Copy

 
08/06/2016 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :25 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

Girişimciler Başakşehir Living Lab’da Buluştu

 
Bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen girişimcilik gününe yatırımcılar, mentörler, sanayici, kobi ve girişimciler yoğun ilgi gösterdi. Program Başakşehir Living Lab Genel Koordinatörü Ömer Onur’un konuşması ile başladı. Onur, konuşmasında Başakşehir Living Lab’ın kuruluş hikâyesini ve önemini anlattı. StartersHub kurucularından Ersin Pamuksüzer ‘Günümüz Girişimcilik Ekosistemini’ anlattı. Programda, TTGV Başkanı Cengiz Ultav ‘Yeni Yatırım Alanları’ ve Makers TR Kurucusu Ongun Tan ise ‘Maker Hareketi ve Yıkıcı İnovasyon’ başlıklarında konuşmalar gerçekleştirdi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab'de Robotik Eğitimleri Başladı

 

Başakşehir Living Lab'de T3 Tügva Teknoloji Takımı ile Robotik Eğitimi başlatıldı. 32 Hafta sürecek olan eğitimlerde öğrencilerimizin problem tanımlama, farklı yollardan problemi çözme, sorgulama, analitik düşünme gibi yeteneklerinin geliştirilmesinin sağlanması, bilim ve teknolojiye bakış açılarının olumlu yönde değiştirilmesi hedefleniyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Hacivat - Karagöz Oyunu ile Geçmişe Yolculuk

 


Başakşehir Living Lab 'in girişimci ekiplerinden Eflatun Yazılım tarafından geliştirilen Alfabatik Karagöz oyununu mobil platformlarda yayınlandı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB TANITIM ETKİNLİKLERİ


Pullman 3D Expo Daydık.

 

5-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul Pullman Otel’de organize edilen bu güzel organizasyonda Başakşehir Living Lab olarak biz de yerimizi aldık. Tamamen yerli 3 boyutlu yazıcı üretimine hazırlanan girişimcimiz 4B Mühendislik ile bu fuarda yer alarak, yerel yönetimlerin; yeni teknolojilerde gelişme sağlamak isteyen girişimcilere verdiği desteğin önemini bir kez daha ispatlamış olduk.
 


 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Akıllı Şehirler Kongresi’ne katıldı

 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ICSG 2016 4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nın 2. gününde katıldığı bir panelde konuşma gerçekleştirdi
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab "Mobile Technology Summit" Etkinliğinde

 

17-18 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleşen "Mobile Technology Summit" etkinliğine Platin sponsorluk desteği ile katılan Başakşehir Living Lab kadın girişimcilerine destek verdi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Kariyer Günlerindeydik

 


Başakşehir Living Lab olarak Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Kariyer Günleri'nde öğrencilerle buluştuk. Başakşehir Living Lab hakkında öğrencilere bilgiler aktardığımız etkinlikte standımız yoğun ilgi gördü.
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB MAYIS ETKİNLİKLERİ


 

Java Eğitimleri ile Yazılım Eğitimlerine Hızlı bir Giriş Yaptık

 


17 – 35 yaş arasındaki kişilere yönelik olarak hazırlanan eğitimlerde Java diline giriş, algoritma ve temel programlama konuları hakkında bilgiler veriliyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Murat Özanlar ile Girişimci Eğitimleri Tam Gaz Devam Ediyor

 

Başakşehir Living Lab'de girişimcilik eğitimleri hızla devam ediyor. Bir girişimcinin cesaretini ya da hızlı adım atmasını engelleyen şeylerden biri başlangıç sermayesidir. Şirket kurmak, prototipi yapmak,ekip arkadaşlarını idare etmek zorundadır.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Photoshop Eğitimi'ne Yoğun İlgi

 

Temel Seviye Adobe Photoshop Eğitimi'nde katılımcılar ile Photoshop programına giriş yaptık. İlk derse programın içeriği ve kullanım alanlarını içeren kısa bir sunum yaparak başladık. Photoshop arayüzünü ve araçlarını tanıtarak devam ettiğimiz eğitimde; kullanıcılar kendi bilgisayarlarında eğitimle eş zamanlı komutları uygulayarak takip ettiler.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Serisi Başakşehir Living Lab'de Devam Ediyor.

 


10 – 12 yaş aralığındaki öğrencilerin katıldığı program Eğitimci Nurgül Kuruca tarafından veriliyor. İlk günlerinde eğitimin teorik bilgilerin aktarıldığı eğitimde öğrenciler aşama aşama program yazmayı öğreniyorlar.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Baharı Uçurtma Atölyesi ile Karşıladık

 

21 Mayıs 2016 Cumartesi günü gerçekleştirlen atölye çalışmasında çocuklar iki çıtalı uçurtma yapımını öğrendiler.Artık malzemeler kullanılarak yapılan uçurtmaların üretimi sırasında çocuklar yaratıcılıklarını sergilediler. Yapımdan sonra uçurtmalar boyalarla ve çıkartmalarla süslendi, böylece çocuklar yaptıkları ilk uçurtmalarına kendi hayal güçlerini de kattılar.
 
 
Detay için Tıklayınız
 

HAZİRAN ETKİNLİKLERİMİZ