Copy
Sdílet
Tweet
Přeposlat mail
Holubí pošta č. 255 - Český hokej pro tibetské děti

Zatímco v Itálii se o víkendu běhalo na lyžích, ve vesnici Mulbekh v Malém Tibetu, oblasti vysoko v indických Himálajích, kde během tuhých zim klesají teploty až na -30 °C, se ve stínu sedmitisícovek honily děti s bruslemi na nohou za pukem. Nejde však o žádnou velkou tradici. Hokej zde začali hrát loni v zimě, kdy česká organizace Brontosauři v Himálajích za pomoci řady dobrovolníků zajistila vybavení, hřiště i trenéry. Určitě se shodneme na tom, že Češi jako hokejový národ mají v této oblasti co předat. A co teprve, kdyby se toho ujal ten nejpovolanější…

„Kdo je to ten Jágr?“ ptají se děti mezi sebou.
„To je jako Dalajláma, jenom v hokeji,“ dostávají odpověď.

Na úspěch, s jakým se tento sport v místní komunitě setkal, upozornila loni organizace povedeným videem, které bylo dokonce na festivalu v Cannes oceněno jako nejlepší reklama světa pro neziskovku v roce 2018.

Jágr se sice do Mulbekhu ještě podívat nepřijel, zato Dominik Hašek ano. A jde o čerstvou novinu! Ještě nedávno chtěla všechna děcka jenom střílet góly. Po jeho návštěvě se ale dva chlapci rozhodli stát brankáři. Jejich tým je tak teď kompletní a schopný měřit své síly s konkurencí v Malém Tibetu a možná jednou i za jeho hranicemi. O tom, jak náš Dominátor učil mladé talenty hrát, se můžeme dozvědět více dnes večer v pořadu Víkend nebo ze stránek samotné organizace, která v Mulbekhu již několik let podporuje školu a odborně asistuje v jejím rozvoji.

Zimním radovánkám zdar!
Barča
Chceme vědět, jaká pošta se Vám líbí. Oznámkujte nám tu dnešní jako ve škole.
1 2 3 4 5

Líbila se Vám dnešní pošta? Přepošlete ji přátelům!

Zdroje:
https://www.facebook.com/BrontosaurivHimalajich/
http://www.brontosaurivhimalajich.cz/2019/1/24/dominik-hasek-vyucoval-nase-deti-hokej
https://www.facebook.com/vikendtvnova/
 
Přihlásit k odběru Holubí pošty

Nechcete již dostávat Holubí poštu? To nás mrzí. 
Pro odhlášení klikněte zde: Odhlásit z Holubí Pošty

K odběru se vždy můžete znovu přihlásit na www.holubiposta.cz!