Copy

AKSİS E-BÜLTENMayıs, 2016

Değerli E-Bülten takipçilerimiz,

Bu yazımızda sizlere kurumsal e-posta yönetimi ve iş süreçlerine sağladığı kolaylıklardan bahsedeceğim. Kurumsal firmalarda e-posta yönetimi zorlu bir süreç olabiliyor. Yoğun e-posta trafiği ve bu e-postalar için gereken yoğun iş gücü, operatörlerin iş yoğunluklarını büyük ölçüde arttırıp, hızlı bir şekilde işlem yapılmasını engelleyebiliyor. Ayrıca önemli e-postalar ile ilgili yapılması gereken işlerde gecikme meydana gelebiliyor veya verilmesi gereken kararlar yeterince hızlı alınamayabiliyor.

 E-posta yönetim araçları bu sorunların önüne nasıl geçebiliyor? Öncelikle gelen e-postanın doğru kişiye veya gruba yönlendirilmesi yapılıyor. Böylece e-posta, konu ile ilgili deneyimi veya bilgisi bulunan operatöre düşüyor ve operatörler e-posta ile ilgilenecek birimi bulmak için fazladan efor harcamıyor. E-posta ile ilgili süreç operatör tarafından veya otomatik olarak başlatılabiliyor. Ayrıca gelen e-postalar içerisinde önem arz edenleri belirleyip onları önceliklendirebiliniyor.

E-postayı gönderen kişiye, standart cevaplar veya otomatik cevaplar ile konunun gündemde  olduğunu ve e-posta ile ilgilenildiği bilgisi hızlı ulaşıyor.Sistemde kayıtlı olan tüm operatörlerin yürüttüğü işler anlık raporlanabiliyor.

Günümüzde kurumsal firmaların e-posta yönetimi ile ilgili yaşadığı sıkıntıların önüne geçen e-postalarla ilgili hızlı aksiyonlar almalarını sağlayan ve iş verimliliğini arttıran e-posta yönetimi çözümleri hakkında daha detaylı bilgi almak için satış birimimizle iletişime geçebilirsiniz.

 
Noyan Canbolat
Yazılım Mühendisi

AYIN ÇÖZÜMÜ

Her ay yeni bir ürünü tanıtmayı planladığımız bu köşemizde bu ay IBM'in ECM çözümleri ailesinde yer alan Case Manager ürününü tanıtmak istedik.

IBM Case Manager, Türkiye'de kurumlaşmış firmaların dokümanla başlayan akışlarını yönetmek (vaka yönetimi) için giderek daha fazla tercih ettiği bir çözüm haline gelmiş durumda.
Peki bu çözüm kurumlara neler sağlamakta?

  • Kuruluşların kendilerine özgü iş gereksinimlerini karşılamalarını sağlayan genişletilebilir bir altyapı sunmakta.
  • Kullanıcılar, veri modelleri, süreç modelleri, kullanıcı ara birimi kural setleri ve vaka yapılandırmaları gibi vaka yönetimi öğelerinden oluşan yerleşik çerçeveler ve şablonlar içinde yer alan en iyi uygulamaları alabilirler. Bu modeller devreye alma işlemini hızlandırmakta ve değer elde etme süresini kısaltmaktadır.

Çözüm ile mevzuata uygunluk gereksinimlerini karşılarken çıktıları da iyileştirmek üzere vakanın 360 derecelik bir görünümünü sağlamak için içeriği, süreçleri ve kişileri birleştirir. Artık, vaka çalışanlarıyla bilgi çalışanları, iş açısından kritik öneme sahip bilgilerden çok daha fazla değer ve daha iyi iş öngörüsü elde edebilecek ve vakalara ilişkin daha doğru ve hızla karar alabileceklerdir.


İŞ SÜREÇLERİ YÖNETİMİ KONFERANSI

İş Süreçleri Yönetimi (BPM), Günümüzde yeni iş modeli olarak da geçen önemli bir kavram olmaya devam ediyor. Genel adı ile BPM işletmelerin işlerini kontrol altına alma yöntemidir. Bu yöntem her geçen gün daha çok yayılarak hemen hemen her firmanın ihtiyacı haline geldiği bugünlerde her işi otomatik olarak yapılmasını hedefler. BPM performansa dayalı kriterlerin ortaya çıkmasıyla süreçlerin maliyetlerini, çalışanların performans takibini, finansal konuları vb. tüm iş süreçlerini kolaylıkla yapılabilmesini sağlar. BPM sistemleri artık iş hayatı tarafından kabul edilen işletmeye faydalı, hızlı, esnek ve daha az maliyetli işler sunmaktadır. Bu sistem sayesinden iş süreçlerindeki kontrol artar, iş biçimlerinin sabitlenmesi sağlanır ve bu süreçlerde yanlış giden işlerin tespit edilmesi açısından çok faydalı olduğu görülmüştür. Böylelikle müşteriye sunulacak hizmetinde kalitesi artmış olur.

Konferans 24 Mayıs 2016, İstanbul Limak Eurasia Luxury Hotel'de gerçekleşektir.

AKBANK SANAT

Yaklaşık 20 yıldır çocuklarla ve gençlerle sanat çalışmalarını Amerika, Türkiye ve Kıbrıs’ta sürdüren, PACE Çocuk Sanat Merkezi’nin kurucusu, sanatçı N. Barış Karayazgan tarafından eğlenceli, kışkırtıcı, akıl karıştırıcı, düşündürücü ve yaratıcı bir uygulamalı seminer! “Sizce sanat nedir?” sorusundan yola çıkarak “Çocuklar niçin sanat yapar?”, “Yetenek nedir ve gerekli midir?” sorularına uzanan bolca tartışma ve heyecanın olduğu bu seminere ilgili herkes davetlidir. 4 gün sürecek ve değişik sanatçıların yapıtlarının da inceleneceği ve devamında örnek uygulamaların da olacağı bu seminerde ayrıca çocukların sanat vasıtası ile kazanabilecekleri üzerine de paylaşımlar yapılacaktır.

13 Mayıs Cuma 18.30 - 20.30 

DETAYLI BİLGİ İÇİN

TİYATRO :AŞK DELİSİ / OYUN ATÖLYESİ


Yönetmen: Muharrem Özcan
Yazan: Sam Shepard
Çevirenler: Haluk Bilginer
Sahne Tasarımı: Barış Dinçel
Işık Tasarımı: Kemal Yiğitcan
Müzik: Çağrı Beklen

Oynayanlar: Pınar Çağlar Gençtürk, Berk Hakman, Beyti Engin, Avni Yalçın

Konusu: Kaçmaya çalıştıkça karanlık geçmişlerine gömülen bir kadın ve bir adam... Uçsuz bucaksız bir çölün yakınlarında köhne bir motel odası... Ortaya saçılan sırlar,  masumca başlayan aşkları kadar kopması imkansız güçlü bir bağ… Köksüzlük, aidiyetsizlik ve güvensizliğin tam ortasında birbirine sığınan May ve Eddie bir kararın eşiğinde: Birlikte olmak mı, ayrı olmak mı? 

 

ÖDÜLLÜ SORU

Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişte bir kişi Lacivert Restaurant’da 2 kişilik brunch kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 31.05.2016 tarihine kadar info@aksis.com.tr adresine göndermenizi bekliyoruz. Bol şanslar...


SORU: AKSİS'in yeni EBYS platformunun ismi nedir?

Copyright © 2016 AKSİS Bilgisayar Hizmetleri ve Danışmanlık A.Ş., Tüm hakları saklıdır.


E-Bülten ayarlarınızı değiştirmek mi istiyorsunuz?
E-Bülten ayarlarınızı güncelleyebilir veya iletişim listemizden çıkabilirsiniz

Email Marketing Powered by MailChimp