Copy
דבר ראש הישיבה- הרב משה פליקס
הורים יקרים ותלמידים אהובים!
הכרת הטוב 
חז"ל מלמדים אותנו במסכת שבת "הנותן מתנה לחברו צריך להודיעו", כלומר הרוצה  לתת מתנה לחברו לא יתן לו בעילום שם אלא דווקא יספר לחבר שהוא זה הנותן את המתנה.
לכאורה הדרכה זו לא ברורה, שהרי יש בכך פגיעה ב"לשם שמים" של המעשה ויותר מכך הדרכה זו אף עומדת בסתירה להלכה שמצאנו במצוות צדקה בה המעלה היותר גדולה היא דווקא לתת בעילום שם.
מדוע אם כן חז"ל מדריכים אותנו להודיע למקבל?
מסביר הרב קוק בספרו עין אי"ה – חז"ל רואים בהכרת הטוב את הכח המוסרי המניע את כל האנושות לקראת תכליתה ולכן הם רוצים להשריש את הכרת הטוב בעולם גם אם זה אומר לוותר קצת על עשיית המעשה לשם שמים.
כך אנו רואים גם בפרשת בשבוע שלנו,פרשת כי תצא, שם נאמר-"לא יבא עמוני ומואבי בקהל ה'…" והסיבה לכך היא "על דבר אשר לא קידמו אתכם בלחם ובמים…ואשר שכר עליך את בלעם…" ומסביר הרמב"ן – עמון ומואב הם בניו של לוט וככאלה היו צריכים להכיר טובה לעם ישראל שהרי רק בזכות אברהם לוט ניצל מסדום ומכיוון שגמלו לנו רעה תחת טובה לכן אינם יכולים לבוא בקהל, כלומר הפגם שלהם הוא בדיוק בנקודת הכרת הטוב ללמדנו שזו התכונה המהותית שלנו כעם ישראל.
גם בישיבה אנו משתדלים לחנך להכרת הטוב, אנו מדברים עם הבנים על הכרת טובה לכם ההורים על ההשקעה האדירה בחומר וברוח על השותפות במלאכת הקודש להצמיח גידולים נאמנים לתורה ולשליחות הקדושה בדור מיוחד זה.
 
הרב יעקב  חביב/על חופש וסדרים וגבולות

"גם מתוך החול יגלה הקודש, וגם מתוך החופש הפרוץ יבוא העול האהוב. עבותות זהב ישתרגו ויעלו גם מתוך השירה החופשנית. ותשובה מזהירה תצא גם מתוך הספרות החיצונית"
 [אורות התשובה יז: ג]

בשבועיים שעברו מתחילת השנה נפגשתי בדברים טובים רבים שקיימים בישיבה, אנשי הצוות ערכיים ומסורים מאד לעבודתם, קשר הטוב שבין הרמי"ם לתלמידים וכמובן ההרגשה המשפחתית שיש בישיבה שבעקבותיה רוב התלמידים אוהבים מאד את החיים בישיבה ומרגישים בה כשותפים.
מטרתנו היום היא לעלות קומה, את כל התכונות הטובות שאנו מוצאים בישיבה נשתדל להכניס למסגרת, לתוך קווים וגבולות, על מנת לאפשר לתלמידים ללמוד ולהפנים את כל הערכים, התכנים החינוכיים והמקצועות הנלמדים בצורה מיטבית.
בשבועיים שחלפו מתחילת שנה התחלנו לעסוק בנושא משמעת, השכמה, הגעה בזמנים והקפדה על יציאה מתחומי הישיבה ע"י אישורים בלבד.
אנו, ביחד עם ראש הישיבה ושאר אנשי צוות הנהלה נעצים בתקופה הקרובה את הטיפול בנושא זה באופן יסודי, ונצפה לשיתוף פעולה מצדכם ככל שיידרש. תקוותנו היא שנוכל להגיע לשיפור משמעותי בכל התחומים הללו מתוך הבנה  ושמירה על הקשר הטוב והיחס החם עם התלמידים.
 
להורי השמינית - הכוונת והדרכת הבנים לקראת ההחלטה על שנה הבאה
בשנה הבאה תלמידי השמינית נמצאים בפני החלטה חשובה מאד היכן להמשיך בשנה הבאה. להבנתי זו עשויה להיות אחת ההחלטות החשובות בחייהם שלעיתים משפיעה לא רק על השנה הבאה אלא גם על השנים הבאות ולעיתים יותר מזה.
המדובר הוא על בחירה בין הלימוד במסגרות התורניות השונות (ישיבה גבוהה, ישיבת הסדר , מכינות) הליכה לצבא ועוד (עתודה, שילובים נוספים בין לימוד תורה ושירות צבאי) 
ראשית המלצתנו היא שכל תלמיד יזכה בפרק נוסף של קשר לתורה באחת המסגרות שהוזכרו (המותאמת לו) על מנת לפתוח את עולמו הרוחני במסגרת בה הוא כבר בוגר ויש לו בחירה חופשית מלאה.
כדאי מאד להורים לשוחח על הנושא עם הבנים לשמוע מה הם חושבים, מתכננים  ולהביע דעה לייעץ לפי הבנתם.
בישיבה יש לתלמידים שיעור שבועי איתי בנושא "צבא וישיבה" שעוסק בנושא באופן מעמיק.
ביחד עם ראש הישיבה והרמי"ם נשתדל לייעץ לכל תלמיד לבדוק ולבחור את המקומות המתאימים לו לקראת השנה הבאה.
 ברכה והצלחה לכולנו
 יעקב חביב
 

"אורות וכלים"- הרב שמואל שטיינר / ראש תחום חינוך וחברה

 
פתחנו שנה עם המון אנרגיות חיוביות,
ביום ב' התקיימו פעילויות מדריך. בית חם ושיעורי חינוך סביב מסע המושבות של הרב קוק. התחברנו מאד לדמותו של הרב כאישיות שלוקחת אחריות לאומית לקידום והעמקה של תהליך הגאולה הרוחני ולכן, יוצא הרב למסע. מסע בין מושבות חלוצים, ונאבק על החדרת הקודש למפעל הציונות. 
ומה אנחנו עושים עם זה?

ביום ד' בלילה לאחר ארגון מדוקדק, הוציאו תלמידי השמינית את תלמידי החמישית, להשבעה הסובבת בדיוק את אותו הערך, לקיחת אחריות על הקבוצה שלך. אתה חלק מהקבוצה, כולנו חלק מאותו דבר, ולכן חשוב לנו שכולם כולם יגיעו למטרה. לאחר א"ש לילה קרבי, התאספנו למסדר סיום, בוא העצמנו את הערך. התחברנו לזהות שלנו, שרנו את המנון המדינה כמבטא את האחריות הלאומית שלנו, ו'שברנו דיסטנס' = דיבור פתוח מלב אל לב בין תלמידי החמישית ותלמידי השמינית. כזאת קבלת פנים! אין על השמיניסטים! ועל החמשושים!

ביום ה' בבוקר יצאו כיתות י וי"א למסע. התחלנו בחדרה – אחת מתחנות המסע של הרב קוק, שם בבית כנסת הישן, שמענו שיחה מאלפת מפי הרב אלישיב הכהן שדיבר על כוחו של הרב לראות מהלכים שנים רבות קדימה, ולהוציא ולהאיר את נקודת האור הנמצאת בתוך מהלך הגאולה שבאותה תקופה היה מכוסה מאד…

לאחר מכן המשכנו בדרכו של הרב, לקחת אחריות על מה שקורה סביבנו. נסענו לשומר החדש בקיבוץ מצר, שם עברנו הדרכה קצרה מפי חלוצי השומר החדש, והמשכנו לעמול ולעבוד באדמת הארץ. כל הכבוד לתלמידים ולצוות על התגייסות לטובת החקלאים, ביום חם, בעמל, בעבודת צוות, בלקיחת אחריות!

לאחר שעות העבודה, ועם השכמת המחזורים האחרים, התכנסנו כולנו לרחצה ב'עין מודע' – בעמק בית שאן, והמשכנו ללינת לילה ב'עין יזרעאל'. מסדר לילה, ופעילות כיתתית בשטח, סביב המשך הגיבוש, עין טובה, והארה של הנקודות הגנוזות.
בוקר שישי – תפילת שחרית, ארוחת בוקר, קיפול, ומסלול, ב… נחל יצפור, ולאחריו רחצה בנחל הקיבוצים, עם מלחמת מים המונית! חזרנו ב"אורות", תרתי משמע :-).
הכנות לשבת, והתכנסות לקבלת שבת מוזיקלית לפני השבת
תפילת ליל שבת עצמתית! ריקודים, ושמחה, דבר תורה של ראש הישיבה, ארוחת שבת מדהימה, ואחריה עונג שבת ראשון בבתי הרמי"ם.
בוקר השבת – קידוש מדריכים אחרי תפילת שחרית ומוסף. סעודת שבת, ואחרי מנוחת צהריים התכנסנו לתפילת מנחה ושיחתו המרתקת של הרב יעקב חביב, סביב הנושא פלא החזרה בתשובה… 
סעודה שלישית בשירים מעוררים, שיחה של ראש הישיבה וסיכום האירועים שעברנו, סביב העצמת האחריות הלאומית שלנו.
השבוע ברוך ה' החלה חשיפת החוגים, עם חוגים חדשים וגם ותיקים. אילוף כלבים, ג'ודו, גיטרה, ועוד.
 
ביום ד' לפני הצהריים התכנסנו לשיחתו המרתקת של הרב שמחה אריאל שליט"א, שעסקה בנושא התשובה, אשר מצד אחד היא חידוש גדול, ומצד שני פשוטה לביצוע, עם הדרכות מעשיות לתיקון והתעוררות כבר היום. מתכוננים יחד לשנה החדשה, בעוד 18 יום!
 
וכאן המקום להודות לצוות הנפלא, לכל אחד באופן אישי, ולכולם באופן כללי, שיחד העברנו סמינריון מתמשך של שבועיים, מלא וגדוש בפעילות חוץ ופנים, מלא בערך, מלא בגיבוש ועיצוב של כולנו כאחד
 
וטהר ליבנו לעובדך באמת!
 
לסרטון סיכום פעילות מתחילת שנה לחצו כאן

מכתב פתיחת שנה / מיכל ג'אן- רכזת פדגוגית

הורים יקרים

שלום רב,

"הספרות, הציור והחיטוב עומדים להוציא אל הפועל כל המושגים הרוחניים המוטבעים בעומק הנפש האנושית, וכל זמן שחסר גם שרטוט אחד הגנוז בעומק הנפש שלא יצא אל הפועל, עוד יש חובה על עבודת האמנות להוציאו" (הראי"ה קוק, עולת הראי"ה)

בשעה טובה פתחנו את שנת הלימודים החדשה בישיבה. בשנה זו אנו סוגרים מעגל של 4 שנות לימוד מלאות בישיבה. אנו משקיעים רבות ברמה הלימודית של התלמידים לצד הרמה החינוכית והערכית. האדם השלם הוא זה היודע לשלב בין חכמה, בינה ודעת.

אנו מאמינים כי כדי להשתלב בעשייה החברתית, הכלכלית והערכית של מדינת ישראל, עלינו להכשיר את התלמידים הצעירים לפיתוח מיטב כישרונותיהם ומיצוי יכולותיהם הלימודיות.

בימים אלה התלמידים נכנסו לשגרת הלימודים. תלמידי כיתות ט' התקבלו בשמחה והתחלנו בייצוב קו לימודי משמעותי אצלם.

תלמידי כיתות י' קיבלו הסבר בדבר הכנתם למבחני הבגרות. בשנה זו הם מתחילים בתהליך ההערכה החלופית המהווה 30% מן הציון הסופי בבגרות בכל התחומים.

תלמידי כיתות יא' בחרו מגמת לימוד ברמה מוגברת של 5 יח"ל והם כבר נכנסים לצד המעשי יותר של מבחני הבגרות. השנה הם יבחנו בתשעה מקצועות לימוד.

תלמידי כיתות יב', יסיימו השנה את המחויבויות הלימודיות שלהם ויתחילו לקראת הכוון לשנה הבאה במסלולי הישיבות השונות.

כדי לסייע לתלמידים מתקשים, או לתלמידים המראים צורך בתגבור לימודי, אנו פותחים מסלול נוסף בתוך יום הלימודים לצורך שיפור, תיקון וקידום לימודי. המסלול הנוסף אינו במקום הלימודים הסדירים והחובות הלימודיות של התלמידים, אלא בנוסף.

בשלב זה התכנית מיועדת לתלמידי יב', אך נבנית תכנית כזו גם לתלמידי יא' שיזדקקו לתגבור הנוסף.

אנו משתדלים לתת מענה לימודי, חינוכי, ייעוצי וערכי לכל תלמיד ותלמיד בתוך המסגרת עצמה ומתוך אמונה גדולה ביכולות התלמידים ובכישרונותיהם.

לכל שאלה, בקשה ובירור, ניתן לפנות למזכירות התיכון ואלי.

                          בברכה,

                              מיכל ג'אן

                            רכזת פדגוגית

 

michalj@ulpanakp.org‏                                                         054-4404438

שמחנו לפגוש את כל ההורים שהגיעו  לבית המדרש!
מי שלא היה מוזמן להצטרף,
ולהכנס לאתר הישיבה  לשמוע את השיעורים מהמפגש הקודם :-)

הסעות לישיבה

 
ביום א' הקרוב תצא הסעה מנתניה לישיבה באופן חד פעמי לנסיון ולבדיקה ללא עלות.
לאור התגובות עד כה תצא הסעה רק מנתניה ולא מאריאל,
בהמשך נודיעכם על סדרי ההסעות. 
 
להלן פירוט התחנות:
 
10:30 – תחנה מרכזית נתניה, ליד פיצוחי אלגרה (ליד התחנה המרכזית רח' אחד העם)
10:35 – רכבת נתניה (צד מערבי)
10:35 – צומת קרית השרון (ליד הספורטק)
10:40 – צומת בית ליד
הגעה לישיבה
 
לעדכונים ומידע נוסף מוזמנים לבקר באתר הישיבה

You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by Mailchimp