Copy
Zobacz ten e-mail w przeglądarce.
View this email in your browser

Witajcie!

Witajcie w kwietniowym newsleterze YFU Polska. Kwiecień jest dla nas miesiącem szczególnym, ponieważ co roku 8 kwietnia świętujemy w YFU Founder's Day, czyli dzień na cześć założycielki Youth For Understanding - Rachel Andersen. Rachel urodziła się w 1907 r. i była pierwszą dyrektorką YFU w Stanach Zjedoczonych. To ona zbudowała sieć uczniów, rodzin goszczących i wolontariuszy, dzięki którym YFU zaczęło rozwijać się na całym świecie. Jej misją było niesienie pozytywnych zmian na skalę globalną - budowa międzykulturowego porozumienia, wzajemnego szacunku i tolerancji dla różnych idei i wartości. Zgodnie z tym mottem nasza organizacja funkcjonuje do dziś.

Spotkania wolontariuszy

Na przełomia marca i kwietnia odbyły się trzy spotkania dla wolontariuszy: w Warszawie, Dąbrowie Górniczej i Poznaniu. Spotkaliśmy się, żeby porozmawiać o tym, co słychać w YFU Polska, zastanowić się nad projektami, które realizujemy, omówić nadchodzące wydarzenia i, przede wszystkim, żeby miło spędzić czas.
Grono wolontariuszy YFU Polska stale się powiększa. Dzięki wszystkim tym, którzy dzielą się swoim czasem i energią na rzecz naszej organizacji jesteśmy w stanie rozwijać się i dążyć do rozpowszechniania idei wymian kulturowych. Szczerze to doceniamy.

Rekrutacja rodzin goszczących

Rok szkolny 2016/2017 spędzi w Polsce grupa uczniów z Niemiec. Poszukujemy dla nich otwartych i ciepłych rodzin goszczących, w których będą mogli spędzić swoją niezapomnianą przygodę na wymianie. Rodzin chętnych, aby dzielić się swoimi tradycjami, świętami i zwyczajami, oferując uczniowi wyjątkową, własną wersję życia w Polsce i zrozumienie je różnorodności. 

Goszczenie ucznia w ramach wymiany jest świetną zabawą, która pobudza całą rodzinę i umożliwia bardziej globalne spojrzenie na świat bez konieczności wychodzenia z domu. Zgłaszać można się już teraz pisząc na adres: info@yfu.org.pl

YFU Polska na Instagramie

Ciekawi Was jak wygląda życie polskich uczniów na wymianie? Zapraszamy do śledzenia naszego Instagrama! Dzięki jednej z naszych wolontariuszek, Michasi, możecie znaleźć tam świeże relacje i zdjęcia dotyczące przygody naszych uczniów za granicą. Tylko na @yfupolska. Stay tuned!

Podziel się swoją historią!

Tym, co najbardziej zachęca młodych ludzi do wyjazdu na wymianę, polskie rodziny do przyjęcia ucznia w swoim domu oraz wolontariuszy do dobrowolnej działalności społecznej są relacje prawdziwych osób, które już mają to za sobą. Dlatego wszystkich z Was zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi doświadczeniami w formie niedługich opowiadań i zdjęć. Są one niezwykle cennym materiałem dla przekazywania autentyczności naszych programów zainteresowanym osobom. Pomóżcie na nasz adres mailowy krótki tekst o swoich doświadczeniach z YFU!

Dni otwarte w V LO

Dzięki naszym wolontariuszom z Dąbrowy Górniczej, gimnazjaliści odwiedzający Liceum nr V im. Jana Zamoyskiego w ramach  szkolnych dni otwartych usłyszeli o możliwości wyjazdu na wymianę z YFU. Aniu, Adrianie i Adamie - dziękujemy!

YFU w gimnazjach

Promocja programów międzynarodowej wymiany młodzieży w szkołach jest niezwykle istotna, ponieważ sprawia, że co roku odważni, młodzi ludzie mogą spełnić swoje marzenia. Tej wiosny chcemy poszerzyć spektrum naszej działalności w szkołach i zaprezentować YFU w gimnazjach. Mamy nadzieję, że dzięki temu w przyszłych latach chętnych będzie jeszcze więcej!
Poszukujemy wolontariuszy zainteresowanych, aby pomóc nam w zorganizowaniu i przeprowadzeniu spotkań na temat działalności YFU w szkołach w swojej okolicy.
Im więcej uczniów odwiedzimy, tym więcej z nich usłyszy o możliwościach, jakie daje wyjazd na wymianę z YFU. Do dzieła!

YFU wspiera budowę międzykulturowego porozumienia, wzajemnego szacunku i społecznej odpowiedzialności poprzez programy międzynarodowej wymiany dla młodzieży, rodzin i społeczności.


Copyright © 2016 Młodzi dla Porozumienia Polska, All rights reserved.

Nasz adres kontaktowy to:
YFU Polska
Skr. Poczt. 36,
60-972 Poznań 

Chcesz zmienić sposób w jaki dostajesz informacje od nas?
Możesz zmienić swoje preferencje lub wypisać się z listy odbiorców.


This email was sent to <<Adres e-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
YFU Polska · Św. Marcin 80/82 · Poznań 61-809 · Poland

Email Marketing Powered by MailChimp