Copy

 
03/01/2017 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :32 
Tarayıcıda açın


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

Başakşehir’de Yenilikçi Fikirler Ödüllendirildi

 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerine kavuştu. Finalistlere ödüllerini veren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Gençlerimizin üretilen bilgileri bize okuyan değil, bilgi ve teknoloji üreten bireyler olmalarını istiyoruz” dedi.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Helsinki Slush 2016

 


Helsinki'de düzenlenen etkinlik, yeni ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı en büyük pazar yerlerinden kabul ediliyor. Her yıl girişimci projelerinin pazara çıktığı Slush 2016'da Başakşehir Living Lab olarak biz de yerimizi aldık.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Kittech İnovasyon Günleri Akıllı Şehir 'Gaziantep'

 


AR-GE Proje pazarı ile inovatif fikirlerin ortaya çıktığı Kittech İnovasyon Günleri Akıllı Şehir 'Gaziantep'; belediye başkanları ve şehrin yöneticileri, alanında uzman firmalar ve kişileri , akademisyenler ve öğrencileri bir araya getirdi. Bu özel günde bizde Başakşehir Living Lab'ı anlattık.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Sertifikaları Verdik Zamanı Dondurduk… “Mannequin Challenge”

 


Başakşehir Living Lab'da "Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor" eğitimi tamamlandı. Biz de sertifikalardan sonra zamanı durdurduk.
 
 
Video izlemek için Tıklayınız


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ KÖŞESİ


 

İşitme Engelli Anne Babalar için Büyük Buluş

 

İşitme engelli anne babalar için bebek ağlaması, kapı zili, alarm ve panik butonunu duymak sorunu tarih oluyor. Başakşehir Living Lab’de işitme engelli anne babaların hayatını kolaylaştıracak yeni bir proje geliştirildi. Duyum ismi verilen proje ile işitme engelli anne babalar kollarına takacakları özel bir saat ile çocuklarının ağladığını hissedebilecek.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

"Menü WiFi" ile Artık Sipariş Vermek Çok Kolay

 


Başakşehir Living Lab'da geliştirilen "Menü WiFi" projesi ile restoran müşterileri artık kasa kuyruğunu veya garsonun sipariş almasını beklemeye gerek duymadan Akıllı Telefonlar üzerinden direk olarak WiFi'ya bağlanarak Menüye göz atılabilecek, sipariş verebilecek ve masaya hesaplarını isteyebilecekler.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Stick Hunter - Archery Hunting

 


Girişimcimiz Eflatun Yazılım tarafından geliştirilen "Stick Hunter-Archery Hunting" mobil uygulama oyunu Android marketlerde yayında. Oyunu bağlantı linkinden indirebilirsiniz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ARALIK ETKİNLİKLERİ


 

Başakşehir Living Lab’da İplik Sanatı Çalıştayı

 

Başakşehir Living Lab ve İstanbul Dizayn Factory iş birliği ile gerçekleştirilen İplik Tasarımı (String Art) çalıştayı Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezinde gerçekleştirildi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

PHP Web Çatıları ve Laravel ile Örnek Uygulama Geliştirme

 


Başakşehir Living Lab’da PHP frameworkler ve Laravel eğitimi düzenlendi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’te Karakterler Yaratıldı ve Kolaj Tekniği İle Tasarlandı!

 

Başakşehir Living Lab, 22 Aralik 2016 Persembe Günü yine bir “Karakter Tasarımı” atölyesine ev sahipliği yaptı. Academy of Art University San Francisco’da Fulbright bursuyla Animasyon master programını tamamlayan Karakter Tasarımcısı Aycan Basar ve İDF ekibinde çalışan mimar Büşra Calip ile “Karakter Yaratımı ve Tasarımı” etkinliği gerçekleşti.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Lego Robotik ile Akıllı Şehir

 


Başakşehir Living Lab’da lego ile akıllı şehircilik eğitimi düzenlendi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

FLEXAPP ile Kurumsal Mobil Çözümler Eğitimi Gerçekleşti

 

Başakşehir Living Lab’da ilk eğitimi 5 Kasım tarihinde gerçekleşen Flexapp eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor. İlkinden farklı olarak Flexapp platformunun genel özelliklerinden daha çok kurumsal uygulamaların detayları ile restfull servislerin nasıl kullanılacağı örnekler ile anlatıldı. Flexapp ile proje geliştiren tecrübeli profesyonellerden oluşan katılımcıların eğitime ilgisi büyüktü.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Kağıttan, Karakter Tasarımı Oyuncaklar

 

Başakşehirli çocuklar kağıttan oyuncaklarla kendi karakter tasarımlarını yaptı. Başakşehir Living Lab’da gerçekleşen “Kağıttan Oyuncaklarla Karakter Tasarımı” atölyesinde katılımcılarla Cubeecraft Template kullanılarak hayal güçlerini konuşturdu.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

İş Planı Hazırlama I

 

Hem girişimciler hem de faaliyet gösteren şirketlerin her an ellerinde hazır bulundurmaları gereken "iş plan"ını beraber hazırladık. Fikrimizin, şirketimizin gelecek planını oluştururken kanvas modelini de kullanarak daha sağlam temeller nasıl oluşturulu hep beraber bu eğitim ile öğrendik.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

İş Planı Hazırlama II

 

İş planı hazırlama eğitimimizin ikinci bölümünde daha çok finansal, risk faktörleri, zaman planlamaları ve üretim süreçleri ile ilgili hazırlıkları işledik. Hazırlanması daha uzun süreler alan bu maddeleri tek tek işleyerek eğitimimizi tamamladık.
 
 
Detay için Tıklayınız
 

OCAK ETKİNLİKLERİMİZ