Copy

AKSİS E-BÜLTENAralık, 2016

 

Değerli E-Okurlarımız,

Şirketlerin Sosyal Medya Karnesi
 
Artık bütün şirketlerin bir Facebook ve Twitter hesabı var. Yapılan araştırmalara göre YouTube yüzde 96, Instagram ise yüzde 86 kullanım oranıyla şirketlerin büyük ölçüde var olduğu platformlar. Gençlerin aktif olarak kullandığı sosyal medya kanalları ise şirketler tarafından yakından izleniyor. Özellikle Snapchat ve Periscope, yeni dönemde şirketlerin gündemine aldığı sosyal medya kanallarının başında geliyor. 

Peki hangi şirket kaç sosyal medya kanalından müşterilerine ulaşıyor? Şirketleri sosyal medyada kaç kişi takip ediyor?
 
İşte cevaplar... 
 
Boyner
Sosyal medya kanal sayısı: 8
Toplam takipçi sayısı: 1.000.000
 
Hepsiburada.com
Sosyal medya kanal sayısı: 8 
Toplam takipçi sayısı: 3.000.000
 
Media Markt
Sosyal medya kanal sayısı: 7
Toplam takipçi sayısı: 2.361.000
 
Audi
Sosyal medya kanal sayısı: 7 
Toplam takipçi sayısı: 1.686.000
 
THY
Sosyal medya kanal sayısı: 6
Toplam takipçi sayısı: 14.424.000
 
Türk Telekom
Sosyal medya kanal sayısı: 5
Toplam takipçi sayısı: 3.898.000
 
LG
Sosyal medya kanal sayısı: 5 
Toplam takipçi sayısı: 1.630.000
 
Morhipo
Sosyal medya kanal sayısı: 5 
Toplam takipçi sayısı: 1.400.000
 
Migros
Sosyal medya kanal sayısı: 4 
Toplam takipçi sayısı: 1.700.000
 
İnternet kullanımının artması ve hatta takipçi sayılarının milyonları bulmasıyla,  bu mecraları reklam platformu olarak kullanmamak elinize geçen büyük bir fırsatı geri çevirmek demektir.Bunun bir sonucu olarak “Sosyal medyayı en etkili şekilde nasıl kullanırız?“ sorusuna yanıt bulabilmek amacıyla çok kapsamlı profesyonel uygulamalar oluşturulduğunu görmekteyiz.
 
Bu  uygulamalar,  tum verileri sosyal medya ortamlarından birim zamanda toplayarak hızlı bir şekilde analiz edip karar vermenizde destek saglayacak olan bilgileri sunan analitik yazılımlardır. 
 
Bu çözümler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, bizleri davet etmenizi rica ederiz.

 

Saygılarımla,
Eda YILDIZ
Aksis Genel Müdür Yardımcısı

AYIN ETKİNLİĞİ

Bilişim Zirvesi'16


 

Bilişim Zirvesi’16 – ICT Summit etkinliği bu yıl 22-23 Kasım tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

T.C. Başbakanı Binali Yıldırım, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bilgi Teknolojileri Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan gibi isimlerin de katılım sağladı.

Digital Evrim’in Organizasyonu” kitabının yazarı Sriram Narayan ve Robert Bosch Engineering and Business Solutions Başkan Yardımcısı & İşletme Birimi Başkanı Gaur Dattatreya ise konuşmacılar arasında en dikkat çeken isimlerdi.

Zengin içerikli yapısıyla dikkat çeken Bilişim Zirvesi’nde bu yıl “Dijital Evrim ile Endüstri 4.0” ana temasında, “No way out! (Kaçış yok)” mottosu işlendi. Zirvede, dijital evrim dediğimiz kavramın yol haritası oluşturulurken, Endüstri 4.0 dalgasını yakalamanın ipuçları da masaya yatırıldı.

150 panel,  200 konuşmacı ve 17 farklı konferansın yer aldığı etkinlikte dikkat çeken başlıklar aşağıdaki gibiydi;  

  • Dijital dönüşümün en çarpıcı sonuçlarına değinen Fütürist, Ekonomist Ufuk Tarhan konuşmasında,saf insan devrinin sonlarına gelindiğini, geçiş döneminde de  T İnsanın teknoloji, tasarım ve tedarikçiyi birleştiren birer şirket gibi bireysel çalışacağını anlattı.
  • Silicon vadisinde çalışmaya devam eden Intel Corporation Global, İş Geliştirme Direktörü Ege Ertem, dijitalleşen tüketici başlıklı konuşmasında, Tesla marka araçların nasıl olumlu yönde farklılaştığını ve dijital dünyada tercih edildiğini iletirken, gençlere seslenerek; nasıl olsa yapılmış diye geri adım atmayın, insan sürekli yeniliğin peşinde koşar, yapış şekillerimiz değişir, yeniye ihtiyaç duyarız. 3-4 kişilik girişimler en büyük şirketlerin yerini alıyor, inovatif olun ve yeni fikrlerle, önerilerle denemeye ve görmeye devam edin çağrısında bulundu. Silicon vadisinde trendin, müşteri verisi toplamak ve bu veriden değer üretmek üzere dene ve gör modeli olduğunu vurguladı ve Türkiye’de bu tarz girişimcilerin çok değerli olacağını iletti.  
  • Etkinlikte birçok panelde,  10 yıl önce bile Fortune 500’ün ilk 100’ünde yer alan firmaların %50 sinin kapandığı, Y kuşağın 2020’de  %50 oranla yönetimde olacağı, Hollanda’nın Akıllı Tarım yatırımları ile 5 katımız ihracat yapabildiği, Akıllı Enerji kullanımının geleceğin konusu olduğu, Havelsan’ın güvenlik konusunda yaptığı yatırımları ve Silicon Vadisi’nde satın aldığı Qauntum 3D şirketi ilgi çeken konu başlıklarıydı.
  • Dijital Dönüşümün Liderleri Nasıl Olmalı başlıklı panelde, İstanbul Grand Airport CIO su Ersin İnankul, yeni nesil ve üst seviye teknoloji kullanarak kurulan havaalanında, self-servis uygulamalardan,  enerji üretimine ve çöp kontrolüne kadar,  4000 den fazla IOT sensör ve beacon teknolojisi kullanıldığını, evden gate’e kadar en iyi yolcu deneyimini sağlamak üzere her tür self-servis uygulamayı değerlendirip gerçekleştirdiklerini anlattı. Türkiye’de IOT firmalarının genel olarak yaygın olmadığından, bu alanda yatırım yapılması gerektiğinden söz etti.
DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

AYIN ÜRÜNÜ

Kofax Total Agility


 

Akıllı Süreç Uygulamaları, müşterilerin bir şirket ile etkileşimlerini kolaylaştırmak için ERP ve ECM gibi saklama uygulamaları ve etkileşim sistemleri arasındaki önemli bağı sağlayan yeni bir yazılım kategorisidir.

Kofax Total Agility, dünyanın ilk akıllı süreç uygulamaları geliştirme ve dağıtım platformudur. Total Agilty, bir firmanın etkileşim sistemleriyle arşiv uygulamaları arasında önemli bir bağlantı sağlayarak müşterilere geri dönüş süresini azaltır, servis seviyelerini arttırır ve firmaları daha iyi yönetme ve büyütmede rekabetçi bir avantaj sağlarken, masrafları azaltır.

Total Agility, bilgi yakalamayı, iş süreçleri yönetimini, dinamik süreç yönetimini, işbirliğini, hareketliliği ve analitiği birleştirerek gerçek zamanlı, veri bazlı müşteri ilişkilerini etkili bir şekilde düzenler.

Total Agility yığın veya işlem bazlı bilgi yakalama yeteneğini de içerdiğinden, farklı doküman tarama veya yakalama programlarının sisteme eklenmesi gerekliliğini ortadan kaldırır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

TİYATRO

39 Basamak

 

39 Basamak, tiyatroseverleri bekliyor.

1935 Ağustos'u, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak üzere bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. 

Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella'yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra'dan İskoçya'ya uzanan çok komik, heyecanlı, hareketli, çılgın bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder.

Sergilendiği her ülkede seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaşan 39 Basamak, 9 sene boyunca aralıksız olarak sahnelendiği West End'in en uzun soluklu yapımlarından biri olmuştur.

Alfred Hitchcock, John Buchan'ın 39 Basamak adlı romanını filme çekerken bu gerilim romanının heyecan yüklü atmosferine, incelikli ama geri planda duran bir mizah dozunu eklemeyi de ihmal etmemiştir. Patrick Barlow, 39 Basamak'ı tiyatroya uyarlarken bu mizah anlayışını alabildiğine öne çıkarmış, gerilim atmosferinin çevrelediği alabildiğine çılgın bir komedinin izini sürmüştür.

Geleneksel komedi anlayışının vazgeçilmez ögeleri; dinamik ve durmak bilmez bir aksiyon, olmayacak ama harikulade teatral raslantılar, yaptıkları ile yapmak istedikleri birbirine uymayan karakterler, binbir kalıba giren oyuncular, bu uyarlamada ustalıkla bir araya getirilmiş. Patrick Barlow bu uyarlamayı yaparken Alfred Hitchcock izleğini sahne sahne takip etmiş, romandan çok filmin, Hitchcock'un uyarlamasını sahneye getirmiş.


Yazan: Patrick Barlow
Çeviren: Mehmet Ergen
Yöneten: Mehmet Birkiye
Oynayanlar: Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak, Okan Yalabık
Yapım Koordinatörü: Zeynep Balkan
Tarih: 7-8-9 Aralık 2016
Yer:
Zorlu Performans Sanatları Merkezi- Drama Sahnesi, İstanbul

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖDÜLLÜ SORU

Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişte bir kişi Lacivert Restaurant’da 2 kişilik brunch kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 30.12.2016 tarihine kadar info@aksis.com.tr adresine göndermenizi bekliyoruz. Bol şanslar...


SORU: Son kullanıcı ürünlerini ve endüstriyel cihazları birbirine bağlayan, bilgi toplayan ve bunları verimli hale getirebilmek için herhangi bir yazılıma aktarabilen yeni servislere ne ad verilir?

AYIN KARİKATÜRÜ

Copyright © 2016 AKSİS Bilgisayar Hizmetleri ve Danışmanlık A.Ş., Tüm hakları saklıdır.


E-Bülten ayarlarınızı değiştirmek mi istiyorsunuz?
E-Bülten ayarlarınızı güncelleyebilir veya iletişim listemizden çıkabilirsiniz

Email Marketing Powered by Mailchimp