Copy
PRAKTIKA JA ÕPIPOISIÕPE
 

Noored soovivad õppetöös rohkem praktikat

Ligi kaks kolmandikku õpilastest ja tudengitest leiab, et praktilise kogemuse omandamise osakaal peaks õpingute ajal olema suurem kui praegu, selgus Eesti Tööandjate Keskliidu läbi viidud küsitlusest.

Loe edasi... »


Kas Sinu ettevõttes on sel suvel Eesti parim praktikant?

Sügisel valitakse Eesti parim praktikant. Kas ta võib olla üks neist noortest, kes sel suvel Sinu ettevõttes toimetab?


Loe edasi... »

Õpipoisiõppest ehitussektoris

Kutseharidussüsteem ehitusvaldkonnas õpetab täna välja kaks korda vähem spetsialiste, kui turg vajab. Lisaks sellele on ka kutseõppe sees suur ebaproportsionaalsus erinevate erialade täituvuse osas. Kas õpipoisiõpe võiks ehitussektoris osutuda päästerõngaks?


Loe edasi... »

Õpipisiõpe: kuidas meil läheb?

Kuidas on õpipoisiõppe juurutamisega seni läinud ja millised on seni ilmnenud rõõmud ja mured, kirjutab Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Helen Põllo. 

Loe edasi... »
 
KOGEMUSLOOD

Fortaco Eesti tähtsustab töötajate järelkasvu

OÜ Fortaco Estonia, kes on poolteise aastaga palganud ligi sada uut töötajat, võtab hea meelega praktikante ja pakub parematele püsivat tööd. Eesti Tööandjate Keskliit tunnustas ettevõtet parima regionaalse praktikakoha auhinnaga. 

Loe edasi... »

Austria kogemus: õpipoisiõpe vajab järjepidevat arendamist

Austria on Saksamaa ning Šveitsi kõrval üks pikema õpipoisiõppe traditsiooniga riike Euroopas. Tänasel päeval omandab seal 40% õppuritest haridust just õpipoisiõppe teel. Teine 40% käib kutsekoolis ning ülejäänud 20% keskkoolis, kirjutab IBW Ausria tegevdirektor Thomas Mayr.

Loe edasi... »

Prantsuse tudeng Eestis praktikal: ainult head kogemused

Praktikandina Eesti iduettevõttes Funderbeam kogesin, kui paindlik ja avatud on Eesti töökultuur, kirjutab Prantsusmaalt pärit Tartu Ülikooli majandusteaduskonna tudeng Kevin Chavanne.

Loe edasi... »
 
TASUB TEADA

Valmis õpipoisiõppe rakendamise juhendmaterjal tööandjale

Eesti Tööandjate Keskliidu, Haridus- ja Teadusministeeriumi, SA Innove ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja koostöös on valminud õpipioisiõppe ehk töökohapõhise õppe rakendamise juhend tööandjatele.

Loe edasi... »

Korduma Kippuvad Küsimused

Õpipoissi tasustatakse tunnitasu alusel ja mõnel kuul on  töötunde nii vähe, et sotsiaalmaksu miinimum ei täitu. Kas ettevõte peab siiski miinimumkuutasu summalt tasuma sotsiaalmaksu? 

Sotsiaalmaksuseaduse § 2 lõike 2 kohaselt tasutakse sotsiaalmaksu minimaalselt kuutasu alammääralt töötajate ja ametnike puhul. Seega, kui õpipoisiga on sõlmitud tööleping, on selle alusel makstav tasu töötasu ning kehtivad tavalised sotsiaalmaksu tasumise reeglid (sh minimaalne tasu, millelt sotsiaalmaksu maksma peab). Kui õpipoisiga töölepingut sõlmitud ole, ei kehti miinimum kuutasult sotsiaalmaksu maksmise kohustus ning sotsiaalmaksu makstakse praktikalepingu alusel makstud tasult. 

Kas õppija tasustamist õppeperioodi ajal võiks käsitleda ka stipendiumina? 

Õpipoisile makstava tasu käsitamiseks stipendiumina ei ole hetkel alust. Olemuslikult on tegu töö tegemise/teenuse osutamise eest makstava tasuga.

Kas õpipoiss tuleb kanda töötajate registrisse? 

Jah, tööandja peab õpipoisi kandma  töötamise registrisse. Kõik füüsilise isiku töötamised, millelt tekib maksukohustus Eestis, tuleb registreerida. Ka võlaõigusliku lepingu alusel. 
 
 

 
 
 

Uudiskiri ilmub neli korda aastas Haridus- ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Uudiskirja valmimist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Eesti Tööandjate Keskliit · Kiriku 6 · Tallinn 10130 · Estonia

Email Marketing Powered by MailChimp