Copy

 
05/09/2016 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :28 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

Başakşehir Living Lab, ENoLL Open Living Lab Days 2016 ‘da

 

ENoLL’un ( European Network of Living Labs) her yıl düzenlemekte olduğu Open Living Lab Days etkinliği bu sene 23-26 Ağustos 2016 tarihlerinde Kanada’nın Montreal şehrinde yapıldı. ENoLL üyesi olan Living Lab’lerin temsilcilerinin, akademisyenlerin ve konusunda uzman kişilerin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte tanıtım sunumları, çalıştaylar, araştırma makaleleri sunumları ve iş birliği toplantıları yapıldı.
 
 
Detay için Tıklayınız


 

Başakşehir Living Lab Mobil Etkinlik Uygulaması

 


Başakşehir Living Lab Mobil Uygulaması Yenilendi. Mobil uygulamamızı indirerek güncel haber ve etkinliklerimizi daha hızlı takip edebilirsiniz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Bizi Merak Edip de Hala Gelememiş Olanlar...İşte Fırsat !

 


Girişimcilerimizden Gezinti Tv, merkezimiz için yaptığı 360° derece sanal tur ile web sitemizde yeni bir dönemi başlattı. Kendilerine emek ve çalışmaları için özel teşekkürlerimizi iletmek isteriz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB AĞUSTOS ETKİNLİKLERİ


 

Başakşehir Living Lab’de Kıyafetler Harekete Geçti

 

Başakşehir Living Lab da düzenlenen Move Patterns etkinliği ile hareket eden kıyafetler tasarlandı. Farklı disiplinleri bir araya getirmeyi amaçlayan etkinlikte hareket eden projeler geliştirildi. Temin edilen çeşitli malzemelerle kendisini tekrarlayan bir doku tasarlayan katılımcılar daha sonra Arduino kart kullanarak bu tasarımları hareket ettirmeye çalıştılar.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Mavi Okyanus Stratejisi

 

Fikirlerimiz ister yeni oluşmuş olsun ister uzun süredir pazarda yer alan bir ürünümüz olsun rakiplerden sıyrılmak, karlılığı arttırmak ve müşterilerin peşinden koşan değilde müşterinin bizim ürünümüze ulaşmak istemesi için pazarda fark yaratıyor olmamız lazım. Bunun için birkaç basit metod var aslında.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Tasarlıyoruz! Çiziyoruz! Birleştiriyoruz!

 

Başakşehir Living Lab tarafından düzenlenen ‘Tasarla, çiz, birleştir Atölyesi’ farklı yaş ve meslek gruplarını bir araya getirdi. Bir günlük olarak gerçekleştirilen eğitimde katılımcılar üç boyutlu ürünleri tasarladı, çizdi ve birleştirdi. Dört saat süren eğitim Mimar Büşra Calip tarafından verildi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

3 Boyutlu Tasarlıyoruz, SketchUp ile Modellemeyi Öğreniyoruz!

 


Bu ay 2.sini yaptığımız Uygulamalı SketchUp eğitiminde lise öğrencileri ile buluşuyoruz, birlikte 3 boyutlumodel nasıl yapılır öğreniyoruz! SketchUp arayüzü ve temel komutları anlatılarak başlanan eğitimde katılımcılar kendi bilgisayarlarında öğrendikleri komutları uygulamalı olarak deneyimliyorlar.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Girişimciler İçin Yatırımcı ve Müşteri Sunumu Hazırlama Eğitimi

 

Girişimciler fikirlerini oluşturmaya başladıktan itibaren birilerini ikna etme sürecine girmek zorunda kalırlar. Bu çevrelerinden müşteri adaylarına, melek yatırımcılardan kuluçka merkezlerine kadar projelerini tanıtma üzerine kuruludur. Her bir profil birbirinden farklıdır.
 
 
Detay için Tıklayınız
 

EYLÜL ETKİNLİKLERİMİZ