Copy

 
04/05/2016 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :24 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

Proje Pazarı’ndan Ödülle Döndük

 
Türkiye’nin teknolojideki gücünü temsil eden TET’in geleneksel hale getirdiği Elektrik, Elektronik ve Bilişim temalı TET Ar-Ge Proje Pazarı Harbiye Askeri Müzede gerçekleşti. Bu sene beşincisi düzenlenen etkinlikte Başakşehir Living Lab olarak teşekkür plaketi aldık.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Yatırımcı mı arıyorsun ? İşte Fırsat !

 Girişimciler 3. Defa Başakşehir Living Lab'de bir araya geliyor. Girişiminize yatırımcı bulmak, networkunuzu geliştirmek, yeni paydaşlarla tanışmak için bu günü sakın kaçırmayın.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

ICSG İstanbul 2016 Fuarı'nda Başakşehir Living Lab Olarak Biz De Yerimizi Aldık

 

Fuarın 2. gününde Başakşehir Belediye Başkanımız Sn. Mevlüt Uysal’ ın da yer aldığı oturumun başkanlığını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar’ın yaptı. Panele, İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Huseyn Furuzan, Avusturya Viyana Eyaleti Çevre ve Şehircilik Bakanı Dr. Michael Ludwig, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Ahmet Ataç da katıldı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Robotik Eğitimleri Başakşehir Living Lab'de Başlıyor

 

32 hafta sürmesi planlanan bu eğitim ile, fen bilimlerinin mantığını kavrama, hayal gücü ve yaratıcı zekayı kullanma, denemekten ve yanılmaktan korkmama, sosyal yaşam becerilerini en üst seviyeye çıkarma, analitik düşünebilme, yönergeleri doğru takip edebilme gibi pek çok beceriyi geliştirmek hedeflenmektedir.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

CoderDojo Türkiye Seninle Büyüyor! Çocuklar Kod Yazmayı Öğreniyor!

 
CoderDojo’nun büyüyebilmesi ve etkinliklerini genişletebilmesi için maddi kaynaklarının olması, sponsorlarca desteklenmesi ve artık sürekli çalışan minik bir çekirdek kadrosunun olması gerekiyor.İşte bu nedenle Vakıf olmaya ve akar bir gelir sahibi olmak için çalışmaya karar verdi. Desteklerinizi bekliyor...
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'I ZİYARET EDENLER


 

Startup Community In Europe, Başakşehir Living Lab Ziyareti

 

Nicolas Hackenberg Başakşehir Living Lab' ı gezerek Living Lab konsepti ve merkezimiz hakkında bilgi aldı.
 


 

Usturlab Eğitim Danışmanlığı, Başakşehir Living Lab Ziyareti

 


UsturLab Eğitim Danışmanlığı yöneticileri, Başakşehir Living Lab’ı gezerek yeni teknolojiler ve inovatif ürünlerle tanıştılar.
 
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB NİSAN ETKİNLİKLERİ


 

Girişimciliğin BigBang’i

 

’Hergün farklı farklı fikirler üretiyoruz, heyecanlanıyoruz. Bu heyecanları bazen paylaşıyoruz, bazen de paylaşmıyoruz. Bir kıvılcım birçok şeyi değiştirecek belki ancak biz nereden başlatacağımızı bilmiyoruz. Eğitmenimiz Murat Özanlar işte bu noktanın çok önemli olduğunu vurguluyor ve “ Girişimciliğin BigBang’ i tam burası.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

PC Severler, GeForce Garage Gününde Başakşehir Living Lab'de Buluştu

 

Başakşehir Living Lab, kendi bilgisayarını kurmak isteyenlerin kılavuzu olarak bilinen GeForce Garage Günü düzenledi. Etkinlik, bilgisayarını modifiye etmek isteyenlerin buluşma noktası oldu. Programda katılımcılara kendi yüksek performanslı bilgisayarlarını kurabilmeleri için uzman isimlerden eğitim aldı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

13. Hafta ArduinoLAB Eğitimi Tamamlandı

 


18 – 35 yaş arasındaki kişilere yönelik olarak hazırlanan eğitimlerde C programlamaya giriş, robotik ve elektronik devrelere giriş, arduino programlamaya başlangıç ve bu yolda öğrenilmesi gereken temel konular hakkında bilgiler veriliyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 

Mayıs Ayı Etkinliklerimiz