Copy


Eesti NATO Ühingu uudiskiri

Juuli 2016
Varssavi tippkohtumise tähtsus Eestile

NATO Varssavi tippkohtumine leidis aset 8.-9.07.2016. Tegemist oli kogu NATO ajaloo tõenäoliselt kõige olulisema kohtumisega ning seda ka Eesti jaoks. Kohtumisel kinnitati otsus suurendada liitlaste kohalolekut Baltikumis ja Poolas, mis kindlustab oluliselt Eesti julgeolekut. 

Eestisse tuleb NATO maaväe pataljoni suurune lahinggrupp, millel on iseseisev kaitsevõime. Pataljoni juhtriigiks saab Ühendkuningriik ning kooseissu kuuluvad veel kaitseväelased Taanist ja Prantsusmaalt. 

Tegemist on olulise otsusega, mis ei ole enam ajutine vaid pikaajaline ning on otsene vastusamm Venemaa järjest agressiivsemale käitumisele oma naaberriikide suhtes. Nagu ka NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles: "Tegemist on uue reaalsusega". Jätkub ka õhuturve Ämaris ning muutub võimsamaks NATO kiirreageerimisüksus. Samuti asub Eestis permanentselt NATO staap. 

Tippkohtumise käsitletud teisi teemasid saab lugeda kokkuvõtvast Warsaw Summit Communique'st, kus on ära märgitud ka NATO Ühingute oluline roll ühiskonna teadlikuse tõstmisel NATOst ja julgeoleku-teemadest. 


Eesti NATO Ühing valiti NATO juurde loodud kodanikuühiskonna töögruppi, mis tegeleb ÜRO resolutsiooni 1325 naised, rahu ja julgeolek temaatikaga.

See on suur tunnustus Ühingule, kes on panustanud juba aastaid sellesse, et tõsta teadlikkust naiste rollist ja olukorrast erinevates konfliktides ja sõjaväes. 
 

Eesti NATO Ühingu liige ja Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Henrik Praks kirjutab Varssavis kohapeal olnuna tippkohtumise otsustest ja sellest, mis saab edasi.

Artikkel on üleval RKK kodulehel blogi vormis inglise keeles: 
http://www.icds.ee/blog/article/warsaw-and-beyond/

12.-13. augustil toimub Paide Vallimäel neljas Arvamusfestival.

Arvamusfestival on kogu ühiskonda kaasav erinevatele poliitikatele avatud kohtumispaik, mille eesmärk on arendada arvamuskultuuri ja kodanikuharidust. Festivalile on oodatud kõik ärksad ja aktiivsed inimesed nii Eestist kui ka mujalt, et üheskoos arutada meie kõigi jaoks olulistel teemadel. Mitmekülgsest ja köitvast kavast on oodatud osa saama kõik, kel huvi ja soov. Külastajatele on festival tasuta.

Eesti NATO Ühing osaleb festivalil lausa kahel alal: Julgeoleku alal ja Rände alal. Ühingu poolt korraldatud paneelid leiavad aset 12.08 kell 12.00-13.30 julgeoleku alal ning 13.08 kell 12.00-13.00 rände alal. 

Tutvu ka kogu festivali kavaga: 
http://www.arvamusfestival.ee/kava/
EATA üritused

Juunis toimunud üritused: 

* 22.06 Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile", Võrus. Ürituse info
* 23.06 Võidupüha paraad Võrus

Juulikuu on puhkuste kuu ja üritusi ei toimu. Küll on aga EATA esindatud Tallinnas Merepäevadel, mis toimuvad 15.-17.07. 

Tulevastest ja hiljuti toimunud üritustest saab lähemalt lugeda meie kodulehel www.eata.ee
Lugemiseks

Warsaw Summit Communiqué

NATO’s Truly Enhanced Partnership - Pauli Järvenpää

Restoring the Power and Purpose of the NATO Alliance - Ambassador (ret.) R. Nicholas Burns, Gen. James L. Jones, JR., USMC (ret.)

NATO-Russia dialogue and the future of the NATO-Russia Council - Kadri Liik, Merle Maigre 

Ajakirja Diplomaatia juuni/juuli topeltnumber
Liikmetele

* Eesti NATO Ühing ootab liikmetelt kaastöid uudiskirja! Kõikidel liikmetel on võimalus avaldada igakuises uudiskirjas väike artikel hetkel aktuaalsetel ja olulistel teemadel. Artiklid palume saata info@eata.ee

* Ei ole veel EATA liige? Rohkem infot liikmeks astumise kohta leiab SIIT, kus saab täita ka liikmeavalduse vormi. 
Copyright © 2016 Eesti NATO Ühing, All rights reserved.

info@eata.ee

Ei soovi rohkem uudiskirju saada?
Selleks palun kliki SIIA

www.eata.ee


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Eesti NATO Ühing · Valge 13 · Tallinn 11415 · Estonia

Email Marketing Powered by MailChimp