Copy
View this email in your browser

Decembrový Python meetup

Na praktickom decembrovom Python meetupe budeme programovať hry :-)

Posledný tohtoročný Python meetup bude viesť "Mirek" Biňas.

Popis meetupu:
Neviem ako vy, ale aj ja som sa k počítačom a celému IT dostal cez počítačové hry. A vždy som chcel nejakú vlastnú hru vytvoriť. Naozaj aktívne som sa k nim dostal až pred niekoľkými rokmi spolu s knižnicou Pygame Zero, ktorá síce nie je určená na tvorbu Á-čkových titulov, ale zato je fantastickým nástrojom pre začínajúcich programátorov. Zvyšuje totiž motivačný faktor tým, že umožňuje výučbu programovania spestriť tvorbou počítačových hier. Webinár je teda vhodný aj pre učiteľov a učiteľky programovania, ako aj tatkov a maminy, ktoré chcú naučiť svojich juniorov a juniorky základom programovania. Nebudem vás nudiť nekonečným opisovaním API, ale pôjdeme rovno k veci - počas webinára sa spolu pokúsime niektorú hernú pecku naprogramovať. Pripravte si preto svoje najobľúbenejšie Python IDE. Vystačíme si však aj s editorom Mu

Lektor: Miroslav "Mirek" Biňas
Počítačovým hrám sa aktívne venuje už od zhruba svojich 9 rokov. Vtedy to boli ešte 8b mikropočítače PMD 85-2A, hlavne však Didaktik M a jazyk BASIC, ku ktorému neskôr pribudol aj Assembler. Za ten čas začal mnoho herných projektov, z ktorých do úspešného konca dotiahol spolu až... hmm... tak zhruba... ehm... len... 0 herných titulov. Zato svoje skúsenosti nadobudnuté z vývoja zúžitkoval v motivácii tých druhých. A to najmäv v jazyku Python a hernej knižnici Pygame Zero. Ale rovnako tak v oblasti IoT.

Registrácia: cez meetup.com
Jazyk: Meetup bude prebiehať v slovenskom jazyku
Forma: Google Meet (Link získate po registrácii na event)
Na otázky počas prednášok budeme využívať Sli.do
Čas: Začíname 1.12.2020 o 18.30

Inštrukcie: Pripravte si obľúbené Python IDE a knižnicu PyGame Zero pomocou "pip install pgzero" (alebo si stiahnite editor Mu - automaticky stiahne aj PyGame Zero)

 

Prihlásiť sa na meetup
PyCon.sk
PyCon SK
Učíme s Hardvérom
Učíme s Hardvérom
Copyright © 2020 SPy o.z., All rights reserved.

Our mailing address is:
SPy o.z.
Sibirska 21
Bratislava 83102
Slovakia

Add us to your address book


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp