Copy
High Dreams Ekim 2016, Varlık
Merhaba,

Prezans, varlık göstermek, özümüzle bağlantıda olabilmektir. Bu bağ ne kadar güçlü ise gerçek duygu ve düşüncelerimizi o kadar rahatlıkla ifade ederiz. Değerlerimizi yaşarız. Yani “kendimiz” oluruz. İç seslerimiz dingindir. İnandıklarımızla, söylediklerimiz ve yaptıklarımız ahenk içindedir. Bu ahenk stres ve kaygı hissettiğiniz durumlarda bozulabilir. Özellikle değerlendirilmeye tabi tutulduğunuz yönetim kurulu toplantıları, performans görüşmeleri, büyük bir topluluk önünde yapacağınız konuşma ya da sizin için çok önemli olan bir iş görüşmesi gibi.
 
Harvard İşletme Fakültesi doçenti ve sosyal psikolog Amy Cuddy, yaptığı bilimsel araştırmalarla vücudumuzun düşüncelerimizi değiştirebileceğini doğruluyor. Sadece iki dakikalık duruşlarla, güç ile ilişkilendirilen üstünlük hormonunuz testosteronu yükseltebilir ve stres hormonunuz kortizolu düşürebilirsiniz. Böylece zihniniz stresli durumların üstesinden gelmek için hazır olur. Zihniniz değişince davranışlarınız da değişir ve istediğiniz sonuçlara ulaşırsınız.
 
Cuddy’nin önerdiği “güç pozları” çok basit: Ayakta bacaklarınız omuz genişliğinde açık durun. Ellerinizi belinize koyun ya da yarış kazanmış bir atlet gibi kollarınızı “V” şeklinde yukarıya kaldırın. İki dakika bu şeklide durun. Artık zihniniz hazır! Şimdi özgüvenle tutkunuzu, coşkunuzu ortaya koyabilir ve zorlukların üstesinden “kendiniz” olarak gelebilirsiniz.
 
Bir lider olarak güç pozları hangi durumlarda işinize yarayabilir?
 

Sevgiyle var olun.
 
Aylin Bozkurt Tüzmen
MBA, PCC, ACPC
High Dreams öneriyor:
Harvard İşletme Fakültesi doçenti ve sosyal psikolog Amy Cuddy, 31 milyon kişi tarafından izlenen TED konuşmasında vücut dilinizin benliğinizi nasıl şekillendirdiğini anlatıyor.
High Dreams öneriyor:
Harvard İşletme Fakültesi doçenti ve sosyal psikolog Amy Cuddy, çok yakında Türkçe’ye de çevrileceğini umduğum “Presence” adlı kitabında, mücadelelerimizi en iyi halimizle nasıl verebileceğimizi, ünlü TED konuşmasından ilham alarak dönüşen kişilerin hikayeleriyle aktarıyor.
Hakkımızda:
Aylin Bozkurt Tüzmen Kimdir?
Çok uluslu bir banka olan HSBC Bank’ta yönetici adayı olarak finans sektöründe başladığım, reel sektörde İstanbul ve New York’ta orta ve üst düzey finans yöneticisi olarak devam ettiğim, bugün 18 yıllık iş deneyimimle High Dreams Koçluk ve Mentorluk Hizmetleri şirketimde profesyonel koç olarak hizmet veriyorum. Misyonum liderlerin, takımların ve kurumların değerleri ve güçlü yönleri doğrultusunda oluşturdukları vizyonlarına ulaşmaları için gerekli dönüşümü yaratmak. Uzmanlık alanlarım liderlik koçluğu, takım koçluğu, koçlara mentorluk & süpervizörlük ve geribildirimdir. Uluslararası Koçluk Federasyonu'nun PCC (Profesyonel Sertifikalı Koç), Adler International Learning Kanada'nın ACPC (Adler Sertifikalı Profesyonel Koç) unvanlarına sahibim.

Detaylı bilgi için tıklayınız.
Share
Tweet
Share
Forward
© 2015 High Dreams, All rights reserved.

www.high-dreams.com
aylin@high-dreams.com
work. +90 533 227 29 27
skype. high-dreams

Bu e-bülteni almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız.


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
High Dreams Coaching & Mentoring Services · Beşiktaş · İstanbul 34357 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp