Copy

VEEBRUAR 2023

Head lugejad!

Tänast uudiskirja alustame Vabariigi Presidendi Alar Karise sõnadega:

"Ei tohi aga lasta tekkida muljel, et kriisi ajal võib pikaajalised huvid unustada. Selleks, et Eesti majandus oleks konkurentsivõimeline kümne aasta pärast, peame otsustama täna ja lahendama probleeme, mis võivad olla kriiside kõrval oma aktuaalsuse näiliselt kaotanud. Nende otsuste edasilükkamine omaks vähest mõju sel või järgmisel aastal, kuid pärsiks meie arengut palju pärast seda."

Riigipea kõneles nõnda 16. veebruaril Tööandjate majanduskonverentsil "Tuulelohe lend 2023". Konverentsil otsisid silmapaistvad ettevõtjad ja juhid vastust küsimusele, kuidas viia Eesti Ida-Euroopa tippude hulgast Lääne-Euroopa tippude hulka. Meil on läinud hästi, kuid edasine edu ei ole avatud maailmas garanteeritud.

Mida siis teha, et seda vältida, sellest saad lugeda uudiskirjast.

Soovitud tuleviku saamise lahutamatu osa on ka väärt juhtimine. Seetõttu valime koos Äripäeva ja personalijuhtimise ühinguga PARE veebruaris Eesti parimat juhti. Selles saad sinagi kaasa rääkida ja sellekski leiad võimaluse allpool.

Head lugemist!
TIPPJUHT: POLIITIKUTELE ON KRIIS NAGU HAPPY HOUR

Ettevõtjatega küll räägitakse, aga neid ei kuulata - see mõte jäi kõlama Tööandjate majanduskonverentsil „Tuulelohe lend“ osalenud silmapaistvate Eesti ettevõtjate ja juhtide sõnadest. Selle tagajärjeks on rida tegemata vajalikke otsuseid, mis Eesti ettevõtete ja inimeste heaolu juba kahjustavad.

„Ettevõtjate kuulamine on tibusammudega viletsamaks muutunud. Poliitikas keskendutakse täna häirivale asjale ja sinna kõrvale ei mahu pikemat plaani või ettevõtjate kuulamist,” märkis ringmajandusettevõtte Ragns-Sell tegevjuht ja Tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo. Julgeid otsuseid ümberkorraldusteks on vaja nii rahahädas hariduse ümberkorraldamises, majanduse konkurentsivõime parandamiseks kui tööjõukriisi lahendamiseks.


Ettevõtjad ja tippjuhid tegid konverentsil rea ettepanekuid ja pakkusid ideid, mida peaks tegema Eesti majanduse ja inimeste heaolu jätkuvaks kasvuks.
 

LOE KOKKUVÕTET KONVERENTSIST SIIT

GALERII: "TUULELOHE LEND 2023" TÕI KOKKU SILMAPAISTVAD JUHID JA ETTEVÕTJAD

Fotograaf Olev Mihkelmaa jäädvustas 16. veebruaril konverentsi esinejad ja külalised. Vaata, kes laval oma mõtteid jagasid ja kes kuulamas käisid.

Vaata fotosid siit >

PRESIDENDI KÕNE AASTAST 2050: ÜHT NÄEVAD PIMESIKUD KÕIGE VÄHEM. TULEVIKKU

Näitleja Evelin Võigemast kandis konverentsil "Tuulelohe lend" ette Vabariigi Presidendi kõne aastast 2050. "Ma tean: suurest visioonist rääkimine on nagu Eesti maanteede remontimine – iga poole aasta tagant tuleb uuesti teha. Ja ometi tuleb just nimelt sellest rääkida."

Loe kõne siit >

KONKURSS

AITA VALIDA EESTI PARIM JUHT

Konkurss "Parim juht 2023" otsib Eesti kõige eeskujulikumat juhti, kes lisaks enda organisatsiooni või ettevõtte tulemustele suunab ja panustab ühiskonda laiemalt. Oma kandidaadi saavad esitada kõik soovijad ja see on hea võimalus tunnustada enda või mõnd inspireerivat Eesti juhti. Kes sel aastal tunnustuse pälvib, see selgub 19. mail Pärnu juhtimiskonverentsil.

Konkurssi korraldavad Äripäev, personalijuhtimise ühing PARE ja Tööandjate keskliit.

Esita oma kandidaat siin >

ROHEPÖÖRE JA TÖÖTURG

OLAVI LEPP: ROHEPÖÖRDE KESKMES OLGU MAJANDUSE KONKURENTSIVÕIME

Kuna Eesti jäi rohepöörde alustamisega muu Euroopaga võrreldes kümmekond aastat hiljaks, siis mõju ülejäänud ettevõtete ja ühiskonnani laiemalt alles jõuab, kirjutab Swedbank Eesti juht ja uus Tööandjate keskliidu aseesimees Olavi Lepp.

Loe edasi >

19 VÄÄRT IDEED TÖÖTURU PARANDAMISEKS

Personalijuhtimise ühing PARE sõnastas tööelu manifestis ideed tööelu edendamiseks, et Eestis oleks piisavalt tarku ja terveid inimesi tööturul ning kasutaksime ära oma digieeliseid. Oleme aastaid olnud uhked enda digiriigi kuvandi üle, nüüd on vaja veel tööseadusandlus järele aidata, et kuvandil oleks ka sisu.

Loe siit, kuidas seda teha >

KUULAMISSOOVITUS

Kuidas muuta elu Eestis jõukamaks? Sellele küsimusele aitavad saatesarjas "Tööandjate tund" vastata Kai Realo, Ivo Suursoo, Hando Sutter, Ain Hanschmidt, Jüri Käo, Hanno Tomberg, Kadi Steinberg, Kadri Mägi-Lehtsi, Toomas Põld, Olavi Lepp, Raul Puusepp ja Age Vanajuur.

KUULA TÖÖANDJATE RAADIOSAATEID SIIT

UUS KOLLEEG TÖÖANDJATES

TÖÖANDJATE MEESKONNAGA LIITUS EVELYN PARV

Eesti Tööandjate Keskliidu meeskonnaga liitus Evelyn Parv, kes alustas tööd kommunikatsioonispetsialisti ametikohal.

Evelyni peamisteks tööülesanneteks on Keskliidu tegevuste ja eesmärkide tutvustamiseks vajalike kommunikatsioonitegevuste elluviimine, sisekommunikatsiooni organiseerimine, sotsiaalmeediakanalite haldamine aga ka erinevate rahvusvaheliste ja kodumaiste (Annetame aega) kommunikatsiooniprojektide juhtimine.

Evelyniga saab ühendust elektronposti teel evelyn@employers.ee ja telefonil +372 5248 541

HEA TEADA

TULE MEILE MAJANAABRIKS!

Tööandjate Keskliidu majas, vanalinna südames on vabanenud kaks hubast ning ajaloohõngulist kontoriruumi.

I korrusel vaatega hoovi 74,8m2 ning II korrusel vaatega hoovi 37m2. 

Lisainfo: büroojuht Ilona Pallon 
+3725265489 ja ilona@employers.ee.

KORRALDA TÖÖANDJATE MAJAS MEELDEJÄÄVAID ÜRITUSI!

Pakume võimalust korraldada Tööandjate majas asuvas esinduslikus Peetri saalis ning selle ees asuvas hall-vestibüülis meeldejäävaid üritusi. Meie juures saab korraldada: seminare ja koolitusi, pulmi või mistahes suuremaid ruume vajavaid üritusi!

Loe edasi >
Facebook
Website

Eesti Tööandjate Keskliit

employers@employers.ee
www.employers.ee
Facebook: Employers.Confederation
+372 699 9301
Kiriku 6, 10130, Tallinn, Eesti
Vaata seda kirja brauseris
Eemalda minu e-posti aadress nimekirjast.