Copy

 
30/06/2016 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :26 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

Girişimciler, Başakşehir Living Lab’da Buluştu

 
Bu sene üçüncüsü gerçekleştirdiğimiz girişimcilik gününe yatırımcılar, mentörler, sanayiciler, kobiler ve girişimciler yoğun ilgi gösterdi. Program, Genel Koordinatörümüz Ömer Onur’un konuşması ile başladı. Onur, konuşmasında Başakşehir Living Lab’ın kuruluş hikâyesini ve önemini anlattı. StartersHub kurucularından Ersin Pamuksüzer'in "Günümüz Girişimcilik Ekosistemi"ni anlattığı programa; TTGV Başkanı Cengiz Ultav ‘Yeni Yatırım Alanları’ ve Makers TR Kurucusu Ongun Tan ise ‘Maker Hareketi ve Yıkıcı İnovasyon’ konuşması ile etkinliğimize renk kattı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab' da 3 Yeni Girişimci Ekip

 
Bu ay aramıza 3 yeni girişimci ekip katıldı. "BLACK SEA/MOBİL OYUN STÜDYOSU", "SSB YAZILIM" ve "DRONE POST" ekiplerine aramıza hoşgeldiniz diyoruz…
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB HAZİRAN ETKİNLİKLERİ


 

"Ekip Kurma, Yönetimi ve Performans Ölçümü" Hepsini Tek Tek Bu Eğitimde Konuştuk

 

Her girişimcinin ya da her işletmenin en büyük dertlerinden biri ekip seçimi ve yönetimidir kuşkusuz. Üstelik doğru adayı bulmak, yönetmek hatta büyütmek de oldukça zahmetli. Bunu start-up lara uyarladığımızda süreç daha da zorlaşıyor. Ekibimize alacağımız kişilerden önce biz kimiz, ne yapıyoruz, hedeflerimiz ne, iş modelimiz ne ve ekibimiz nerede konumlanacak gibi sorulara yanıt aramalıyız. Biz bu eğitimde hepsine cevap bulduk.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’de "Ebru ile Desen Tasarım Atölyesi" ile Buluştuk.

 

Ebruli Zaman Atölyesi’yle birlikte Ramazan ayına özel düzenlendiğimiz bu etkinliğe ilgi oldukça yoğundu. Kitre ile yoğunlaştırılmış su üzerine özel boyalarla oluşturulan desenler, üç boyutlu objeler ve kağıt üzerine uygulandı. Katılımcıların zevkine uygun renk kombinasyonlarıyla oluşturduğu ebru çalışmaları semazen, kuş, kaftan, fil gibi objelerde hayat buldu.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Girişimci İletişim Becerileri Eğitimi ile Girişimci Eğitimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

 

Başarının anahtarı inanç, arzu, istek, bilgi ve beceridir. İşte tam bu noktada altın vuruş olarak tabir ettiğimiz ‘beceri’ en zor olanıdır. Çoğu girişimcide bilgi, inanç ve isteği görüyoruz. Fakat hadi sahaya inelim dediğimizde bütçe bile olsa ne yapacağını şaşıran bir çaresizlik söz konusu. Derdimiz para gibi gözükse de daha büyük olan ihtiyaç tecrübe kazanmak için sahada savaşmayı öğrenmektir. İşte biz bu eğitimde , nasıl iyi bir savaşçı olunuru konuştuk.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

En Çok kullanılan ve Hayatımızı Kolaylaştıran Uygulamaları Akıllı Şehir ve Mobil Uygulamaları Etkinliğinde Paylaştık

 

“Akıllı Şehir” kavramını hem bilimsel hem de sektörel olarak konuştuğumuz etkinlik 2 gün sürdü. Katılımcıların merakla takip ettiği etkinlikte, Alışverişten, sosyal yaşama, trafikten, otopark sistemlerine, e-devletten, bilet ve otel rezervasyon sistemlerine kadar geniş bir yelpazede herkesin kolayca kullanabileceği, akıllı şehir mobil uygulamalarını akıllı telefonlarımızla tek tek denedik. Uygulamaları katılımcılarımızla paylaşarak güzel bir eğitime imza attık.
 
 
Detay için Tıklayınız
 

TEMMUZ ETKİNLİKLERİMİZ