Copy
אם אתם לא רואים את הדוא"ל כראוי לחצו כאן
אודות | הצוות | יצירת קשר                                                                                 נובמבר 2016

השנוי המבני המתוכנן בבורסה בתל אביב חיוני לעתידה

עו"ד איתן שמואלי

הפרטת הבורסה לניירות ערך בתל אביב מהווה שינוי חיוני לעתיד הבורסה: המצב הנוכחי בו הבורסה פועלת שלא למטרות רווח מחד, וחברי הבורסה הם גם בעליה מאידך, יוצר ניגוד עניינים אינהרנטי. חברי הבורסה שהינם גם בעלי המניות אינם נהנים מרווחיה, ולכן אין להם ענין בהגדלת רווחיה.
למאמר המלא

שינוי פניו של שוק השכירות הישראלי

עו"ד נעם וייס

היערכות נכונה של בעלי הדירות לאור החקיקה המקודמת כיום בשוק השכירות, תחסוך עלויות רבות לבעלי הדירות על ידי הכרת המגבלות והחיובים החלים על משכירי דירות והיערכות מתאימה מחד ותאפשר מיצוי ההטבות שיינתנו בשוק השכירות עם למידת והכרת התמריצים החיובים אשר יחולו על משכירי דירות לטווח ארוך מאידך.
למאמר המלא

למי קראת סבתא? 
הגבלת שיעור עיצום כספי לפי חוק איסור הלבנת הון

עו"ד אליס אברמוביץ

נסיבות חריגות ויוצאות דופן יאפשרו הטלת עיצום כספי על ידי הוועדה להטלת עיצום כספי בהתאם לחוק איסור הלבנת הון על מלוא הכספים אשר נתפסו. במקרה המתואר במאמר ביטל בית המשפט השלום בכפר סבא את  שיעור עיצום כספי אשר הוטל על אדם עקב אי דיווח על סכום כסף במעבר במסלול הירוק בנתב"ג כך שהעיצום שהוטל עליו הופחת ב-40%.
למאמר המלא

מהשולחן המשפטי

עו״ד יוסף שדות, ממייסדי המשרד, נפטר לאחרונה, בגיל 86. עו״ד שדות התמחה במיסוי עקיף והיה בין עורכי הדין המובילים בתחום דיני היבוא והמכס.

התחלות חדשות:

מיסוי עקיף וסחר בינלאומי- המחלקה קיבלה את הטיפול ביבואן מיץ ענבים, המבקש לשנות את התקן הישראלי לסימונו.

ליטיגציה - המחלקה קיבלה לטיפולה את הייצוג במסגרת תביעה מסחרית מורכבת בהיקפים של עשרות מיליוני ש"ח, שעניינה מחלוקת בין יצרן למפיץ של מוצרים בתחום הדנטאלי.

שוק ההון -המחלקה החלה לייצג חברת מכשור רפואי בהסכם להשקעה בה, בסך השקעה של כ-1.4 מיליון דולר, וכן בהסכם לשיתוף פעולה בינה לבין מרכז רפואי מוביל בארצות הברית. 

הסתיימו בהצלחה:

ליטיגציה- המחלקה הביאה לסילוקן של מספר תובענות ייצוגיות שהוגשו כנגד לקוחות המשרד, חברות מובילות במשק. 

מיסוי ישיר- המחלקה ייצגה נישום אשר העתיק את חייו יחד עם משפחתו לארה"ב, ולאחר המעבר מכר מניות אשר החזיק בחברה ישראלית. לאחרונה נחתם הסכם שומה מול רשות המסים על פיו מקבלת רשות המסים את עמדתנו כי הנישום ניתק את תשובתו הישראלית ביום המעבר לארה"ב, ולפיכך אינו חייב במס בגין רווח ההון המיוחס לתקופת מגוריו בחו"ל. 

דיני עבודה- המחלקה ייצגה חברה אשר נתבעה על ידי עובדת לשעבר לאחר חופשת לידה בגין הרעת תנאי עבודתה עם שובה מחופשת לידה באופן שלא הותיר לה כך לטענתה אלא להתפטר (בדין מפוטרת). בית הדין קבע, בין היתר, כי באם יש גידול בהיקף עבודת המעסיק, למעסיק עומדת הזכות לבצע שינויים בעסקו וכך יהיה זה סביר לשקול הבאת עובדת נוספת וחלוקת מטלות בין העובדת אשר חזרה מחופשת לידה לעובדת הנוספת והדבר לא מהווה פגיעה בתפקידה של העובדת. בהתאם בית הדין קיבל את טענות ההגנה מטעמנו ודחה את תביעת העובדת.

הופעות ותקשורת:

עו"ד רפאל ליבא השתתף בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין באילת, במושב בנושא יחסי עורכי דין ושופטים בניהול ההליך המשפטי - במושב השתתפו שופטים בכירים מבית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו, ופרקליטים. 
עוד מהשולחן המשפטי
האינפורמציה המצויה בעלון זה הינה נכונה ועדכנית למועד פרסומה, אך אינה מהווה ייעוץ משפטי.
יחד עם זאת, אנו ממליצים ומעודדים את הקוראים להיוועץ באנשי מקצוע ביחס לכל
מקרה ומקרה, כדי להבטיח יעוץ המתאים לנסיבות המאפיינות כל מקרה.
Copyright © 2016  Eitan, Mehulal & Sadot, All rights reserved.

Our website address is:
http://www.ems-legal.com

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

להסרה מרשימת התפוצה unsubscribe from this list

 


This email was sent to EstherL@ems-legal.com
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Eitan Mehulal & Sadot · 10 Abba Eban St. · P.O. Box 2081 · Hertzelia 4612002 · Israel

Email Marketing Powered by Mailchimp