View this email in your browser
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward

שלום לתומכות ותומכי עמותת סיכוי, ושנה אזרחית טובה!

שנת 2019 היתה שנה סוערת ומאתגרת, אבל גם מלאה בהזדמנויות לשינוי - הזדמנויות שהצלחנו לממש. הזירה הפוליטית התלהטה ובשתי מערכות בחירות נחצו עוד ועוד קווים אדומים בהסתה חמורה כלפי האזרחים הערבים ובנסיונות דה לגיטימציה שלהם כפרטנרים פוליטיים. סיכוי הקפידה להשמיע קול חד וברור נגד הסתה זו - ובמקביל, המשיכה בשיח עם בכירים במשרדי הממשלה, מקבלי החלטות בתקשורת ובשוק הפרטי - ושינויים דרמטיים ומשמחים קרו וממשיכים לקרות. המאבק לקידום השוויון והשותפות בין האזרחים היהודים והערבים נחל כמה הצלחות משמעותיות - וזה קורה בזכות עבודה מקצועית ואינטנסיבית יחד עם שותפינו, ובזכותכם:
שהגבתם, שיתפתם ותרמתם - לא נשארתם אדישים.
 
אז מה היו 5 ההישגים הבולטים שלנו
בקידום שוויון ושותפות בין אזרחים ערבים ויהודים ב-2019?
השנה הופיע סוף סוף שילוט אלקטרוני בערבית בחזית של קווי האוטובוסים ברחבי הארץ, בנוסף לערבית בשילוט בתוך האוטובוסים ובתחנות. ברכבת ישראל נוסף שילוט ומידע בערבית בקרונות השמורים החדשים. מרחב ציבורי דו לשוני - צעד משמעותי עבור חברה משותפת! 
קראו עוד כאן
השנה 10 יישובים ערביים קיבלו 112 מיליון ש"ח לצורך תכנון ופיתוח שכונות חדשות והסדרה של בניינים קיימים. הכסף היה תקוע זמן רב רק בגלל שהתנאים לקבלתו היו כמעט בלתי אפשריים, אך  ביחד עם שותפינו במרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי ובועד הארצי לראשי הרשויות המקומיות הערביות הצלחנו לסייע לחלק מהיישובים לעמוד בתנאים, ולשכנע את הממשלה לתת פטור לאלה שלא עמדו בהם. 
קראו עוד כאן 
בעקבות עבודה אינטנסיבית של מדד הייצוג וקמפיין #נוכחיםנפקדים עם העין השביעית, שיעור המרואיינים הערבים בסיקור הבחירות עלה ב-60%: מ-4.5% במערכת הבחירות הראשונה ל-7.5% במערכת הבחירות השנייה.
קראו עוד כאן
למרות ההתנגדויות, הצלחנו ביחד עם שותפינו להביא להקמה ופתיחה של תיכון חדש בכפר אל-זרנוג שבנגב. למרות שבכפרים הבלתי מוכרים בנגב גרים 15,000 נערים ונערות בגיל תיכון, זהו רק התיכון השני שמשרת אותם. 
קראו עוד כאן 
הצלחנו לשכנע את הממשלה להסיר חסם מרכזי להצלחת התוכנית "מחיר למשתכן" בחברה הערבית ולשנות את תנאי ההשתתפות בתוכנית כך שיכלול זוגות מאורסים ולא רק נשואים. 
קראו עוד כאן
הקמפיין שלנו בבחירות #יודע_איפה_הקול_שלי הצליח להיאבק בשיח ההסתה והדה לגיטימציה כלפי האזרחים והח"כים הערבים, וראינו יותר ויותר בכירים ואנשי תקשורת מבטאים הערכה לח"כים הערבים והישגיהם (למשל פה).
לדף הקמפיין לחצו כאן  
כמובן שהדרך עוד ארוכה וקיימים אתגרים רבים ומורכבים בדרך לשוויון מלא ולחברה משותפת באמת. לכן אנחנו ממשיכים להיאבק ולפעול למען השינוי, וזו טעימה קטנה מהפרויקטים החדשים שאנחנו מתכננים לשנת 2020:
ייצוג החברה הערבית בחומרי הלימוד
התחלנו מהלך נרחב של קידום נוכחות השפה והתרבות הערבית בחומרי הלימוד בעברית בכל מקצועות הלימוד. 

קידום החלטת ממשלה 923 
יחד עם שותפינו בהנהגת החברה הערבית ובחברה האזרחית, אנחנו מקדמים החלטת ממשלה שתהווה המשך להחלטת ממשלה 922, ותטפל בתחומים בהם קיימת אפליה תקציבית דרמטית כמו רווחה, חינוך, בריאות ופיתוח אזורי תעשייה. 

הנכחת השפה הערבית במוזיאונים
בקרוב נשיק יוזמה גדולה לקידום נוכחות הערבית במוזיאונים המובילים לאמנות ומדע בישראל והנגשתם לציבור הערבי בישראל.

שדרוג וחידוש מאגר A-list 
בקרוב נשיק מחדש את A-list: מאגר מורחב ומשודרג של מומחיות ומומחים ערבים בשלל תחומים. לא יהיו יותר תירוצים להדרה של האזרחים הערבים מהתקשורת - שפע של דוברים מצויינים יהיו זמינים למערכות כלי התקשורת ולמארגני כנסים.

התחדשות עירונית ביישובים הערביים
בשותפות עם המרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי ועם מרכז הגר אנו מפתחים מודל להתחדשות עירונית שיתאים לצרכים הספציפיים של היישובים הערבים.

עבודה משותפת עם מנהיגים ומשפיענים בחברה הערבית 
התחלנו מהלך זה במטרה להגדיל את היכולת של סיכוי לזהות במדויק את ההזדמנויות והחסמים  לשוויון וחברה משותפת בישראל, וכדי שנוכל לעבוד יחד עם שותפים אלה לפיתוח פתרונות עומק שיכולים לחולל שינוי משמעותי. 
אז יש לנו עוד הרבה עבודה - המאבק לשוויון ושותפות מאתגר ורצוף התנגדויות, אבל אנחנו גאים בהישגים המשמעותיים שלנו ב-2019, ובעזרתכם - ב- 2020 נשיג עוד הרבה יותר!
 
עזרו לנו להפוך את 2020 לשוויונית ומשותפת יותר - תרמו לסיכוי. 

בברכה,
אמג'ד שביטה ועופר דגן,
מנכ"לים שותפים, עמותת סיכוי
 
תרמו לפעילות סיכוי

רוצים להיות מעודכנים בזמן אמת?
עקבו אחרינו!
באינסטגרם באינסטגרם
בטוויטר בטוויטר
בפייסבוק בפייסבוק


This email was sent to <<אי-מייל>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
סיכוי · דרך אלנבי 77 · חיפה 3566434 · Israel