Copy

AKSİS E-BÜLTENEylül, 2016

 

Değerli E-Okurlarımız,

Bu yazımda, çok farklı bir konu başlığı altında bilgilerimi paylaşmaya çalışacağım.
Bildiğiniz üzere, yeni bir eğitim – öğretim yılına daha başlamak üzereyiz.
 
Bu ay içinde, ülkemizi çağdaş ülkelerin teknolojik ve bilimsel seviyesine ulaştıracak olan yeni nesiller eğitim-öğretim hayatlarına ilk resmi adımlarını atacaklardır.  Bu sene okula başlayacak olan öğrencilerin tahmini olarak okul hayatının bitiş tarihi 2030 ‘lu yılların başı olacak. Peki emeklilik yıllarının hangi tarih olacağını biliyor musunuz? Bu tarih ise 2070 ‘li yılların başı olacaktır.
 
Bu bilgilerden sıyrılarak, gelişmiş ülkelerdeki eğitim – öğretim planlarına ve çalışmalarına baktığımızda, amaçlarının ve hedeflerinin geçiş sınavları olmadığını görmekteyiz. Ülkemizde de daha ileriye dönük çalışmalar olmasını ve gelecek senelerin ihtiyaçlarına uygun bireyler yetiştirecek sistemlerin olması gerçeği önümüzdedir. Bu süreçte,  eğitim-öğretim hayatının  önemli karakterleri olan öğretmenlerle birlikte, çocuklarına kariyer çizmekte etkin bir rol olan ebeveynlerin de çocuklara doğru rehberlik etmesi gerekmektedir.
 
Yayımlanan çalışmalara göre, 21. yüzyılın yeni nesillerine öncelikle kazandırılması istenen beceriler aşağıdaki gibidir.  Bu bilgilere dayanarak, birçok ülkedeki eğitim-öğretim sistemlerinde gerekli düzenlemeler yapılmaktadır.

Öğrenme Becerileri
Eleştirel düşünme
Yaratıcı düşünme
İşbirliği
İletişim

Yaşam Becerileri
Esneklik
Girişkenlik
Sosyal beceriler
Üretkenlik
Liderlik

Yukarıdaki başlıklara baktığımızda, günümüzün yöneticilerinde de olması gereken özellikler olarak aranan kriterlerle örtüşmektedir.
 
Ülkemizde de benzer kurguların eğitim-öğretim sisteminde baz alınarak, düzenlemeler yapılması 21. yüzyılın beklentilerine ve dolaylı olarak mesleklerine uygun nesiller yetiştirilmesini sağlayacaktır.  Bu çalışmalarla, ülkemizi daha çağdaş ülkeler seviyesine çıkarmamız mümkün olacaktır.
 
Aksis ailesi ve şahsım adına bayramınızı kutlar, sevdiklerinizle beraber olduğunuz ve esenliklerle dolu bir bayram geçirmenizi dilerim.

 

 

Saygılarımla,
Burak MÜJDECİ
Aksis Genel Müdürü

AYIN ÇÖZÜMÜ

DOX (EBYS)


 

DOX EBYS, TS 13298:2015 SERTİFİKASINI İLK ALAN ÜRÜN OLDU!

AKSİS’in  25 Şubat 2016’da lansmanını yaptığı DOX EBYS ürünü, 12 Ağustos 2016 tarihinde  TS 13298’in son güncel versiyonu olan TS 13298:2015 Elektronik Belge ve Arşiv Yönetim Sistemi Sertifikasını aldı. 2015 versiyonu ile gelen son yenilikleri ve T1 ile gelen son güncellemeleri de içeren sertifika ile DOX EBYS kullanan kurumlar aşağıdaki Türk Standartlarını destekleyen Doküman ve Arşiv Yönetim sistemlerine sahip olacaklar:

  • TS 13298/T1  Elektronik Belge ve Arşiv Yönetim Sistemi – 18 Şubat 2016 Tarihli
  • TS 13298  Elektronik Belge ve Arşiv Yönetim Sistemi – 23 Ekim 2015 Tarihli
  • TS ISO/IEC 25051 Yazılım Mühendisliği Sistem ve Yazılım Kalite Gereksinimleri ve Değerlendirme (SQuaRE) – Kullanıma Hazır Yazılım Ürünü (RUSP) kalitesi için gereksinimler ve test talimatları – 27 Ağustos 2015 Tarihli
DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

GELECEK ETKİNLİKLER

BTVizyon Toplantıları


 

Bilişim teknolojilerine ilişkin güncel ve gelecek vizyonların, deneyimlerin, bilgilerin, ürün ve çözümleriniz paylaşıldığı toplantı platformudur."BTvizyon Anadolu Toplantıları" etkinlikleri; önde gelen bilişim firmaları ile Anadolu'nun çeşitli illerindeki firmaların buluşturulmasını amaçlar. 

Bu toplantılar, bilişim teknolojileri sağlayıcılarının, hedefledikleri potansiyel kullanıcılar ile gelecek vizyonlarını paylaştıkları, ürünlerinin ve çözümlerinin tanıtımını yaptıkları ve örnek uygulamalarını gösterdikleri buluşma ve pazarlama platformlarıdır. 6 Ekim 2016 tarihinde Ankara'da yapılacak etkinliğe, Aksis olarak tüm ekibimizle katılıyor olacağız.

Gelecek bültenimizde sizlere daha detaylı bilgiler vereceğiz.

ETKİNLİĞE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ

TİYATRO

Shakespeare'in Bütün Eserleri - Hafif Kısaltılmış

 

Londra'da 10 sezon kapalı gişe oynayan müthiş komedi "Shakespeare'in Bütün Eserleri - Hafif Kısaltılmış", Türkiye'de bir kez daha bizlerle buluşuyor.

Londra West End'de 10 sezon kapalı gişe oynayan bu müthiş komedi, ülkemizde de yıllar sonra bir kez daha sergileniyor. 3 aklı evvel erkek oyuncu, Shakespeare’in bütün eserlerini birden seyirciye sunmaya kalkışır. Üstelik Shakespeare hakkında yüzeysel bilgi ve kulak dolgunluğundan başka bir donanımları yoktur. Cehaletin verdiği cüretle kadın rolleri, cadılar, soytarılar, hepsini oynamaya çalışınca aksilikler birbirini izler, olaylar çılgınlık boyutuna erişir. 

Herkesin akşamdan sabaha ünlü olmayı düşlediği, oyunculuğun kimilerince kolay bir meslek gibi görüldüğü ülkemizdeki bu tuhaf duruma ışık tutacak müthiş bir güldürü...

Yazanlar: Adam Long, Daniel Singer ve Jess Winfield
Çeviren: Leyla Özgüler Kalender

Yöneten, Dramaturji ve Işık Tasarımı: Kemal Başar
Kostüm Tasarımı: Berna Yavuz
Koreografi: Alpaslan Karaduman
Yönetmen Yardımcıları: Shyqyri Caushaj, Çağlar Polat
Oynayanlar: Kemal Erdurak, Kerem Muslugil, Mesut Yılmaz
Tarih: 7 Eylül 2016
Saat: 20.30 
Yer: Akasya Kültür Sanat, İstanbul

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖDÜLLÜ SORU

Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişte bir kişi Lacivert Restaurant’da 2 kişilik brunch kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 30.09.2016 tarihine kadar info@aksis.com.tr adresine göndermenizi bekliyoruz. Bol şanslar...


SORU: Her türlü ticari, hukuki yazışma ve belge paylaşımlarınızı gönderdiğiniz biçimde koruyan, alıcının kim olduğunu kesin olarak tespit eden, içeriğin kesinlikle değişmemesini ve içeriği yasal geçerli ve güvenli, kesin delil haline getiren sistem nedir?

AYIN KARİKATÜRÜ

Copyright © 2016 AKSİS Bilgisayar Hizmetleri ve Danışmanlık A.Ş., Tüm hakları saklıdır.


E-Bülten ayarlarınızı değiştirmek mi istiyorsunuz?
E-Bülten ayarlarınızı güncelleyebilir veya iletişim listemizden çıkabilirsiniz

Email Marketing Powered by MailChimp