Copy
Zobacz ten e-mail w przeglądarce.
View this email in your browser

Drodzy czytelnicy,

Mamy nadzieję, że święta Bożego Narodzenia upłynęły Wam w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Życzymy Wam, aby właśnie taki był cały kolejny rok. Spędźcie go w otoczeniu najbliższych, realizując swoje marzenia i życiowe plany. Będziemy szczęśliwi, jeżeli także w roku 2017 pozostaniecie z nami, aby wspólnie realizować misję YFU.

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2017/2018. Formularze zgłoszeniowe dostępne są do pobrania tutaj. Tego roku mamy do zaoferowania  aż 40 miejsc w 25 państwach świata. Sprawmy wspólnie, aby o naszych programach usłyszało jak najwięcej młodych ludzi!

Chile, czyli...

… najdłuższy kraj świata, mierzący ponad 6 tys. kilometrów. Ojczyzna rdzennego plemienia Mapuche i poetów, takich jak Gabriela Mistral i Pablo Neruda. Państwo, w którym YFU funkcjonuje już od ponad 50 lat. Dzięki obustronnej współpracy z organizacją partnerską w Chile, kraj ten jest nam bliższy niż kiedykolwiek dotychczas!

Jeżeli interesuje Cię język hiszpański i kultura południowoamerykańska, to serdecznie zapraszamy Cię do udziału w warsztatach, które odbędą się 20 stycznia w Poznaniu. Prowadzącym zajęcia będzie praktykant YFU Polska, Andrés, który przyjechał do nas właśnie z Chile.

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają typową dla Chilijczyków wymowę, zwroty oraz słownictwo potoczne, tzw. chilenismos. Odkryją najważniejsze różnice między językiem hiszpańskim, którym posługują się mieszkańcy Chile a tym, który usłyszeć można w innych rejonach Ameryki Łacińskiej lub Hiszpanii. Będzie to również możliwość poćwiczenia umiejętności językowych z native speakerem.

Kiedy:  piątek, 20.01.2017, 16:00

GdzieCJO Kontakt, plac Bernardyński 1, Poznań

Zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup wiekowych! Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Jeżeli uczysz się lub nauczasz j. hiszpańskiego i chcesz, aby Andrés odwiedził także Twoją szkołę, skontaktuj się z nami!

Zaproś YFU do swojej szkoły

Sharing event - Belgrad, Serbia (17-18.12.2016)

Jak mogliście przeczytać w listopadowym newsletterze, w ostatnich miesiącach zorganizowana została seria spotkań, będących ciągiem dalszym szkolenia EEE-YFU, które odbyło się w Rydze w kwietniu b.r. W połowie grudnia do projektu przystąpiła także organizacja YFU z Serbii. Trenerami zaproszonymi do przeprowadzenia warsztatów były Riikka Pasanen z YFU Finlandia oraz Marta Bednarczyk z YFU Polska.

Spotkanie z serbskimi wolontariuszami trwało półtora dnia. Obecnych było siedem osób, wśród których były zarówno osoby świeżo po powrocie wymiany, jak i zaangażowani wolontariusze, którzy z organizacją YFU w Serbii współpracują od samego momentu jej założenia.

Pierwszy dzień rozpoczął się autorefleksą uczestników nad tym, jak zaczęła się ich przygoda z wolntariatem oraz co sprawia, że pozostają aktywni do tej pory. Rozmawiali na temat istoty działalności wolontariackiej i analizowali siatkę wolontariuszy we własnym otoczeniu Zastanowili się także nad możliwościami, które organizacja YFU może oferować swoim członkom oraz jakie są czynniki, które hamują zaangażowanie wolontariuszy.

Druga część dnia dotyczyła przede wszystkim tematu uznania i doceniania wolontariuszy. Riikka Pasanen zapoznała uczestników z dwuczynnikową teorią motywacji Fredericka Herzberga oraz pojęciami takimi jak poszerzanie oraz wzbogacanie pracy. Ich znajomość ułatwia osobom na stanowiskach kierowniczych skuteczne motywowanie współpracowników oraz okazywanie im uzania.

Drugi dzień serbscy wolontariusze poświęcili na pracę nad sektorami działalności YFU, których rozwój jest ich zdaniem najistotniejszy. Następnie, rozpoczęli tworzenie zarysu planu działania, dzięki któremu zamierzone cele będą mogły zostać zrealizowane.

Ostatnią częścią spotkania była otwarta sesja Q&A, w trakcie której uczestnicy mogli porozmawiać z trenerkami na te tematy, które zostały uznane zaistotne dla rozwoju YFU Serbia, ale nie zostały zawarte w pierwotnym harmonogramie szkolenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spotkania, trenerom oraz przybyłym uczestnikom.

Poszukiwany, poszukiwana!

Byłeś/aś na wymianie z YFU? A może gościłeś/aś ucznia z wymiany w swoim domu? Udzielasz się jako wolontairiusz? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami!

Poszukujemy osób chętnych, aby udzielić krótkiego wywiadu i tym samym wspomóc nasze działania promocyjne. To prawdziwe relacje uczestników naszych wymian zapadają w pamięć i sprawiają, że o YFU wie coraz więcej osób.

Odezwij się do nas i niech świat pozna Twoją historię! :)

Copyright © 2016 YFU Polska, All rights reserved.


Chcesz zmienić sposób w jaki otrzymujesz od nas informacje?
Możesz zaktualizować swoje preferencje lub wypisać się z listy odbiorców.

Email Marketing Powered by Mailchimp