Copy


Eesti NATO Ühingu uudiskiri

Märts 2017


Loomekonkurss “Meie liitlased”
 
Eesti NATO Ühing koostöös Haridus- ja Teaduministeeriumi, Kaitseministeeriumi ja NATO peakorteriga kuulutab välja loomekonkursi “Meie liitlased”. Loomekonkurss on joonistusvõistlus, kuhu ootame töid kõikidelt Eestis elavatelt inimestelt, sõltumata vanusest, haridusest, rahvusest vm kriteeriumist.
 
Loometöö tingimused
 
Võistlustöö on joonistus ning peab kujutama Eesti riigikaitsele oluliste liitlaste ja Eesti kaitseväe temaatikat. Tööd võivad valmida nii värvipliiatsitega, vesivärvidega, hariliku pliiatsiga, rasvakriitidega või mis tahes vahenditega. 
 
Tööd palume esmalt üles pildistada ning saata foto oma tööst aadressile info@eata.ee hiljemalt 20. märtsiks. Kirjas palume märkida autori nimi, vanus, linn ja kontakt (e-mail, telefoni nr), töö teostamise vahendid (nt vesivärvid) ning 4-5 lauseline kirjeldus/kaaskiri pildi kohta. Saadetud ülesvõtete põhjal valitakse välja finaali pääsevad tööd ning palutakse autoril seejärel saata ka töö originaal (saatmisega kaasnevad kulud kaetakse korraldaja poolt).
 
Konkursi žüriisse kuuluvad Eesti NATO Ühingu tegevbüroo ja nõukogu liikmed, Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja ning Eesti Kaitseväe esindaja. Hinnatakse loomingulist lähenemist ning seost liitlasvägede vajalikkusega Eestis. Vastavalt laekunud töödele jagatakse need erinevatesse kategooriatesse, kus iga kategooria kolme parema töö autorid saavad auhinnaks külastuse Tapa sõjaväelinnakusse. Lisaks meened Eesti NATO Ühingu poolt.
Naised, rahu ja julgeolek
 
Eesti NATO Ühing korraldab reedel, 10. märtsil Riigikogu konverentsisaalis konverentsi «ÜRO resolutsioon 1325: naised, rahu ja julgeolek», kus esinevad kõrgetasemelised eksperdid nii Eestist kui välismaalt. Postimees teeb konverentsist otseülekanne. Samalt lingit leiab ka konverentsi ajakava.

Rahvusvaheline konverents toimub naistepäeva nädalal, et rõhutada naiste olulisust julgeoleku protsesside tagamisel ja juhtida tähelepanu naiste olukorrale kriisisituatsioonides. Konverentsi eesmärgiks on tekitada Eesti ühiskonnas arutelu naiste kaasamise olulisuse üle rahu ja julgeoleku tagamisel nii kohalikus kui ka ülemaailmses perspektiivis.

Loe "Naised, rahu ja julgeolek" temaarikast rohkem SIIT
Eelmiste aastate konverentside kohta loe SIIT.


NATO-Euroopa Liidu ümarlaud

Eesti NATO Ühing korraldab NATO-Euroopa Liidu ümarlauda juba viiendat aastat järjest. Ümarlaud toob kokku noori eksperte ja tudengeid ligi 30st erinevast riigist üle maailma, et arutada üheskoos nii NATO kui Euroopa Liidu julgeoleku ja tuleviku teemadel. Lisaks on osavõtjaid ka Eesti parlamendi, poliitikute, ajakirjanike, saadikute ja ametnike seast. Konverentsi korraldab Eesti NATO Ühing koostöös NATO peakorteri, Kaitseministeeriumi, Välisministeeriumi ja Friedrich Eberti Fondiga. 

2017. aastal keskendub ümarlaud ennekõike NATO ja Euroopa Liidu vahelisele koostööle, seda nii militaarsest kui ka hübriidsest aspektist. Konverentsi esimene päev toimub Riigikogu konverentsisaalis 30. märtsil. Juba traditsiooniks saanud NATO töösimulatsiooniks sõidetaks kaheks järgnevaks päevaks Saka Mõisa.

Ümarlaua konverentsipäevast 30. märtsil saab osa võtta registreerides end VEEBIVORMI kaudu enne 20. märtsiAjateenijate blogi

Seekordses postituses annab Karl-Sander Sempelson elava ja kaasahaarava ülevaate pioneeride tegevusest ja õppest ajateenistuse jooksul.

Postituses ei ole puudust erinevatest lõhkamisvõtetest, ehitamisest, masinatest kui ka liitlastega koostööst. Lisatud ka lõhkamise video!

Karl-Sanderi neljas ajateenijate blogi sissekanne on üleval Eesti NATO Ühingu kodulehel ajateenijate blogis
EATA üritused

Veebruaris toimunud üritused:

* 2-3.02 - EATA ja Balti kaitsekolledži (Baltdefcol) koostöös toimus Tartus NACi simulatsioon kaitsekolledži tudengitele
* 16.02 - EATA üldkogu (liikmetele), PILDID
* 24.02 - Eesti Vabariigi 99. aastapäeva paraad Tallinnas, PILDID

Märtsis toimunud ja toimuvad üritused:

* 3.03 - Eestimaa VII naiste kongress. PILDID

*4-6.03 - Viking Line laevadel toimus Soomes ja Rootsis Naisjuristide Liidu korraldatud rahvusvahelise sümpoosion "Naised ja rahu". EATA poolt osales Krista Mulenok. 
* 9-10.03 - Rahvusvaheline konverents "Naised, rahu ja julgeolek" (kutsetega)
* 30.03-1.04 - Rahvusvaheline noortekonverents "NATO-EU Roundtable 2017"
* Kuni 20. märts - Loomekonkurss "Meie liitlased" 

Tulevastest ja hiljuti toimunud üritustest saab lähemalt lugeda meie kodulehel www.eata.ee. Rohkem infot ürituste kohta: info@eata.ee 
Liikmetele

* Eesti NATO Ühing ootab liikmetelt kaastöid uudiskirja! Kõikidel liikmetel on võimalus avaldada igakuises uudiskirjas väike artikel hetkel aktuaalsetel ja olulistel teemadel. Artiklid palume saata info@eata.ee

* Ei ole veel EATA liige? Rohkem infot liikmeks astumise kohta leiab SIIT, kus saab täita ka liikmeavalduse vormi. 
Copyright © 2016 Eesti NATO Ühing, All rights reserved.

info@eata.ee
www.eata.ee


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Eesti NATO Ühing · Valge 13 · Tallinn 11415 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp