Copy

 
04/02/2017 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :33 
Tarayıcıda açın


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

Lego Eğitimleri Sömestirde Başakşehir Living Lab'de

 
Başakşehir Living Lab’de eğitimler ve atölyeler ocak ayında da aralıksız devam etti. Başakşehirli çocuklara tatilde eğlenceli ve eğitici programlar sunmayı amaçlayan kurumda Legolab Kış Okulu ocak ayı itibari ile başladı. Atölyede katılımcılar legolardan hareketli robotların yapımını öğreniyor. Saat 09.00-12.00 saatleri arasında gerçekleşen eğitim sonunda öğrenciler 15 saatlik legolab eğitimi almış olacak. 27 Ocak’ta başlayan eğitim 31 Ocak’ta sona erdi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Pars Robotic Team Living Lab’ı Ziyaret Etti

 


Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Başakşehir Özel Eğitim İş Okulları’ndaki öğrencilerden oluşan Pars Robotic Team, Başakşehir Living Lab’ı ziyaret etti.
 
 
Detay için Tıklayınız


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ KÖŞESİ


 

"Livingtagram" Tanıtım Videosu Çekildi

 
Başakşehir Living Lab'da geliştirilen "Livingtagram" etkinlikler ve organizasyonlarda çekilen fotoğrafların bastırılabileceği otonom çalışan bir sistem. Merkezi ziyaret eden ya da etkinliklere katılan vatandaşlar kişisel mobil cihazları veya tablet bilgisayarları ile çekip, etkinliğe özgü #hashtag ile Instagram ‘a yükledikleri fotoğrafları özel kiosk vasıtasıyla 10 saniye içerisinde listeden seçilen bir çerçeve ekleyerek çıktısını alabiliyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Girişimcilerimizden "Dronepost", "Türksat Uydu Model" Yarışında 2.lik Ödülü Aldı

 


Girişimcilerimizden "Dronepost" ekibini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Stick Hunter - Archery Hunting

 


Girişimcimiz Eflatun Yazılım tarafından geliştirilen "Stick Hunter-Archery Hunting" mobil uygulama oyunu Android marketlerde yayında. Oyunu bağlantı linkinden indirebilirsiniz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB OCAK ETKİNLİKLERİ


 

Türkiye’de Girişimcilik, İnovasyon, Ar-Ge ve Start-Up Aşamaları

 

Başakşehir Living Lab’ da Türkiye’de Girişimcilik, İnovasyon, Ar-Ge ve Start-Up Aşamaları eğitimi yapıldı. Türkiye’de girişimcilik tüm dünyada olduğu gibi oldukça hızlı gelişti. Sistemsel sıkıntılar oluşsa da bu tecrübeyi çabuk kazandık. Hem girişimciler hem yatırım fonları hem devlet destekleri hızla gelişti. Bu yolda birçok dış modeli kullandık.Başarılar ve başarısızlıklardan birçok ders çıkardık.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’de Animasyon Eğitimi

 
Başakşehir Living Lab’de Animasyon eğitimi başladı. Yoğun ilgi gören program altı hafta sürecek ve eğitimler sonunda katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak. Genel anlatımla After Effects programının konu olacağı eğitimler, 18 yaş üstü animasyona ilgi duyan çoğunluğu tasarımcı öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. After Effects programı ne işe yarar, hangi alanlarda kullanılır, basit animasyon teknikleri gibi temel konular olmak üzere toplam 18 saatlik bir program sonunda eğitim tamamlanmış olacak.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’de Java ile Android Programlama 401 Eğitimleri Başladı

 

Başakşehir Living Lab’de Java ile Android Programlama 401 eğitimleri başladı. 17 – 35 yaş arasındaki kişilere yönelik olarak hazırlanan eğitimlerde; Android proje tasarlama, geliştirme ve yayınlama eğitimleri veriliyor. Gösterilen örnek projelerle de katılımcıların proje geliştirmeleri isteniyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’da Teknoloji Günü Düzenlendi

 
Başakşehir Living Lab ile Unify Türkiye’nin 22 Ocak Pazar günü Teknoloji gününü gerçekleştirdi. Unify Türkiye’den panel konuşmacısı olarak Mücahid AKÇAY, Kerim Cantürk, Mehmet Parlakyiğit ve Safa Sarıca katıldı . Etkinlikte Sosyal Medya, Kişisel Güvenlik, Notların Dijitalleşmesi ve Yedekleme konuları işlenildi. Safa Sarıca konuşmasında Sosyal Medya’da duyduğumuz bir çok haberin gerçekleri yansıtmadığını ve bunlara itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’de Takı Tasarımı Atölyesi Düzenlendi

 


Çocuklar kadar yetişkinlere yönelik atölyeleri ile de beğeni toplayan Başakşehir Living Lab’da Takı Tasarımı Atölyesi düzenlendi. Kadınlar kadar erkeklerinde ilgi gösterdiği atölyede katılımcılar ‘Metal Kili’ kullanarak birbirinden renkli tasarımlara imza attı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’da “Farklı Fikir Nasıl Üretilir”i Konuştuk

 

Başakşehir Living Lab’da “Farklı Fikir Nasıl Üretilir” eğitimi verildi. Girişimcilikte işin başladığı yer fikir. Normal zamanlarda aklımızda yüzlerce fikir üretiyoruz aslında. Fakat içlerinde bazıları değerli. Bunu ortaya çıkarmak için bazı metodlar var.
 
 
Detay için Tıklayınız
 

ŞUBAT ETKİNLİKLERİMİZ