amerikāņu draugiem, tad šis ir tas koncerts, uz kuru viņus būtu jāaizved.

Garīgās mūzikas koncerts piektdien, 30. jūnijā: 16:00 Christ Lutheran baznīcā
Sōla solokoncerts svētdien, 2. jūlijā: 20:00 Christ Lutheran baznīcā  
Citu organizāciju rīkoti pasākumi
dziesmu svētku laikā

 
Arī sabiedriskā aktivitāte Baltimoras dziesmu svētku laikā sitīs augstu vilni. Vēl daudzi citi pasākumi būs svētku laikā,
bet par tiem rakstīsim vēlāk.
Sekojiet līdzi mūsu e-ziņām un mājas lapai,
kur būs jaunākā informācija!
Latviešu ārstu un zobārstu apvienības 70 gadu dibināšanas konference

Aicinām visus ārstus un zobārstus satikties Baltimorā un kopā svinēt LĀZA 70. gadadienu! Atzīmēsim šo jubileju klausoties referātu sēriju, ko pasniegs prominenti LĀZA biedri. Konferences dalībniekiem būs pusdienas. Vairāk par apvienību variet uzzināt aplūkojot www.lazariga.lv. Pilna informācija par 70 gadu dibināšanas konferenci ir pieejama šeit.

​Sestdien, 1. jūlijā: 12:00 Renaissance Harborplace viesnīcā


Studenšu korporāciju tikšanās
Rīko Vašingtonas S!K!K!
Sestdien, 1. jūlijā no 12:00 - 14:00
Renaissance Harborplace viesnīcā.

Ar jautājumiem lūdzu griezties pie Baibas Ozolas: bsozols@yahoo.com

Futbola spēle Baltimorā
ALA Sporta nozare ziņo, ka Dziesmu svētku nogalē notiks 2017. gada Latvijas Kausa futbola spēle Ņūdžersijas Kursa vs. Vidējo valstu DV.

Sīkāka informācija būs pieejama ALA un Dziesmu svētku mājas lapās. Par spēli interesēties pie Jāņa Ģigas, gbgiga@verizon.net,
mob. (908) 931-1228
.

Korporacijas Lettonia brokastis
Rīko Lettonia, Inc.
Svētdien, 2. jūlijā no 7:30 - 9:00
Renaissance Harborplace viesnicā.

Ar jautājumiem lūdzu griezties pie Aivara Osvalda: aeosvalds@gmail.com
Sirsnīgs paldies visiem, kas atrada minūti laika un ziedoja kora „Sōla" ceļa izdevumiem.  Mūsu mērķis vēl nav sasniegts, tādēļ mēs būtu pateicīgi, ja ziedojumu akcijā iesaistītos lielāks skaits MailChimp lasītāju.  Lūdzu palīdziet!
 

PRINTFUL piedāvā iegādāties
t-kreklus ar 20% atlaidi

PRINTFUL piedāvā iegādāties t-kreklus ar atlaidi latviešu dziesmu svētku dalībnieku grupām!​ Tiks piešķirta 20% atlaide no kopējās kreklu summas (nodokļi un sūtīšanas izmaksas netiek iekļautas).

Norādījumi, kā saņemt atlaidi ir šeit.

 


Reklamējiet svētku katalogā Vadonis!

Sagaidam, ka Baltimoras Dziesmu svētkos būs ap 3,000 dalībnieku un skatītāju no visām pasaules malām.

Reklāmu specifikācijas
Labākais faila formāts: augstas rezolūcijas (vismaz 300 dpi) PDF. Citi pieņemami faila formāti: InDesign, JPG, Word, Pages. Reklāmas tiks drukātas melnbaltā. Jūsu atbildība ir nodrošināt autortiesības visiem mākslas elementiem Jūsu reklāmā.

Lūdzam reklāmas iesūtīt līdz
šī gada 1.maijam.


Reklamēšanas informācijas lapa PDF
Reklamēšanas Interneta vietne
Reklāmu pasūtīšanas anketa

 

Iespēja atjaunot Latvijas Republikas pasi Baltimorā

Latvijas vēstniecība Vašingtonā dziesmu svētku laikā piedāvā iespēju Latvijas pilsoņiem atjaunot Latvijas Republikas pasi. Pārvietojamā pases stacijas būs atvērta piektdien, sestdien un svētdien no 10:00 līdz 17:00 un atradīsies svētku galvenajā viesnīcā, Renaissance Harborplace hotel. Lai apmainītu pasi šajā pases stacijā, iepriekš, līdz 15. jūnijam uz LR vēstniecību jānosūta dažādi dokumenti. Visa informācija par nepieciešamiem dokumentiem un cenām ir pieejama svētku mājaslapā:

www.latviansongfest2017.com/pases-stacija.

 
 

Istabas svētku blokā par $189 diennaktī.
 

 

Telefona numuri rezervēšanai: +1.410.962.8300 un bezmaksas 800.325.3535.

 
Citas viesnīcas
Inner Harbor rajonā


http://baltimore.org/inner-harbor-hotels
Ar vilcienu, lidmašīnu un auto.
Visi ceļi ved uz Baltimoru!

http://www.latviansongfest2017.com/transports

Svētku programma
Apraksti par visiem sarīkojumiem ir šeit.
 

Rīcības komiteja būs ļoti pateicīga, jo laicīgi pirkumi palīdz ne vien prognozēt pasākumu apmeklētāju skaitu un labāk sagatavoties, bet arī nodrošina veselīgu kases stāvokli un priecīgu kasieri. 
Reģistrācijas informācija koristiem, dejotājiem un tirgotājiem
Informācija par dziesmu svētkiem ir svētku mājas lapā.
Palīdziet izsludināt. Šos PDF materiālus variet lejuplādēt un pielikt apkārtrakstiem, ielikt tīmekļu lapās vai pārsūtīt ar epastu.

Biļešu anketa
Svētku programma
Svētku programmas apraksti
Svētku tri-fold buklets
Ziedojumu "laivas" un brīvbiļetes
Svētku logo ar tekstu
Svētku logo bez teksta
Informācijas lapa 2017-1-16
Copyright © 2017 XIV Latvian Song and Dance Festival, Inc., All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by Mailchimp