Copy

AKSİS E-BÜLTENEkim, 2016

 

Değerli E-Okurlarımız,

Uzun yıllar eğitim aldınız, hayalinizdeki işe ve kariyere erişmek için çok çalıştınız. Ancak iş hayatınız ve çalışma ortamınız stresli mi? Modern hayatın en büyük sorunlarından biri stres. Sadece iş değil, hayatın her alanında yanı başımızda. Bu nedenle stresle başa çıkabilmek ve bunun yollarını keşfetmek oldukça önemli. Peki, bu mümkün mü? Sabır taşına dönüşmeden iş hayatındaki stresle başa çıkmak elbette ki mümkün. Stresle başa çıkmanın yolları nelerdir? Nasıl davranmalısınız birlikte bir göz atalım.
İş stresi ile başa çıkmak iş hayatında başarılı olabilmek için çok önemlidir; çünkü iş stresi işe gitme konusunda isteksizlik, konsantrasyon eksikliği, işte tatminsizlik, motivasyon ve performans düşüklüğüne yol açarak çalışanların işten ayrılmalarına kadar uzanan bir süreci içerir. 
Öncelikle şunu kabul etmek gerekir ki, iş hayatında yaşanılan stres bire bir işin kendisinden kaynaklanan zorluklarla alakalıdır. Bu nedenle yapılması gereken ilk şey, işe bakışımızı değiştirmektir. Öyleyse işe “iyimser olmak” ile başlıyoruz. Yapılan araştırmalar hayata iyimser bakan ve toleranslı olan kişilerin işin zorluklarıyla daha kolay başa çıkabildiklerini ve daha yüksek performans sergilediklerini göstermektedir. O halde yapılması gereken şey, işi zorluklarıyla birlikte sevebilmeyi öğrenmektir. 
Yine stresi yönetebilen kişilerin zorluklara rağmen stres ile daha kolay savaşabildikleri görülmüştür. Gün içerisinde yaşadığınız bir problem karşısında şikayet etmek veya moral bozmaktansa onu yönetebilmek ve hızlı bir şekilde toparlanabilmek önemli bir avantaj sağlar.
Stresten tümüyle kurtulmak ya da korunmak mümkün değildir. Olabildiğince onunla başa çıkabilmek ve en aza indirgemek sizin elinizde. İş ortamınız ya da çalıştığınız kişiler bire bir stresin kaynağı olabilir. Bu nedenle yöneticiniz ve çalışma arkadaşlarınızın desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle yönetici konumundaki kişiler ekibi motive ederek, daha toleranslı davranarak ve iş yeri ortamını iyileştirerek bu konuda çalışanlara destek verebilir.
Gün içerisinde yoğun olabilirsiniz. Ancak yine de gerektiğinde kısa molalar vermek, yemek ve çay molalarında arkadaşlarla bir araya gelmek veya kendinize biraz da olsa zaman ayırmak size bu stresle başa çıkmak için yardımcı olacak diğer yollardır. 
 

 

Saygılarımla,
Ali SARIBAL
Aksis Muhasebe Müdürü

AYIN ÇÖZÜMÜ

Kofax Kapow


 

Kofax Kapow, robotik süreç otomasyonu ve entegrasyon platformudur. Manuel geliştirme ve herhangi bir kodlama olmadan, web siteleri ve portalleri, masaüstü uygulamaları ve kurumsal sistemler de dahil olmak üzere hemen hemen her uygulama veya veri kaynağından, bilgi sunmanın en hızlı ve en etkili yoludur.

Çalışanların verimliliğini artıran, karar verme sürecine fikir eklemek ve daha iyi bir müşteri deneyimi sunmak için Kapow ile işimiz daha da kolaylaşıyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

GELECEK ETKİNLİKLER

BTVizyon Toplantıları


 

Bilişim teknolojilerine ilişkin güncel ve gelecek vizyonların, deneyimlerin, bilgilerin, ürün ve çözümleriniz paylaşıldığı toplantı platformudur. "BTvizyon Anadolu Toplantıları" etkinlikleri; önde gelen bilişim firmaları ile Anadolu'nun çeşitli illerindeki firmaların buluşturulmasını amaçlar. 

Bu toplantılar, bilişim teknolojileri sağlayıcılarının, hedefledikleri potansiyel kullanıcılar ile gelecek vizyonlarını paylaştıkları, ürünlerinin ve çözümlerinin tanıtımını yaptıkları ve örnek uygulamalarını gösterdikleri buluşma ve pazarlama platformlarıdır. 6 Ekim 2016 tarihinde Ankara'da yapılacak etkinliğe, Aksis olarak tüm ekibimizle katılıyor olacağız.

Değerli katılımcılarımızı standımıza bekleriz.

ETKİNLİĞE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ

 

IBM World of Watson 2016


 

IBM tarafından 23-27 Ekim 2016 tarihleri arasında Las Vegas , ABD ‘de düzenlenecek olup, “WoW 2016” konferansı kapsamında “Kurumsal İçerik Yönetimi” ve “Analitik” çözümlerin konusunda uzman kişilerden tüm yenilikleri ve başarı hikayelerini dinleme fırsatı bulacaklardır.
IBM Insight konferansları, analitik, bulut, mobil ve yenilikçi endüstri eğilimleri vizyonu kazandırmak amacını taşır. Aksis olarak, uzun yıllardır yaptığımız gibi bu sene de ekibimiz ve müşterilerimiz ile katılıyor olacağız. IBM Wow  2016 konferansı bünyesinde, Turkcell Global Bilgi ile birlikte başarı hikayesi sunumumuz olacaktır.

ECM–3400: Using Mobile Capture to Increase Customer Satisfaction at Turkcell Global Bilgi
Sessions Enterprise Content Management
Breakout Session
24-Oct-2016 | 10:00 AM - 10:45 AM


Gelecek bültenlerimizde sizlere, toplantıya yönelik içeriklerden bahsedeceğiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

TİYATRO

Kuşlar

 

Aristofanes’in klasik eseri "Kuşlar" Semaver Kumpanya tadında, modern bir uyarlama ve sahnelemeyle, kalabalık bir kadroyla, seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Aristofanes’in en bilinen oyunu ve dünya klasiklerinin en önemli eserlerinden biri olan olan “Kuşlar”, yazıldığı günden bu yana 2500 yıl geçmesine rağmen hem geçmişe hem de günümüze ışık tutmaya devam ediyor. Oyun, Atina devletinde yaşayan iki arkadaşın savaşlardan, adaletsizliklerden ve yönetimin keyfi tutumlarından bezerek, kendilerine yeni bir yurt aramalarıyla başlar. Ancak, bir ütopyanın peşine düşen iki arkadaş, hayalini kurdukları yeni düzende, kendi kaçtıkları tuzaklara düşmekten kurtulamazlar.

Semaver Kumpanya’nın yeni “Kuşlar” yorumu, komedyanın özünde bulunan taşlama, doğaçlama, satirik tavır, müzik ve dans kullanımı gibi unsurları, bize ait geleneksel komedi türlerindeki karşılıklarıyla yeniden ele alıyor...

Yazan: Aristofanes
Uyarlayan: Yavuz Pekman
Yöneten: Volkan M. Sarıöz
Yönetmen Yardımcısı: Nazlı Ustaoğlu
Dramaturji: Yavuz Pekman, Bilgesu Kasapoğlu
Müzik: Okan Kaya
Şan Eğitmeni: Atilla Gündoğdu

Koreografi: Ebru Cansız
Dekor Tasarımı: Volkan M. Sarıöz, Zeki İlyas Kızılışık
Oyuncular: 
★ Cansu Saka ★ Ezgi Ulusoy ★ Gözde Şencan ★ Güliz Gündüz ★ Hakan Atalay ★ İbrahim Barulay ★ Mustafa Kırantepe ★ Onur Yalçınkaya ★ Rojhat Özsoy ★ Saniye Samra ★ Sarp Aydınoğlu ★ Serkan Keskin  ★ Sezin Bozacı ★ Sibel Altan ★ Uğur Senkeri


Tarih: 21 Ekim 2016
Saat: 20.30 
Yer: Çevre Tiyatrosu, İstanbul

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖDÜLLÜ SORU

Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişte bir kişi Lacivert Restaurant’da 2 kişilik brunch kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 31.10.2016 tarihine kadar info@aksis.com.tr adresine göndermenizi bekliyoruz. Bol şanslar...


SORU: IBM’in cloud tabanlı doküman yönetim çözümüne iş akış toolu ekleyerek lansmanını yaptığı çözümün adı nedir?

AYIN KARİKATÜRÜ

Copyright © 2016 AKSİS Bilgisayar Hizmetleri ve Danışmanlık A.Ş., Tüm hakları saklıdır.


E-Bülten ayarlarınızı değiştirmek mi istiyorsunuz?
E-Bülten ayarlarınızı güncelleyebilir veya iletişim listemizden çıkabilirsiniz

Email Marketing Powered by Mailchimp