Copy
דבר ראש הישיבה/ הרב משה פליקס
 
הורים יקרים ותלמידים אהובים!

נחמה לייבוביץ', שהשבוע מלאו 20 שנה לפטירתה כתבה בעקבות דברי הרמב"ן דברים מופלאים על טעם מצוות תפילין:

לפי דברי הרמב"ן יחסו של נס יציאת מצרים לתפילין הוא כיחס הנוזל החי, התוסס,  הלוהט אשר בהצטננו נקפא ונקרש – אל הגבישים המשוכללים המופלאים בצורתם הקיימים לעד. החוויה הלוהטת של אהבת ה' שנתגלתה לדור יוצאי מצרים בניסים ובנפלאות שנעשו לנגד עיניהם באופן חד-פעמי, חוויה זו נשתמרה, נקרשה, בשביל הדורות הבאים בגבישי התפילין אשר בעטרם זרועו וראשו של המניח אותם, הנם מחיים במחשבתו ובלבו (כנגד הלב – כנגד המוח) שוב את החוויה הלוהטת ההיא, יחיו בו יום יום את האמונה:

בלשוננו - התפילין הם בעצם הקפאת יציאת מצרים ושימורה לדורי דורות, ובכל פעם שאדם מניח את התפילין הוא מתחבר לכח החיים העוצמתי ביותר, החיבור של עם ישראל לקב"ה אשר הופיע ביציאת מצרים ומאז לא פסק.
[מעניין לציין, דווקא על רקע כל הדיבורים על שיוויון בין גברים לנשים וכו' שהיה מורגל בפיה של נחמה לייבוביץ': "אם התפנתה לי שעה קלה בבוקר, האם עלי להניח קוביות שחורות על המצח, דבר שאיני מצווה בו, או לקפוץ לשכני החולה, לקיים מצוות ביקור חולים, שאני מצווה בה ועומדת?" (כנראה שנשים לא צריכות את מעשה ההנחה בפועל בשביל להצליח לחוות שוב את יציאת מצרים...) ]

התעוררתי לכתוב דווקא על תפילין כי עברתי היום בבית המדרש ומצאתי כמה זוגות שתלמידים שכחו לקחת איתם לחופשה, אמנם זוגות בודדים ב"ה, אך לאור הדברים האמורים איך אפשר בכלל לוותר על מצווה מופלאה זו?

שנזכה לחוות יציאת מצרים בכל יום ובמיוחד בלילה הקדוש הממשמש ובא לטובה ולברכה מתוך שמחה וחירות עולם.
הרב יעקב חביב/ מנהל חינוכי מוסדות חינוך כפר פינס
להורים שלום וברכה
אנו מסיימים תקופה משמעותית של השנה, וב"ה בפרק הזמן שעבר התקדמנו בתחומים רבים.
נעשו תהליכים חשובים של ארגון וסידור הצוותים החינוכיים, בין השאר הדבר ניכר בעבודה המשותפת ובישיבות הצוות המסודרות. העמיק הקשר שבין אנשי המנהלה והתחזוקה לבין אנשי החינוך , דבר שהוא חיוני להצלחת הישיבה.
הרמי"ם עוברים במהלך השנה השתלמות והתמקצעות בתחום לימוד הגמרא.
הרישום לקראת שנת הלימודים הבאה מוצלח מאד הן בכמות המעוניינים להירשם והן באיכות התלמידים.
ברוב התחומים שהזכרנו יש עוד מקום לעשייה רבה, מ"מ אנו שמחים על מה שנעשה ומקווים להמשך עליה בעתיד.
וכמובן תלמידי השמינית שהספיקו לבקר מספר פעמים בישיבות ובמכינות , ורבים מהם כבר קבעו את מקומם לשנת הלימודים הבאה. אנחנו מעריכים ומקווים שכל התלמידים ינצלו את השנה הבאה להתקדמות במקום תורה.
 
חג הפסח בפתח, בו חוזרים לנקודת ההתחלה, אל השורשים שלנו.
התורה מצווה:  "... וייקחו להם איש שה לבית אבות שה לבית ... "  "והגדת לבנך ביום ההוא לאמר בעבור זה עשה ה' לי בצאתי ממצרים"  "והיה כי ישאלך בנך מחר לאמר מה זאת, ואמרת אליו ..." "כי ישאלך בנך מחר לאמור מה העדות ..." -  הדגש הוא השותפות המשפחתית.
בלילה הזה כולנו זוכים לגדולה, אין כאן רק העניין הפרטי של פלוני או אלמוני אלא כל אחד מאתנו הוא חוליה בשרשרת הדורות, בהעברת המסורת הגדולה שלנו, בהגדרה מי אנחנו ומה מצופה מאיתנו.
ראוי לכולנו במסגרת ההכנות לפסח לעסוק גם בהעמקת הקשר עם הבנים, מבט בעין טובה , הקשבה, שיחה מקרבת ללא תוכחה וכד',  כך נזכה לקיים את הסדר באופן השלם ביותר.
ויקוימו בנו דברי הנביא : "הנה אנכי שולח לכם את אליה הנביא לפני בוא יום ה' הגדול והנורא והשיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם ..."
פסח כשר ושמח

"אורות וכלים" / הרב שמואל שטיינר, ראש תחום חינוך וחברה
 
הורים יקרים מאד
ברוך ה' חזרנו לישיבה לאחר התרוממות הרוח בשמחת הפורים, להמשך העשייה בישיבה. בשבועות הללו עם 'ריח' סוף החורף והבגרויות המתקרבות, התמקדו התלמידים בעשייה לימודית, אך יחד עם זה כמובן בהמשך פעילות חינוכית.
ביום ג' יצאו נציגי מועצת התלמידים לכנס מועצות תלמידים של החמ"ד, שם ייצגו את הישיבה, וחזרו עם מטען רציני של תובנות להמשך העשייה בישיבה.
ביום ה', יצאו תלמידי כיתות ט' וי' לסיור חוויתי ביוזמת מגמת חקלאות. מתוך ראייה שהחקלאות בימינו מתקדמת לכיוון טכנולוגי, ובעצם מצוות עבודת הקרקע בארץ ישראל הולכת ולובשת צורה של פיתוח מדעי ולא רק של עבודה בפועל בקרקע, פגשו התלמידים במכון בחוקרים העוסקים בכך יום יום, העובדים והופכים את מדינת ישראל למעצמה חקלאית טכנולוגית. משם נסענו ל'מקווה ישראל' שהוא בית הספר החקלאי הראשון בארץ, שם עברו הדרכה מרתקת על המקום ורוח החלוציות שפיעמה בו. 

משם המשיכו לארוחת ערב שהביאו צוות המטבח, וחזרה לישיבה.
יישר כח גדול לצוות מגמת חקלאות על הסיור המרתק והמשמעותי, ולצוות החינוכי על הרמת הרוח!
לאחר החוויה הטכנולוגית והחלוצית, יצאנו ביום ו' לעבוד בעצמנו בקרקע. זכינו לקטוף קלמנטינות בפרדס כאן בכפר הרא"ה, שבעליו תרמו את התוצרת לעמותת 'שכן טוב', המחלקת מידי שבוע חבילות מזון לנזקקים בעמק חפר. אנחנו תרמנו את כוח העבודה, ואכן התוצאות היו משובחות - קטפנו ארגזים רבים של הפרי שחולק לנזקקים. זכינו!

בשבת - יצאו כיתות יב לשבתות גיבוש לקראת שנה הבאה במקומות אותם בחרו, כיתות י"א יצאו לשבת מחזור ביישוב נרי-ה ,וכיתות ט-י היו בשבת בישיבה. שבת מיוחדת, מגבשת ומעצימה את שני המחזורים. במהלך השבת כמובן שירונים מיוחדים, דברי תורה ופעילות בתוך הסעודה, שהעבירו התלמידים. יישר כח לכל השותפים!
ביום ג' שלאחריו, לאחר הכנה בכיתות, יחד עם תושבים מהכפר, והמרא דאתרא - הרב וייס שליט"א התכנסנו ל'אפיית מצות'. התרגשות והתכווננות למצווה מיוחדת, שבאה פעם בשנה. חיפזון, התרוממות, 'לשם מצת מצווה'! להזיע במצוות, לעשות את זה בעצמנו, להתחבר לעולם רוחני מתוך מעשה ידיים, לצאת בעצמנו ממצריים!


יישר כח לכל השותפים, ולמועצה הדתית שנרתמה גם היא להפקת האירוע המרגש הזה, המחזיר אותנו כולנו יחד לחווית יציאת מצריים.


לאחר האפייה התכנסנו בבית המדרש, שם חנכנו את ספריית האמונה יחד עם התורמת - הרבנית לופז, ספריה שהתלמידים משתמשים בה רבות, כפי שציינו בדברים שנשאו בטקס. מרגש ביותר להזכיר את הנפטר, שלזכרו נתרמה הספרייה, וממש לראות את חיי הקודש שמביאה התרומה הזו לזכרו.

לאחר מכן זכינו לקבל את פניו של הרב שלמה אבינר שליט"א, שהעביר שיחה מרוממת כהכנה לחג, וענה לשאלות התלמידים שנאספו לקראת האירוע במהלך השבוע. הבנו הרבה יותר את תפקידו של החג, ואת תפקידנו כבני ישיבת כפר הרא"ה... שנזכה!
(לקישור לשיחה , גללו למטה)
ביום ה'- שיחות לקראת היציאה הביתה לחופשה, וכיתות י' בחרו לעשות זאת בדרך מיוחדת - בעלייה לירושלים.. יישר כח!
וכאן המקום להודות לכל השותפים בדרך הארוכה שעברנו השנה, מחנכי הכיתות, מחנכי הפנימייה, כלל המורים, צוות ההנהלה והמנהלה, שעושים כולם לילות כימים על מנת שהתלמידים יעברו יום יום תהליך רוחני משמעותי בתקופה המשמעותית הזו. יישר כח ופסח כשר ושמח!

 
להורדת עלון דברי תורה שחולק בערב ההכנה לפסח , לחצו כאן
חנוכת ספריית האמונה- דברי ברכה והוקרה הרב משה פליקס רה"י
דברי תודה-  סהר אלטלט
שיחת הרב אבינר בענייני חינוך- הכנה לחג הפסח
הודעות חשובות
  • חזרה לישיבה ביום ד' ,כ"ג בניסן ( 18.4) בשעה 11:30
  • ביום חמישי , כ"ד בניסן תתקיים אסיפת הורים מצב הזמנה
  • שבת פרשת שמיני, (כ"ו בניסן) שבת ישיבה.
לעדכונים ומידע נוסף מוזמנים לבקר באתר הישיבה

You can update your preferences or unsubscribe from this list

 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
mosdot hinuch kfar pines · ilana@ulpanakp.org · ilanayus@gmail.com · kfar haroe 38955 · Israel

Email Marketing Powered by Mailchimp