Copy
Barevný podzim v Diakonii. Buďte u toho!
Zpravodaj Diakonie 11/2016
Zobrazuje se nesprávně? Klikněte sem

Milí přátelé Diakonie!

Posunul se čas, dny se krátí a my vstupujeme do období, které bývá pro Diakonii nejkrásnější a zároveň nejnáročnější. Na podzim a s blížící se zimou Diakonie pořádá celou řadu kulturních, sportovních i společenských akcí, během nichž se setkávají lidé dobré vůle. Obnáší to mnoho práce s organizací, ale také mnoho báječných zážitků. Z akcí, které nás čekají, chceme zvláště upozornit na vyhlášení Pečovatelky roku. Diakonie chce takto podpořit a ocenit pracovnice a pracovníky v sociálních službách. Více se dozvíte v úvodním videopozdravu ředitele Petra Hašky.

S radostí také oznamujeme, že jsme právě spustili web www.diakonie.cz v novém kabátě. Tak se nezapomeňte podívat. Jde to hladce i z chytrého telefonu :-)
 
Díky, že jste s námi!
 
V úctě jménem Diakonie ČCE
 
Pavel Hanych
Pozvánka: Vyhlášení ocenění Pečovatel/ka roku 2016
VIDEO: Diakonie zve na Pečovatel/ku roku 2016!
Cílem každoročního ocenění je podpořit ty, jejichž významným každodenním úkolem je pečovat a pomáhat potřebným. 
Navštivte listopadové benefiční aukce pro Diakonii!

středa 2. listopadu, Praha:
DOBRÁ AUKCE pro Středisko humanitární a rozvojové spolupráce
Více...

sobota 19. listopadu, Klobouky u Brna:
Společenský večer s aukcí pro Diakonii BETLÉM
Více...

sobota 19. listopadu, Vsetín:
AUKCE DOMOV pro Diakonii Vsetín
Více...


pátek 25. listopadu, Litoměřice:
Společenský večer s aukcí pro Diakonii Litoměřice
Více...
Krabice od bot popáté
 
Opět probíhá předvánoční akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům. Dárek dostane některé z dětí z chudých rodin v ČR.
Sběrnými místy určenými k odevzdání naplněných krabic tentokrát jsou letos sbor ČCE Praha-Žižkov I, Sbor ČCE Beroun, Sbor ČCE Dobříš, Městský úřad Mníšek pod Brdy. Další sběrná místa budou přibývat. Doporučuje se sledovat internetové stránky www.krabiceodbot.cz.
Sběr dárků proběhne od 14. 11. do 6. 12. 2016, rozdávat se budou od 7.12. do 16.12. 2016. Loni dárky putovaly do 36 lokalit k 3 873 rodinám s dětmi.
Sportem pro Diakonii
 
Proběhl třetí ročník benefičního turnaje Fotbal pro radost pořádaný Diakonií Západ. Utkalo se v něm sedm týmů ve více než deseti utkáních. Padlo přes 70 gólů. Turnaj sledovalo zhruba 100 diváků a celkový výtěžek se vyšplhal na 23 565 Kč. Využit bude na podporu aktivit pro vyhledávání pěstounů a péči o děti v pěstounských rodinách prostřednictvím služby Adite pro náhradní rodiny, kterou provozuje Diakonie Západ.

V Uherském Hradišti zase pětasedmdesát běžců vyrazilo na takzvané 2 míle pro Diakonii. Na trať vyběhli například ředitelka diakonického střediska Cesta Zuzana Hoffmannová či evangelický farář Michal Vogl.  Trasu dlouhou 3,2 kilometru zdolala na vozíčku za pomoci své rodiny i klientka střediska Cesta Bára Omelková. Každý zaplatil startovné 100 korun. Na provoz střediska Cesta se vybralo 7500 korun. Akci spoluorganizoval spolek Rozběháme Hradiště. 
Ocenění zakladatelce Diakonie v Uherském Hradišti
 
Cenu města Uherského Hradiště získala Anastázie Majíčková, zakladatelka a první ředitelka (1997 – 2001) diakonického střediska Cesta v Uherském Hradišti. Gratulujeme!
 
Broučci ve Vsetíně
 
Chaloupka pohádkových broučků, ohňostroj, společné zpívání, vzpomínka na evangelického faráře a autora legendární dětské knihy „Broučci“ Jana Karafiáta. To byl vsetínský pochod Broučků, který už po jedenácté organizovala Diakonie Vsetín. Zúčastnily se stovky dětí s rodiči.
Chcete podpořit činnost Diakonie? Zde můžete. Je to snadné. Děkujeme.
Copyright © 2016 Diakonie ČCE, All rights reserved.
Tento e-mail jste obdrželi, protože jste se zaregistrovali k odběru Zpravodaje Diakonie ČCE nebo jste Diakonii podpořili/podporujete.

Naše adresa:
Diakonie ČCE
Belgická 22
Prague 120 00
Czech Republic

Chcete změnit nastavení těchto mailů?
Můžete upravit své nastavení nebo se odhlásit z odběru tohoto zpravodaje


This email was sent to Michaela.lenc@fors.cz
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Diakonie ČCE · Belgická 22 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp