Copy
דבר ראש הישיבה/ הרב משה פליקס
הורים יקרים ותלמידים אהובים!
זוכים אנו לפתוח את ספר שמות - הספר בו נולד עם ישראל ובו הוא מקבל את נשמתו - התורה הקדושה.
פרעה מצווה את המילדות: "וראיתן על האבניים אם בן הוא והמיתן אותו..."
מה פירוש המילה "אבניים"? - מפרש רש"י : "מושב האשה היולדת, ובמקום אחר קוראו מָשבֵּר...וכמוהו "עשה מלאכה על האבנים" - מושב כלי אומנות יוצר חרס"
מדוע טורח רש"י לספר לנו שבמקום אחר נקראים האבניים "משבר"? ועוד - מדוע רש"י מוסיף שגם מושב כלי אומנות החרס (=קדרות) נקרא משבר?
נראה שטמון כאן סוד גדול - עם ישראל מתחיל להתרקם בתחילה באופן מאוד גולמי וחומרי, בדיוק כמו ראשית העבודה על גוש החמר לקראת הפיכתו ושיכלולו עד כדי כלי. פרעה חש בכך ומבין שמתחיל להיווצר מתחת ידיו עם שעתיד להיות כלי קיבול למשהו אחר, רוחני ועליון, ואת התהליך הזה הוא רוצה לעצור. אך האבניים הם גם משבר, קושי וייסורים המובילים למרות ניסיונות העיכוב של פרעה ואפילו בזכות אותם ניסיונות ללידה חדשה "הֲיוּחַל אֶרֶץ בְּיוֹם אֶחָד אִם יִוָּלֵד גּוֹי פַּעַם אֶחָת" (ישעיה סו, ח)
משבר אותיות מ ב ש ר! יש כאן, בתוך הקושי, בשורה גדולה לכל העולם כולו - עם ישראל נולד ושום דבר לא יעצור אותו מלשנות את העולם ולחבר אותו אל הבורא ית"ש.

בעיצומו של החורף אנו בישיבה מתעצמים בתפקידנו להעמיק את הקשר שלנו עם הקב"ה, בלימוד תורה רציני ובהמשך בניית הכלים בחומר וברוח לברכה גדולה לנו ולאומה.
 
  הרב בני דרף/מנהל התיכון
  • בגרויות חורף ושיפור הישגים
בימים אלו אנו פותחים את מועדי החורף של מבחני הבגרות. חלק נכבד מתלמידי י"ב נגשו למועד חורף באנגלית ולמעשה בזה סיימו את לימודי האנגלית. הדבר יאפשר להם להיות פנויים יותר ללימודים האחרים.
במהלך מועדי החורף יתאפשר לתלמידיםלשפר את ציוניהם בחלק מהתחומים בהם נגשו בקיץ שעבר ולהגיע לתעודת בגרות איכותית.
אנו מאחלים להם הצלחה מרובה במבחנים.
  • סיום מחצית א
בעז"ה בעוד כשבוע וחצי נסיים את מחצית א' וביום חמישי הבא כח' בטבת, יקבלו תלמידי הישיבה תעודות מחצית עם הערכת הישגיהם ועבודתם מתחילת השנה. התעודה היא כמראה המשקפת את מצבו הלימודי של התלמיד ומראה לו היכן עליו השקיע יותר על מנת לשפר את הישגיו והיכן מצבו טוב. אנו מקוים שכל אחד ייקח את מראת החוזקות והחולשות שלו ויעשה את מירב המאמצים לשפר הישגיו ויוכל ליהנות מפירות השקעתו.
  • מסע לפולין שכבות יא+יב
בע"ה בעוד כחודש – י"ח-כ"ה בשבט, יצאו חלק מתלמידי י"א וי"ב למסע לפולין. בימים אלו התלמידים נמצאים בעיצומן של ההכנות הן מבחינה טכנית והן מבחינה ערכית, רוחנית ולמידת ההיסטוריה.
במסגרת ההכנה עוברים התלמידים תהליך עם צוות הישיבה המלווה אותם וכן נסעו ליום הכנה ב"יד ושם" בירושלים ביום חמישהאחרון, כ"א בטבת. בהמשך יהיה גם יום הכנה במכון "שם עולם" העוסק בשואה ואמונה.
אנו מאחלים להם מסע מוצלח ומשמעותי. ההכנות למסע מהוות נדבך חשוב ומהותי בהצלחת המסע.
  • מחצית ב' ובגרויות קיץ
כבר בימים אלו אנו נערכים לקראת מחצית ב' של שנת הלימודים, לצורך למידה רציפה ואיכותית.
לוחות המבחנים השכבתיים מפורסמים באתר הישיבה וכן יפורסמו לתלמידים לצורך היערכות ותכנון מוקדם מצידם.
מועדי בגרויות הקיץ פורסם וגם הוא מופיע בלוחות המבחנים של שכבות יא+יב.
לכל מבחן בגרות הקדשנו שני מבחני מתכונת כדי להכין את התלמידים לפורמאט הבגרויות וכדי לתת להם הזדמנויות מרובות יותר להצלחה.
תלמידי כיתה י' נדרשים להגיש את ההערכות החלופיות במקצועות השונים, עד לסיום שנה"ל הנוכחית.
ההערכות החלופיות מהוות 30% מן הציון הסופי בתעודת הבגרות וזוהי השפעה גדולה וישירה על ציון גבוה ומשמעותי.
אנו עושים כל מאמץ כדי שתלמידי י' לא יפתחו פערים וחובות לימודיים ויתחילו את השנה הבאה ללא חובות לימודיים ובראש נקי לקראת בחינות הבגרות החיצוניות.
  • חשיפת מגמות הלימוד לשכבת י'
תלמידי כיתה י' התחילו השנה את החשיפה למגמות הלימוד בישיבה.
לאחר מחצית בה חוו והתנסו, אנו מכוונים להתמדה והשקעה במגמה אותה בחרו.
מגמות הלימוד בישיבה הן: ביולוגיה-חקלאות, פיזיקה וגאוגרפיה.
אנו מצפים מן התלמידים להשקעה, רצינות ותעודת בגרות איכותית לעתידם.
  • שיעורי עזר וחיזוק לימודי
כדי לסייע לתלמידים מתקשים וכן לחזק תלמידים המבקשים סיוע, אנו מקיימים שיעורי עזר ומרכז לימודי בשעות הערב בספריה במקצועות האנגלית והמתמטיקה.
הסיוע בשעות הערב הוא בנוסף על השעות הפרטניות אותן נותנים המורים המקצועיים במהלך יום הלימודים.
 
 
 כיתות ט' יצאו ליום טיול במסגרת שיעורי של"ח לחוף הבונים
ים כחול,שמיים נקיים, ובריאה טהורה
 תודה ליוסי לוי המורה לשל"ח

"אורות וכלים"/ הרב שמואל שטיינר, ראש תחום חינוך וחברה
הורים יקרים
ברוך ה' חזרנו מחופשת החנוכה לרצף של פעילות ברוכה, בשבוע הראשון התכוננו תלמידי החמישית ל'שבת הורים' שנערכה בפרשת ויגש. הבנים יחד עם הצוות הכינו את הקמפוס בצורה מדהימה, וקיבלו את ההורים לביקור מזמין 'אצלם בבית...' לאחר פעילויות, כתיבת מכתבים, הכנות חדר האוכל ועוד, הגיעה השבת. 
תודה רבה לסוזי ומירי אמהות הבית היקרות שלנו על כל ההשקעה. . 

קבלת שבת שמחה במיוחד, דברי ראש הישיבה, ולאחר סעודת השבת התפצלנו - התלמידים לפעילות מיוחדת עם איתן היועץ, וההורים למעגל שיח עם הרמים - הרב יחזקאל והרב בועז. עונג שבת כללי.
לאחר תפילת שחרית, קידוש מיוחד עם העוגות הטעימות שהביאו ההורים, ולאחריו שיח חינוכי משותף עם הצוות בנושא 'חינוך לשליחות'.
לאחר סעודת השבת יצאנו לסיור בכפר בעקבות דמותו של מייסד הישיבה הרב נריה.
סעודה שלישית, מעגל גדול ודברי תורה מרגשים חתמו את השבת.
ביום רביעי שלאחריו, לרגל עשרה בטבת - יום הקדיש הכללי, זכינו לשמוע את הרצאתו של טומי ברייער, ניצול שואה מהונגריה, בשיחה מרתקת על השואה ובמיוחד על החזרה לחיים אחרי משבר עצום ונורא. 
לאחר הכנה והיערכות, התחיל ביום חמישי בישיבה, סמינריון משותף עם בית ספר התיכון 'ליאו בק' בחיפה, בהנחיית ארגון גשר. 
את תלמידנו הכנו לסמינריון ברוח הבאה :'יש לנו שליחות גדולה. זכינו להיות בציבור ציוני דתי, ולא כולם זוכים לכך. אנו נפגשים עם חבר'ה בגיל שלכם שזו להם אולי הפעם הראשונה שפוגשים מקרוב את עולם הערכים הציוני דתי. אנחנו ניצור אצלם חוויה של קודש, חוויה של חיבור, חוויה של כבוד לעולם רוחני...'  
הסמינריון המיועד לתלמידי השביעית והשמינית, היה אינטנסיבי מאד, מלא באינספור סיטואציות של מפגש אמיתי, בלתי אמצעי עם חבר'ה בגיל שלנו, דיונים ומעגלים רבים של הדגשת המאחד, ויצירת הבסיס להמשך המשותף כאן במדינת ישראל. 
בליל חמישי קיימנו טיש שירים משותף. בליל שבת זכינו לקבלת שבת שמחה ומיוחדת מאד! 
כחלק מהסמינריון גם הצוות של שני בתי הספר עבר חלק מהיחידות והעביר, וכמובן אינספור שיחות בירור והעמקה בבירור הזהות הציונית דתית שלנו עד השעות הקטנות של הלילה, ולאורך השבת כולה. ברוך ה' היתה שבת עמוסה בחוויות גדולות, לשני בתי הספר. סיימנו במעגל גדול, עם שירי סעודה שלישית, והבדלה מוזיקלית. יישר כח גדול לראש הישיבה שדחף לארגן את השבת הזו, לצוותי השכבות, למירי אם הבית, לצוות האחזקה שעבד שעות נוספות, ולכל השותפים, ברוך ה' יצרנו חוויה אדירה של כבוד לקודש עבור הרבה מאד בני נוער שללא מפגש זה מי יודע מתי היו חווים זאת, וברוך ה' יצאנו גם אנו עם בירור וזהות עמוקים יותר.
במהלך השבוע האחרון, התקיימו מעגלי שיח כיתתיים לסיכום החוויה המיוחדת של שבת.

לטעימה מהאווירה השמחה והיחד- מצ"ב סרטון סיכום סמינריון גשר מבית היוצר של בי"ס ליאוביק
היציאה לפולין: חלק מתלמידי השביעית והשמינית יצאו בעוד כחודש לפולין. את המסע תדריך הרכזת הפדגוגית שלנו - מיכל ג'אן, מדריכת פולין וותיקה בעצמה.
ההכנות למסע המשמעותי הזה בעיצומן, כולל היערכות מקיפה של הצוות, שיחות ויצירת המסע המשותף בפעם הראשונה בישיבה.
ביום ה' האחרון יצאו חברי משלחת פולין יחד עם כלל תלמידי השמינית למוזיאון 'יד ושם' בירושלים, מתוך הטמעת התובנה, שעל מנת להמשיך את קיום התורה בעם ישראל, ואת קיום מדינת ישראל, אנו חייבים לחוות את האסון ולדעת את משמעותו עבורנו. לקבל על עצמנו לפעול במסירות נפש לגאולת ישראל השלמה.
המסע יצא לדרך ביוזמת התלמידים, לאחר הפאנל המיוחד בנושא עם הרב קריגר וד"ר חגי לונדין.
לו"ז השמינית-שבו"שים: לאחר חנוכה קיימנו סדנת הכנה לשבוע ישיבה, ולאחר התאמה מדויקת לכל תלמיד יצאו התלמידים לשישה ימים בישיבות ומכינות שונות. תוך כדי ליווי של הצוות כמובן, הן בביקור והן בשיחות טלפון. לאחר החזרה ומעגל שיח סיכום, יחד עם תובנות חדשות על מקום לימוד התורה גם כאן, ובעזרת ה' יוזמות חדשות של תלמידי השמינית לחיזוק, יצאנו לכנס שמיניסטים בארגון מרכז ישיבות בני עקיבא. בכנס נפגשנו עם ראשי ישיבות ומכינות, ו'פתחנו את הראש' שוב, עם מחשבות וכיוונים שונים ובעיקר התמקדנו בלקיחת האחריות על התורה בעם ישראל בדור הבא, כדברי ראשי הישיבות. זכינו לפגוש את הרב דרוקמן, ולרקוד לכבוד התורה, לשמוע שיחה קצרה של נפתלי בנט, ולסיים את היום בהופעה מיוחדת של ישי ריבו.

 
מבקרים בשבו"שים
 
:מבקרים ביד ושם
תקופת ההרשמה החלה!
מוזמנים לשתף, ימי הכרות וראיונות
ממש בקרוב. .

לפרטים:
 באתר הישיבה
מתפללים יחד לרפואת ראובן, עובד המוסדות, לקריאת תהילים יחד לחצו כאן
לעדכונים ומידע נוסף מוזמנים לבקר באתר הישיבה

You can update your preferences or unsubscribe from this list

 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
mosdot hinuch kfar pines · ilana@ulpanakp.org · kfar haroe 38955 · Israel

Email Marketing Powered by Mailchimp