Copy
דבר ראש הישיבה/ הרב יעקב חביב
בס"ד
 
להורים היקרים שלום
שמחים לשתף אתכם – פתחנו קבוצת לימוד חשובה בבית המדרש (בכיפה). הלימוד נעשה במקביל לשיעורי הגמרא. הקבוצה מיועדת לתלמידים אשר רוצים להספיק ולהתקדם בקצב ורמה גבוהה יותר מהכיתה. הנדרש מהם בעיקר הוא רצון ואחריות שלהם לשותפות בלימוד ולניצול הזמן. את הקבוצה מרכז אחד המדריכים שלמד שנים רבות בישיבה, וברוך ה' משתתפים בה תלמידים משכבות החמישית והשישית.
 
הפרשה שקראנו השבת פותחת בציווי ה' לאברהם : "ויאמר ה' אל אברם לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך ..."     ומפרשים רבים שואלים, מדוע לא מקדימים לספר לנו מיהו אברהם, ומה עשה, ולאור זה נבין מדוע ה' פונה אליו, ומה מטרת הציווי.
במפרשים תשובות רבות, והרב צבי יהודה היה רגיל להביא את תשובתו היסודית והעקרונית של המהר"ל בספר נצח ישראל.    התורה בכוונה אינה מקדימה ומספרת לנו על אברהם, כיון שלא מעשיו הטובים של אברהם הם שגרמו לבחירתו ולפניית ה' אליו, אלא הבחירה היתה החלטה אלוקית. הקב"ה יצר - ובחר בעם ישראל , ומעלתם אינה מתחילה ממעשיהם הטובים אלא מטבעם המיוחד שה' טבע בהם, מה שאנו רגילים לכנות בשם "סגולת ישראל".
וכך הסביר הרב צבי יהודה את ברכת התורה בה אנו מקדימים "אשר בחר בנו מכל העמים" ורק אחר כך "ונתן לנו את תורתו" גם כאן הבחירה קודמת לתורה ללימודה ולקיומה.
להסברה יסודית זו יש משמעות רבה כיצד אנו מסתכלים ותופסים כל יהודי, גם כזה שהוא רחוק מתורה ומצוות. העובדה שהוא יהודי מבני אברהם יצחק ויעקב היא העיקרית, גם עליו חל "אתה בחרתנו מכל העמים" ורק אחר כך בא השלב השני של תביעה לחיים גדולים בהתאם לבחירה זו לימוד תורה וקיום מצוותיה.
שבוע טוב
יעקב חביב

 
 
משולחן ניהול התיכון / עופר אסולין - מנהל התיכון
                               מיכל ג'אן - רכזת פדגוגית

הורים יקרים
שלום רב,

'...אחרי החגים יתחדש הכל, יתחדשו וישובו ימי החול, האוויר, העפר, המטר והאש
גם אתה, גם אתה תתחדש...'

נעמי שמר במילותיה אלו מתארת את ההתחדשות הבאה עם השגרה ועם הטבע. ולמרות שזו שגרה והטבע הוא רגיל, אנו נחוש בשינוי שבו ונברך על כך.

מתחילת השנה נערכו שינויים בישיבה. על כולם שמעתם, אך ב"ה, הם מתחילים לנוע ולהנץ.
1. שיטת המנות - שיטה שבנה משרד החינוך למען חיזוק הנוכחות בשיעורים. התאמנו את השיטה לצרכי הישיבה, הסברנו לתלמידים והתחלנו ליישם. התלמידים כמובן שאינם מתלהבים מיישום השיטה, אך נענים ומופיעים לשיעורים ברמה מוגברת יותר. המשיכו לעודד את הבנים להתחבר לקו הישיבתי למענם ולמען הצלחתם.

2. תכנית נחשון - תכנית שיעורים פרטיים לתגבור במקצועות אנגלית, מתמט', פיזיקה וביולוגיה. ב"ה נרשמו 21 תלמידים לתכנית מכיתות י-יב.
ניתן עדיין לצרף יחידים. אנו שמחים על הרישום ובע"ה בימים הקרובים התלמידים יקבלו את שיבוץ החונך שלהם והשותף הלימודי ויתחילו בלמידה מעשית.
לצורך העניין התקנו במחשבים רבים בישיבה את תכנת הלמידה, כדי שיוכלו להשתמש וללמוד כנדרש.

3. תכנית 'מגשימים' - זוהי תכנית לתלמידים מצטיינים. שלב המיון נערך בכיתה ט' באופן פרטי של התלמידים הרוצים וההורים המעוניינים.
הלימודים עצמם מתחילים בכיתה י' ומתקיימים פעמיים בשבוע בחדרה. הישיבה תומכת ביציאתם ללימודים.
ישנם כבר 4 תלמידי 'מגשימים' בישיבה. 
שכבת יא: נועם בן-חורין וצוריאל לוזון
שכבת י: נדב מוסקל ואלעד יצהרי
בהצלחה לתלמידים אלו ובע"ה יצטרפו עוד אליהם.

4. לוחות מבחנים ומועדי ב - עונת הבחינות הגיעה ועימה לוחות המבחנים, הדחיות והשיפורים. יקבעו ימים מסויימים בהם תינתן הזדמנות שניה לנכשלים או לנעדרים מסיבה מוצדקת. המועדים הללו יתפרסמו לתלמידים מראש.
ללוח המבחנים לחצו כאן
5. בימים אלו אנו מבצעים השלמות וסגירות פערים לתלמידים שהזניחו את חובות לימודיהם. ב"ה האווירה הלימודית בישיבה תופסת תאוצה ובע"ה גם השלמות אלו יצטמצמו בעתיד.

6. בגרויות מועדי חורף -  תלמידי יב נרשמו למועדי בגרויות החורף הן מתוך מטרה לשפר הישגים והן לסיים עם תחומי דעת שונים כגון אנגלית.
אנו מעודדים את התלמידים לשפר הישגים ולהגיע למיצוי יכולותיהם ככל המתאפשר. לצורך כך פתחנו מרכז למידה בתוך ומחוץ לשעות הלימודים. התלמידים מקבלים תגבורים במקצועות שונים, מבצעים מטלות ומתקדמים לקראת בגרויות החורף.

7. עולים חדשים - בישיבה ישנם חמידה עולים חדשים מצרפת. אנו משתדלים לתת להם את המענה הנכון עבורם לצורך קידומם בחברה הישראלית ולזכאות לתעודת בגרות מלאה ואיכותית, לפי הזכויות המגיעות להם.
בנינו עבורם מערכת נפרדת והם מקבלים את המענה הייחודי עבורם.


 
"אורות וכלים"/ הרב שמואל שטיינר, ראש תחום חינוך וחברה

הורים יקרים
ברוך ה' חזרנו מחופשת חג הסוכות, שמחים ועמוסים באורות החגים שבאו עלינו לטובה, ומלאי רצון להגשים את הקבלות הטובות שקיבלנו על עצמנו.
ביום ב' יצאו מתלמידי השביעית והשמינית לשמח חתן וכלה, באולם קרוב לישיבה. השמחה הגדולה שהביאו איתם גרמו לשינוי אווירת החתונה ואת הדברים שפרסמה הכלה בפייסבוק נצרף כאן בתמונה. אשרינו שזכינו בתלמידים כאלה, המאירים את העולם!
ביום ה' בשעות לפני הצהריים יצאנו לגיחת גיבוש ישיבתי לתחילת החורף, לאזור עמק המעיינות. התחלנו מקיבוץ מירב וירדנו אל העמק – למעיין 'עין מודע', ומשם הגענו לחניון הלילה בגשר הקנטרה, מעל נחל חרוד. זכינו להיות בליל ראש חודש בשטח! לאחר התפילה שמענו דברים מעניינו של החודש מפי ראש הישיבה ומר פיני המנכ"ל, וסעדנו סעודת ראש חודש בשרית בשטח. יישר כח לצוות לוגיסטיקת טיולים בראשות אבי ורענן, על חניון הלילה המושקע!

לאחר הארוחה התכנסנו לפעילויות כיתתיות בהנחיית הרמי"ם. אין כמו ליל שטח כדי להיפתח ולדבר דיבורים אמיתיים.... ומשם להרקדת ראש חודש בהנחיית השמינית, ואחריה טיש עם שירים וניגונים אל תוך הלילה בהשתתפות ראש הישיבה והצוות.
בבוקר התעוררנו לתפילת שחרית של ראש חודש, עם הלל בניגון וריקוד, בשמחה מתפרצת, שמכניסה את חוויות החגים ושמחת תורה אל תוך חודש חשוון, והופכת אותו מ'מר-חשוון' ל'רם חשוון' בעזרת ה'.


אחרי התפילה וארגון החניון, יצאנו למסלול קצר אל מעיינות העמק לטבילה לכבוד שבת קודש – עין שוקק ונחל הקיבוצים. חזרנו ברוך ה' בשמחה ובשלום לישיבה אחרי הצהריים של יום השישי, היישר להכנות לקראת שבת קודש.


ובשבת, זכינו לתפילת ליל שבת מרוממת בשירה וריקודים, ולאחר סעודת שבת התכנסנו בבית המדרש לשיחה חשובה עם מנכ"ל המוסדות מר פיני אפרתי. פיני, בוגר הישיבה בעצמו, שיתף מחוויותיו בישיבה ובעיקר בשנה שאחרי הסיום, עת נלחם יחד עם חבריו במלחמת שלום הגליל. מרתק היה לשמוע ממנו על הקרב ההוא, בו כחיילים צעירים נקלעו למשבר ויצאו ממנו מחוזקים ומלאי כוחות, ושומרים על קשר עד היום. במחזור של פיני היו חיילים רבים באותה המלחמה, ואחד מבני המחזור – יונתן יצחק ז"ל, אף נהרג. התרגשות רבה לשמוע ממנו אחרי למעלה משלושים שנה מתאר את הרגע בו חברו נהרג, ואת מילות הניחומים שהשמיע באוזניו הרב נריה, עת קפץ במהלך המלחמה לבקר בישיבה. מהשיחה גם הבנו את הבניין האמוני שנבנה בשנות הישיבה ואת הקשר החי והחזק שמתפתח בישיבה, גם בזמננו, עוד כמסורת מאותם שנים.... ברוך ה' זכינו!
בסעודה שלישית לאחר השירים של רעווא דרעווין, חיבר אותנו ראש הישיבה אל כל דורות העבר. מנח, דרך אברהם אבינו ועקידת יצחק, דרך כל גדולי הדורות עד הדור שלנו, עד אלינו ממש, ממשיכי דרך הדורות כפי שהתווה הרב נריה. 'מה נדרש מאיתנו? להיות ממשיכים ראויים, להמשיך למסור את הנפש על פרסום האמונה, להיות אנשים גדולים!'.
במהלך השבוע הזה חזרנו למסגרות הקבועות של בתים חמים ופעילויות מדריכים, וכן נחשפנו לעוד מספר חוגים. בעזרת ה' החל מהשבוע הבא מערכת החוגים תיסגר סופית ותפורסם גם באתר.


בעזרת ה' בשבועות הקרובים נעסוק בדרכה של הישיבה, דרך יום הקמת הישיבה שחל שבוע הבא, אזכרות ראשי הישיבה – הרב צוקרמן והרב נריה, ונמשיך לחזק את הגיבוש, ואת המסגרות התורניות, בפורמלי ובבלתי פורמלי. יישר כח לצוות כולו על ימים ארוכים של השקעה ובניין הדור הבא של הישיבה, תלמידים חדורי אידיאלים ותחושת שליחות, הלומדים תורה מתוך חיבור!
 
מצ"ב פוסט שהעלתה הכלה שתלמידנו באו לשמח בחתונתה בשיתוף ארגון "משמחים"
 בית המדרש לחינוך
בית מדרש לחינוך מתקיים אחת לחודש בישיבה, ופתוח להורי התלמידים ולתושבי האזור.
במפגש ראש הישיבה, הרב יעקב חביב פתח בעניין הכבוד, שהוא מהווה מסגרת בסיסית והכנה למפגש עם תוכן הדבר, ומכאן חשיבותו הרבה בחינוך ובחיים בכלל.
לאחר מכן, שיתף בענייני מכשירים חכמים, האתגר ודרכי התמודדות, ובמפגש הבא, יהיה מקום לתגובת ההורים.
בשיעור של הרב יונתן לוי, דובר על מקומו של הכבוד בחינוך, מהי חשיבותו, ומה מטרתו, וכיצד יש לחנך אליו.
הרב איתן שחרור דיבר על גישות בחינוך מיהם המשפיעים על החינוך, לאחר מכן לימד כללי עשה ואל תעשה בחינוך, בשבח ההכלה, נתינת המקום לילד ועוד


לשמיעת השיעורים המרתקים שהתקיימו במפגש הקודם לחצו כאן
מוזמנים להצטרף למפגש הבא בב' כסלו.
לעדכונים ומידע נוסף מוזמנים לבקר באתר הישיבה

You can update your preferences or unsubscribe from this list

 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
mosdot hinuch kfar pines · ilana@ulpanakp.org · kfar haroe 38955 · Israel

Email Marketing Powered by Mailchimp