Copy

 
06/04/2016 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :23 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

Başakşehir Living Lab First Lego League Yarışması'ndan Kupa İle Döndü

 
“Strateji ve Yenilikçilik Ödülü” ile dönen LivingLab’ lebi Ekibi Koç’u ve Başakşehir Living Lab Halkla İlişkiler Müdürü Özge Şenöz: “ Tüm şanssızlıklara rağmen ekip olmanın bilinci ile hareket edip birbirini tamamlayan gerçek bir ekip olduk. Bu da bizlere, merkezimize en çok yakışacak ödülü kazandırdı.” diyerek sevincini bizlerle paylaştı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab İLTEK Günleri Maker Fair'de

 

Başakşehir Living Lab, İEEE Öğrenci Topluluğu tarafından Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsün'de düzenlenen İLTEK Günlerine katıldı.Başakşehir Living Lab bünyesinde gerçekleştirlen projelerin sergilendiği stand öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.
 
 


 

Aramıza Yeni Girişimci Katıldı

 Başakşehir Living Lab'de yeni bir girişimci ekip aramıza katıldı. Özetle bir restoran otomasyon uygulaması olan "Masadan Söyle" Projesi ile aramıza katılan yeni girişimcilerimiz Kerem İzzet Atam ve Osman Atam'a "Hoşgeldiniz" diyoruz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'I ZİYARET EDENLER


 

Başakşehir’e Atanan Öğretmenler Bir Araya Geldi

 

Başakşehir Belediyesi ilçeye yeni atanan öğretmenleri bir araya getirdi. Öğretmenlerin ilçeyi daha yakından tanımaları, öğrenciler ve kendileri ile ilgili faydalanabilecekleri Başakşehir Belediyesi'ne ait kurum ve kuruluşlarını yakından tanımaları için düzenlenen program Başakşehir Sosyal tesislerinde gerçekleşen kahvaltı ile başladı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Öğrenciler Başakşehir Living Lab’ı Gezdi

 


Akif İnan İmam Hatip Lisesi, El Aksa Suriye Okulu, Özel Çınar Koleji, Toki Osman Gazi İlk Okulu ve Hava Harp Okulu Başakşehir Living Lab’ı gezerek yeni teknolojiler ve inovatif ürünlerle tanıştılar.
 
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB MART AYI ETKİNLİKLERİ


 

Başakşehir Living Lab’de Scratch Eğitimi

 

Daha önce CoderDojo’ya gelmemiş ya da kodlama ile tanışmamış çocuklarımızı Scratch programı ile tanıştırdık. Gelen çocuklar algoritmayı eğlenceli bir şekilde öğrenerek, kendi oyunlarını kodlayabilme ve oynayabilme şansını bulacaklar. 10 hafta sürecek eğitimin sonunda her çocuğumuzun çalışır bir oyun tasarlamış olmasını heyecanla bekliyoruz.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Tasarım ile Kodlamayı Bir Araya Getiren Atölye Çalışması

 

Başakşehir Living Lab’te Gülbahar Coşkun ve Kemal Karaçuha koordinatörlüğünde Move Patterns adıyla bambaşka bir atölye çalışması gerçekleştirildi. Tasarım ile kodlamayı bir araya getiren atölye çalışması büyük ilgi gördü…
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab’da “Farklı Fikir Nasıl Üretilir ”i Konuştuk

 


Eğitimci Murat Özanlar tarafından verilen eğitimde girişimciler bir fikri tüm yönleriyle değerlendirerek en gerçekçi hale getirilmesi konusunda bilgilendirildiler.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Kullanıcı Deneyimi Tasarım Atölyesi

 


Başakşehir Living Lab'de gerçekleşen atölye çalışmasına girişimciler büyük ilgi gösterdi. 4 saat süren atölyede girişimciler kullanıcı odaklı arayüzler tasarlarken kullanıcakları teknikleri öğrendiler.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

ArduinoLab Bu Sefer Üniversite Öğrencilerine Kapılarını Açtı

 

İlk defa üniversite öğrencileri için düzenlenen Arduino eğitiminin 1. gününde katılımcılara eğitimde kullanılan temel parçalar tanıtıldı. Üniversiteli katılımcılar ilk uygulamalı projelerini de bu günde gerçekleştirdi. Eğitimin 2. günü programlama ve algoritma ağırlıklı geçerken, 3. gününde ise programlama ve devre elemanları ile yeni uygulamalar ve projeler ürettiler.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Fikirlerimizi Başakşehir Living Lab’de Doğruluyoruz

 

Hepimiz fikirlerimizin doğruluğuna inanırız, hatta aşık oluruz. Bazen fazla paylaşır bazen de paylaşmaktan çekiniriz. Fakat hep bir şey bulma eğilimimiz vardır. Aklımıza gelen ilginç fikirler heyecan uyandırır. Fakat bunları düşünürken yalnız mıyız? İşte bu soruların cevabını bu haftaki “Fikir Doğrulama” eğitimimizde Murat Özanlar'dan aldık.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Girişimciler WordPress ile Web Sitesini Tasarladı

 


Vakademi ve Natro Hosting işbirliği ile gerçekleştirilen “WordPress ile Web Siteni Tasarla!” etkinliği Emin Doğu'nun domain ve hosting konusunda bilgi verdiği sunum ile başladı. Üniversite öğrencileri, girişimciler ve profesyonellerin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde domain ve hosting kurulum bilgileri Natro tarafından sağlandı. Ardından Vakademi’nin kurucularından Hakan Yalçınkaya online eğitim setleri kullanarak WordPress’in çalışma prensiplerini ve araçlarını anlattı. Bu eğitimin sonunda katılımcılar kendi web sitelerini tasarlamak ve hayata geçirmek için önemli bilgiler edinmiş oldular.
 
 
Detay için Tıklayınız
 

Nisan Ayı Etkinliklerimiz