Copy

 
03/08/2016 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :27 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

Başakşehir Living Lab' da 2 Yeni Girişimci Ekip

 
Bu ay aramıza 2 yeni girişimci ekip katıldı. Sosyal medya içerikli mobil uygulama projesi "Benim Mahallem" ile ; Oyunlaştırılmış yazılım eğitimini içeren uygulama olan "Scode"" projelerine aramıza hoşgeldiniz diyoruz…
 


 

Girişimcilerimiz Yaz Aylarında da Projelerini Geliştirmeye Devam Ediyor

 

Girişimcilerimiz çalışmaya, yeni projeler üretmeye devam ediyor… İşte Başakşehir Living Lab Girişimci Ekipleri ve projeleri…
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB TEMMUZ ETKİNLİKLERİ


 

Girişimciler için Konumlandırma Stratejileri Eğitimi

 

Eğitimci Murat Özanlar’ın verdiği eğitimde, girişimcilere çözüm ve ürünlerini nasıl konumlandıracakları, nasıl bir algı çalışması yapmaları gerektiği ve pazarı yönlendirme taktikleri ile ilgili bilgiler verildi. Gerçek örnekler üzerinden ilerleyen eğitimde, girişimciler günümüz rekabet dünyasında ürün ve çözümlerini konumlandırma taktiklerini öğrendiler.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Photoshop Eğitimi ile Fotoğraflarımızı Düzenledik

 

Başakşehir Living Lab’ de 3.sünü gerçekleştirdiğimiz Temel Seviye Photoshop Eğitim'inde imaj üzerinde kullanılan efektler ve renk-ışık ayarlamaları anlatıldı. Örnek bir imaj üzerinden katılımcılarla birlikte çalışılarak 3 saatlik Photoshop pratiği yapıldı. Efekt araçları ve ışık düzenlemeleriyle bir imajı nasıl düzenleyebileceğimiz gösterildi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Katılımcılarla Poster Tasarlamayı Öğrendik

 

Başakşehir Living Lab’ de Temel Seviye Photoshop Eğitimi serisinin 4.dersinde poster hazırlamaya yönelik anlatım ve uygulama gerçekleştirildi. Farklı poster alternatifleri tasarlarken kullanılabilecek araçlar ve yöntemlere değinildi. Anlatılan yöntemler doğrultusunda her katılımcı kendi posterini Photoshop ile tasarladı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Java ile Android Programlama Eğitimleri Devam Ediyor

 

Başakşehir Living Lab’de Java ile Android Programlama eğitimleri gerçekleştiriliyor. 17 – 35 yaş arasındaki kişilere yönelik olarak hazırlanan eğitimde; Android proje geliştirme konusunda temel bilgiler verilmekte ve örnek projeler ile katılımcıların da proje geliştirmeleri sağlanmaktadır.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Sketch Up Eğitimi ile 3 Boyutlu Model Tasarladık

 

Lise öğrencilerine 3 boyutlu modelleme yeteneği kazandırmayı hedefleyen Sketch Up eğitiminin ilki düzenlendi. Başlangıçta program arayüzü ve çizim araçları tanıtıldı. Örnek modeller üzerinden animasyon ve sahne özellikleri anlatıldı. Katılımcılarla beraber uygulamalı örneklerle devam edilerek eğitim tamamlandı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Girişimci Eğitiminde Ürün Nasıl Fiyatlandırılırı Konuştuk

 

Ürün fiyatlandırma hemen hemen tüm girişimcilerden olgun işletmelere kadar tam emin olunamayan konular arasındadır. Bir çözümün tüketici tarafındaki ödeyebileceği fiyatı tespit etmek ve bununda bizim için gerçekten kar getirici olması kolay bir konu değil. Önceki eğitimimizde aslında konumlandırmanın ne kadar önemli olduğunu izah etmiştik. Yanlış konumlandırma aslında sonraki bir çok süreci ciddi etkiliyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’de Arduinolab Eğitim Serisi Gerçekleştiriliyor

 

18 – 35 yaş arasındaki kişilere ve 12-17 yaş arasındaki kişilere iki farklı etkinlik olarak sunulan bu eğitimlerde programlamaya giriş, robotik ve elektronik devreler, arduino programlamaya başlangıç ve bu yolda öğrenilmesi gereken temel konular hakkında çalışmalar yapılıyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Teknolojiyi Seven Parmak Kaldırsın Living Lab’de Devam Ediyor

 

10 – 12 yaş aralığındaki öğrencilerin katıldığı program Eğitimci Nurgül Kurca tarafından veriliyor. İlk gününde teorik bilgilerin aktarıldığı bu eğitimde öğrenciler program yazmayı aşama aşama öğreniyorlar.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

LegoLab Yaz Okulu Başladı

 

9-16 yaş çocukların katıldığı Lego Lab eğitimimiz başladı. Hafta içi her gün 10:00-12:50 saatleri arasında yapılan eğitimde; öğrenciler kendilerine ait robotlarını oluşturmakta, sensörleri kullanmakta ve robotları kodlayarak çeşitli görevleri yapmaktadırlar.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Tinkercad ile 3D Dünyasına Merhaba

 

9-16 yaş çocuklara hitap eden 3D Tasarım eğitimleri başladı. Gün geçtikçe yaygınlaşan 3D tasarım tüm meslek dallarında kullanılmaya başladı.Eğitimlerimizi hafta içi hergün 3 saat olarak gerçekleştiriyoruz. Öğrenciler Tinkercad programı ile tasarım yapmayı öğreniyorlar. Ardından tasarladıkları ürünleri 3D Printerdan baskılarını alıyorlar.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

İplik Çalıştayı ile Günümüze Renk Kattık

 

Başakşehir Living Lab’de gerçekleşen İplik sanatı ( String Art ) çalıştayında ahşap plakalar üzerine seçtiğimiz bir deseni oluşturmak için çiviler çaktık ve iplerle desenlerimizi oluşturduk.
 
 
Detay için Tıklayınız
 

AĞUSTOS ETKİNLİKLERİMİZ