Copy

 
03/11/2016 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :30 
Tarayıcıda açın


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

Başakşehir Living Lab, Telekomünikasyonun Önde Gelen Kurumlarını Ağırladı

 

Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi Living-Lab, Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen teknoloji devlerini ağırladı. Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Yönetim Kurulu üyesi Orhan Öge’nin önderliğinde gerçekleşen programa, Yerli Baz İstasyonu Projesi ULAK’ın geliştiricileri ASELSAN, NETAŞ ve ARGELA ile TURKCELL, VODAFONE ve TÜRK TELEKOM’un üst düzey yöneticileri katıldı.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

İnovasyon Yarışmasında 1.Aşamayı Geçen Proje Rumuzları Açıklandı

 
2.Aşama Dikkate Alınması Gerekenler İnovasyon Yarışması’nın 1.Aşamasını geçen katılımcıların, 11 Kasım 2016 Cuma Günü 17.00 ‘ye kadar projelerini geliştirmelerini ve proje sunumlarını proje dosyasını yükle bölümünden yüklenecektir. 2.Aşama katılımı için detaylı bilgiyi linkten ulaşabilirsiniz.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

‘Dünya Kız Çocukları Günü’ne Özel Etkinlik

 

Başakşehir Living Lab, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’ne özel bir etkinlik düzenledi. Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat işbirliği ile yürütülen “Yarını Kodlayanlar” projesi altında gerçekleştirilen etkinlikte Başakşehirli öğrenciler, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için bir araya geldi.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Mülteci Öğrenciler için Kodlama Çalıştayı Düzenlendi

 

Dünya çapında mültecilerin, yerinden edilmiş kişilerin ve geçici koruma statüsündeki bireylerin yüksek öğrenime katılımlarının sağlanmasını amaç edinmiş kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Kiron Open Higher Education önderliğinde gerçekleşen çalıştaylar Living Lab’de gerçekleşti.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Yarınları Kodlamaya İzmir Hackathon’u ile Devam Ediyoruz

 

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat işbirliği ile yürütülen “Yarını Kodlayanlar” projesi altında gerçekleştirilen etkinlikte Başakşehir Living Lab olarak biz de yerimizi aldık. 7-14 yaş arası öğrenciler, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için bu sefer İzmir de bir araya geldi.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Nilüfer Belediyesi, Başakşehir Living Lab Ziyareti

 

Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’nin ICT alanında ilk ve tek LivingLab (Yaşam Laboratuvarı) olan Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi Bursa Nilüfer Belediyesi Strateji Geliştirme birimini misafir etti.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Yoksa Siz Hala İndirmediniz mi ?

 


Başakşehir Living Lab Mobil Uygulaması Yenilendi. Mobil uygulamamızı indirerek güncel haber ve etkinliklerimizi daha hızlı takip edebilirsiniz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşmak İstemez misiniz ?

 


Düşünceleriniz bizim için önemli.Facebook üzerinden değerlendirme yapıp düşünceleriniz bize iletiniz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ KÖŞESİ


 

Başakşehir Living Lab' da 2 Yeni Girişimci Ekip Daha

 


Bu ay aramıza 2 yeni girişimci ekip katıldı. Yeme-içme alışkanlıklarına yeni bir soluk getirecek "Enfesco" ile ; Reklamlarınızı ve mesajlarınızı dijital ortamda hedef kitlenize kaliteli bir yayın ve zengin görsel içerikle duyurabileceğiniz; bir ağ sistemi sunan "Digital Signage" projelerine aramıza hoşgeldiniz diyoruz…
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Girişimcilerimizden "Dronepost", Türksat “Model Uydu Yarışması” da Dereceye Girdi

 


Girişimcilerimizden "Dronepost" ekibini dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Bukalemun Ekibinden 4 Yeni Proje ... 1 - "Aramamotoru.com"

 
Arama Motoru Optimizasyonu(SEO) ve arama motorları ekseninde gerekli pazarlama (SEM, ASO, Tasarım, UI/UX) dinamikleri konusunda içeriklere ulaşabileceğiniz. Özellikle SEO hakkında düzenli içerik üreten tek site olarak dikkat çekmekte ve verdiği eğitimler ile dijital pazarlama dünyasına yeni bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

2 - "Günün Uygulaması"

 Her gün yeni bir ve özel olarak seçilmiş bir uygulamayı keşfetmenize yardımcı olur. yeniliklere açık ve sürekli yeni bir şeyler öğrenmeyi seviyorsanız bu uygulama tam size göre. Öncelikli olarak yerli uygulamaların tanıtılması ve daha fazla kişiye ulaşmasını hedefleyen Günün Uygulaması yerli geliştiricilere destek vermeyi misyonunu da üstlenmektedir.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

3 - "Günün Oyunu"

 Her gün yeni bir ve özel olarak seçilmiş bir uygulamayı keşfetmenize yardımcı olur. yeniliklere açık ve sürekli yeni bir şeyler öğrenmeyi seviyorsanız bu uygulama tam size göre. Öncelikli olarak yerli uygulamaların tanıtılması ve daha fazla kişiye ulaşmasını hedefleyen Günün Uygulaması yerli geliştiricilere destek vermeyi misyonunu da üstlenmektedir.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

4 - "Magazin Haberleri"

 Dünyanın ve Türkiye'nin gündemindeki öncelikle magazin değeri taşıyan haberleri bulabileceğiniz, paylaştığı akıcı haberlerle haber okuma alışkanlığınızı değiştiren bir haber takip uygulaması.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Eflatun Ekibinden de 3 Yeni Proje... 1 - "Kelime Kapışması Online"

 


Karakterleri ve grafikleriyle çok sevilen Alfabetik Karagöz Oyunu geliştiricilerinden bol eğlenceli ve rekabetli bir kelime oyunu daha WORD CHALLENGE ONLİNE. Sizde bu eğlenceye katılmak, arkadaşlarınızla ve binlerce online oyuncuyla İngilizce ve Türkçe kelime oyunu keyfi yaşamak için hemen ücretsiz oyunumuzu indirin. Oyunumuz rastgele düşen harfleri kullanarak kelime üretmeye çalışılan bir zeka oyunudur. Toplamda 50 bine yakın Türkçe, 50 bine yakın da İngilizce kelime veritabanı ile kullanıcılara geniş bir kelime seçeneği sunuyoruz. Oyunu oynarken aynı zamanda arkadaşlarınızla rekabet edin. Hedef puana ilk ulaşan kupayı ve puanları kapar, dikkatli olun ne kadar uzun kelimeler oluşturursanız o kadar fazla puan alırsınız.
 
 
İndirmek için Tıklayınız


 

2 - "8bit Türkiye Futbol Ligi Oyunu"

 

Dünyanın en çekişmeli ligi Türkiye Ligi şimdi telefonlarda. Bu turnuva gerçeğinden bile daha heyecanlı! 18 takımdan birini seç ve kendi futbol tarihini yazmaya başla! Süper çekişmeli ve bağımlılık yapan bu futbol oyununu oynarken takımınızın heyecanına sizde ortak olacaksınız. Favori süper lig takımınızı seçin ve takımınızın heyecanına tribünden değil sahadan ortak olun. Gerçek futbolda olduğu gibi oyuncuları geçtikçe çalım atmak daha da zorlaşacak ama sizi yıldıramayacak.

Haydi takımını destekle onu şampiyon yap!
 
 
İndirmek için Tıklayınız


 

3 - "Stick Archers - Okçuluk Oyunu"

 

Eflatun Yazılım tarafından geliştirilen Stick Archers Google Play Store ve Apple Appstore uygulama marketlerinde geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Kendini Karagöz-Hacivat temalı Alfabetik Karagöz kelime oyunu ve Word Challenge Online kelime oyunları ile tanıtan Eflatun Yazılım ve Oyun Stüdyosu bu oyun ile iyi bir çıkış yakalamıştı. Şimdi ise küçük ve kompleks olmayan, oldukça zevkli Stick Archers okçuluk oyununu beğeninize sunuyor.
 
 
İndirmek için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB EKİM ETKİNLİKLERİ


 

Müşteri Adaylarına Toplantı Yönetimi için İpuçları

 

Başakşehir Living Lab’de müşteri adaylarına ilk toplantı yönetimi için ipuçlarının verildiği bir seminer düzenlendi. Living Lab Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitim Murat Ozanlar tarafından verildi. Ozanlar, ürünü ya da projesi olan kişilerin müşteri ile tanışma toplantısına nasıl hazırlanması gerektiği, toplantı sırasında yapması gerekenleri örneklerle anlattı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Öğrenciler Başakşehir’de Kentsel Mobilya Tasarladılar, İnşa Ettiler!

 

15-16 ve 22-23 Ekim tarihlerinde Sivillab, İstanbul Design Factory ve Başakşehir Livinglab ortaklığı ile ‘Kentsel Tasarım Kampı’nı gerçekleştirdik. 16 lise öğrencisi ve 4 mimarlık öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte amaç; Başakşehir bölgesinde seçilen 2 alanı tekrar yorumlamak ve ihtiyaca yönelik bir kentsel mobilya tasarlayıp inşa etmekti.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Demo Sunumu ve Satış Kapama

 

Girişimciler ilgili hedef kitlelerine prototiplerini sunmak zorundalar. Aslında bir ön satış süreci diyebiliriz buna. Burada elimizde bir ürün dahi olsa zihinsel bir satış yaparız. Mevcut ürünleri olan firmalarda ise referanslarınız olsa dahi müşteri demo sunumuna önem verir. Burada tüm süreçler konuşulur aslında.
 
 
Detay için Tıklayınız
 

KASIM ETKİNLİKLERİMİZ