Copy

 
20/12/2016 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :31 
Tarayıcıda açın


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni Daveti

 

Başakşehir Belediye Başkanımız Sn. Mevlüt Uysal, Başakşehir Living Lab Proje Koordinatörü Sn. Ömer Onur, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Sn. Mehmet Fatih Kacır , İSBAK Genel Müdürü Muhammed Alyürük ve BTK üyesi Sn. Orhan Öge ‘ nin konuşmacı olarak yer alacağı , bu sene 3.sünü düzenlediğimiz İnovasyon Yarışması’nın Ödül Töreni ve Sergisi’nde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Başakşehir Living Lab, Merve Maviş Sunay’ın sunumuyla ‘Tekno Alan’da

 

Her hafta teknolojinin farklı alanlarına ışık tutan ‘Tekno Alan'a bu hafta da biz konuk olduk.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Barcelona Akıllı Şehirler Expo 2016

 


Dünya nın en büyük organizasyonlarından biri olan Smart City Expo World Congress 2016 Barcelona’ da düzenlendi. 600’ den fazla şehirden 600’ e yakın kurum ve kuruluşun katıldığı organizasyon 17.000 e yakın katılımcı tarafından ziyaret edildi. Akıllı şehircilik ile ilgili çözümler üreten çok sayıda kurum ve kuruluşun katıldığı bu organizasyonda Başakşehir Living Lab ekibi olarak ENOLL standında yerimizi aldık.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Başakşehir Living Lab’ den Yeni Uygulama; LIVINGTAGRAM

 

Başakşehir Living Lab ziyaretleriniz Livingtagram ile kalıcı olacak. Başakşehir Living Lab'da Livingtagram uygulaması başladı. Başakşehir Living Lab çalışanlarından Sabri Cici ve Erhan Kaplan tarafından geliştirilen program ismini instagram uygulaması bağlantılı olarak çalışmasından alıyor.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşmak İstemez misiniz ?

 


Düşünceleriniz bizim için önemli.Facebook üzerinden değerlendirme yapıp düşünceleriniz bize iletiniz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ KÖŞESİ


 

Başakşehir Living Lab' da 1 Yeni Girişimci Ekip Daha

 


"Dream 3D Printer" ve "Avcı Drone" projeleriyle aramıza katılan ekibimize aramıza hoşgeldiniz diyoruz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Duyum Projesi - Hayatı Hisset (Video)

 


Başakşehir Living Lab'da İşitme engellilerin ve evde bebeği olan ailelerin hayatını kolaylaştıracak çözüm üreten bir proje.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB KASIM ETKİNLİKLERİ


 

Başakşehir Living Lab’ de ‘Yeni nesil pazarlama stratejileri’ Semineri Gerçekleşti

 

Bir yıl boyunca devam eden seminerlerde, farklı başlıklar altında girişimcilere yol gösterildi. Eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifikalarının da verildiği bu eğitimlerin ilk oturumunda Murat Özanlar ‘Yeni nesil pazarlama stratejileri’ konusunu ele aldı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’de Java ile Android Programlama Eğitimleri Başladı

 

Başakşehir Living Lab’de Java ile Android Programlama eğitimleri başladı. 17 – 35 yaş arasındaki kişilere yönelik olarak hazırlanan eğitimlerde; Android proje tasarlama, geliştirme ve yayınlama eğitimleri veriliyor. Gösterilen örnek projelerle de katılımcıların proje geliştirmeleri isteniyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Flexapp Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi Düzenlendi

 

Başakşehir Living Lab tarafından Flexapp ile mobil uygulama geliştirme etkinliği düzenlendi. Son yıllarda mobil uygulamalar yazılım dünyasının en popüler alanlarından biri haline geldi. Talebin yoğun olduğu sektörde, arz aynı oranda büyüme konusunda zorluklar yaşadı ve buda maliyetlerin çok yüksek kalmasına neden oldu.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’dan Zendala Atölyesi

 

Başakşehir Living Lab’da desenler ve renkler dünyasının kapılarını aralayan Zendala Atölyesi düzenlendi. Başakşehir Living Lab’da gerçekleşen Zendala atölye çalışmasına Başakşehir’de ikamet eden boyamaya ve desen çizmeye meraklı kişiler katıldı. Grafiker, İllustrator Ayliz Abbas tarafından gerçekleştirilen atölye çalışması Zendala’nın tanıtımı ile başladı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Atık CD’lerle Objelerimizi Yeniden Tasarladık, Geri Dönüşüme Destek Olduk!

 

Başakşehir Living Lab tasarım atölyesinde hem geri dönüşümü teşvik eden hem de objelerimizi yeniden değerlendirmemizi sağlayan bir etkinlik gerçekleştirdik. Katılımcılar evlerinden tasarımını değiştirmek istedikleri bir obje ile atölyemize geldiler. Etkinlik öncesinde çevremizden topladığımız kullanılmayan birçok CD topladık.Bu CD’leri sıcak su yardımıyla kesip küçük parçalara ayırdık ve bu parçaları objemizin istediğimiz bir kısmına uyguladık.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Girişimcilerin Kullanması Gereken Yazılımlar

 

İşimizi yönetebilmek ve değerlendirebilmek için ölçe bilmemiz gerek. Daha şirket kurulum aşamasında ölçmemiz gereken süreçleri düşünmemiz ve bunun için altyapı oluşturmalıyız. En basit haliyle satış aktivitelerimizi, projelerimizi,ve iç işlerimizi yönetmek adına şirketimizde yazılım sistemleri kullanmalıyız. Artık dünyada yerli yada yabancı çok düşük bedellere bu süreçleri yönetebileceğimiz yazılımlar mevcut.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’ da ‘Tasarımın Kişisel ve Profesyonel Hayata Etkisi’ ni Konuştuk

 

Tasarım odaklı düşünce, girişimcilik, kendini ifade etme ve yapılan işin ‘neden’ini anlama konusunda interaktif, paylaşımlı ve ilham verici fikirlerle dolu geçen etkinliğe farklı çevrelerden 15 kişi katıldı. 12 yaşındaki Efe’nin anlatımları, projeleri ve fikirleri yetişkinlere ilham ve umut verirken, 50 yaşındaki Ayşe Hanım’ın da kendini sürekli geliştirme planları, fikirleri ve tecrübeleri hepimize enerji verdi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 

ARALIK ETKİNLİKLERİMİZ