Copy

 
09/03/2016 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :22 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

Başakşehir’de Bir İlk; Erasmus + Kodlama Kampı Etkinliği

 
Başakşehir Living Lab uluslararası bir projeye daha ev sahipliği yaptı. Gençlerin girişimcilik konusunda deneyim kazanması, farklı ülkelerden gelen gençlerin bir arada takım çalışması ruhu ile ortaklaşa proje deneyimi kazanmaları, farklı kültürlerden gelen gençlerin kaynaşması, proje ortaklığı içerisinde yer alan kurumlar arasında kapasite ve işbirliğinin arttırılması amacıyla yapılan amacıyla Başakşehir Living Lab, Genç Hayat Vakfı, CoderDojo Türkiye ortaklığı ve Erasmus+ Programı kapsamında hayata geçirilen Kodlama Kampı etkinliği 5 gün sürdü.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Çöpe Çözüm, Çöple Çözüm

 


First Lego League Yarışması'ndan geçen sene Bursa'dan Robot Performans Birincilik Ödülü ile dönen Başakşehir Living Lab’in Lego ekibi LivingLab’ lebi, Bilim Kahramanları Derneği tarafından bu sene 12.si düzenlenecek olan First Lego League Yarışması'na hazırlanıyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

KOSGEB Tüm Desteklerini Başakşehir’de Anlattı

 


Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra İkitelli KOSGEB Müdürü Özay Cebeci, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Şahin ve çok sayıda girişimci katıldı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Bilim Kültürü ve İyi Oluş Araştırmaları Sonuçlandı

 


Başakşehir ilçesi genelinde her yıl yapılmakta olan “Bilişim Teknolojileri Kullanım ve Bilim Kültürü Araştırması” sonucunda Başakşehir’in Bilişim Teknolojileri Indeksi’nin ( ICT Index) geçen yıllara göre artmış olduğu sonucu ortaya çıktı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

VesLabs ve General Electric Anlaşması

 

Başakşehir Living Lab tarafından desteklenen VesLabs yakın zamanda General Electric Ağ Çözümleri ile General Electric üretim tesislerinde kullanılacak akıllı fabrika uygulamalarını geliştirmek üzere bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, birlikte yaratma yaklaşımına dayalı kullanıcı odaklı tasarım ve kaynak optimizasyonu amaçlı ön tasarımı içeren iki farklı uygulama için yapıldı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

VesLabs İle Expo 2016

 

Herkesin üzerinde konuştuğu ve son yılların popüler teknolojilerinden biri olan ibeacon cihazlarının ziyaretçilere eşsiz bir mobil deneyim ile beraber organizasyona operasyonel verimlilik sunacağı Expo 2016 projesinin hikayesini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'I ZİYARET EDENLER


 

Bilgi İşlem Müdürleri Başakşehir’de Toplandı

 


İstanbul ilçe belediyeleri bilgi işlem müdürleri, Başakşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya geldi. Ev sahipliğini Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel’in yaptığı toplantı Başakşehir Living Lab’de gerçekleşti.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Öğrenciler Başakşehir Living Lab’ı Gezdi

 


Güvercintepe Ortaokulu , Cahit Zarifoğlu İlköğretimokulu ve Akif İnan İmam Hatip Lisesi Başakşehir Living Lab’ı gezerek yeni teknolojiler ve inovatif ürünlerle tanıştılar.
 
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ŞUBAT AYI ETKİNLİKLERİ


 

İnovasyon ve Start Up Eğitimi

 

Türkiye’de ilk olan programda, İnovasyondan başlayarak ürünün ticarileşmesine kadar olan tüm konular ilk defa tek bir programda veriliyor. Eğitimci Murat Özanlar tarafından verilen eğitim 11 ay devam edecek.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Eğitimi Başladı

 

Başakşehir Belediyesi Living Lab Merkezi’nde ilçe idareci ve öğretmenleri için eğitim verildi. ‘Eğitimde yeni yaklaşımlar’ üst başlığı ile gerçekleşen eğitime ilçe okullarının idarecileri ve farklı branşlardaki öğretmenler katıldı. Beş gün devam edecek programda, öğretmenlerin öğrencilere daha faydalı olabilmesi, eğitimin daha kalıcı olabilmesi için teknolojiyi daha etkin kullanabilmeleri hedefleniyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Girişimci Ekipler Bir Araya Geldi

 


Başakşehir Living Lab, bünyesindeki girişimci ekiplerini düzenlediği bir etkinlikle bir araya getirdi. Programda girişimci ekipler çalışmalarını ve projelerini sunumlarla anlattılar.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Türkiye’de Girişimcilik

 


Başakşehir Living Lab’da girişimciler ve kobiler için başlatılan eğitim serisi 2. eğitimi ile ekosistemi yine bir araya getirdi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 

Mart Ayı Etkinliklerimiz