Copy
Zpravodaj Diakonie 10/2016
Zobrazuje se špatně? Klikněte sem

Milí přátelé Diakonie!

Když navštívíte diakonické středisko a speciální školu v Praze – Stodůlkách, uvítají Vás hned u vchodu jabloně. Teď na podzim jsou obsypané velkými, sytě červenými jablky výborné chuti. Zahrada vydává své plody. A nejen to – také se rozrůstá. Díky darům soukromých dárců se jí podařilo rozšířit o další významnou část.
Diakonie se rozrůstá i jinak: velmi nás potěšilo, že vsetínské středisko navázalo spolupráci se souborem Čhavorenege a Českou filharmonií na projektu pomoci mladým lidem ze sociálně vyloučených lokalit.
Velkou výzvou pro Diakonii stále zůstává i sociální podnikání, jak se dozvíte v úvodním videopozdravu ředitele Diakonie Petra Hašky.
Přejeme Vám krásný podzim.

Díky, že jste s námi!V úctě jménem Diakonie ČCE
Pavel Hanych
Sociální podnikání v Diakonii
VIDEO: Sociální podnikání v Diakonii
Pomáháme handicapovaným lidem, aby našli práci a nový rozměr života. Poslechněte si komentář ředitele Diakonie Petra Hašky.
Zahrada pro všechny
 
Kdysi tu byl šedivý tvrdý beton, dnes při našlápnutí noha cítí nezvyklou měkkost. Povrch, po kterém kráčí, vypadá na první pohled jako z jemného štěrku; ve skutečnosti se ale jedná o speciální gumu. Ústřední místo nové zahrady Diakonie Praha v pražských stodůlkách je supermoderní – stejně jako celá zahrada.
Proměnu zahrady zaplatili soukromí dárci. Prostřednictvím benefičního koncertu přispěl třeba i známý houslista Pavel Šporcl. A v pražských Stodůlkách teď přemýšlejí, jak nový příjemný prostor otevřít i lidem v okolí. Bylo by komu. Středisko a škola jsou ze všech stran obklopeny v těsné blízkosti paneláky. Podle Jakuba Suchela, ředitele Diakonie Praha je ale potřeba nejprve vymyslet, jak sladit návštěvní řád, aby s otevřeností okolí byla zároveň zajištěna bezpečnost klientů.


www.diakonie-praha.cz
Diakonie Praha otevřela Zahradu pro všechny
VIDEO: Diakonie Praha slavnostně otevřela novou zahradu
Romové a filharmonici ve Vsetíně
 
Pěvecký soubor Čhavorenge působí v Česku a na Slovensku už řadu let. Založila ho známá romská zpěvačka, herečka a sbormistryně Ida Kelarová s cílem pomoci romským dětem ze sociálně vyloučených lokalit nalézt jiné životní cesty, než k jakým je předurčuje prostředí, do kterého se narodily. Jsme hrdí na to, že první stálá odbočka souboru právě teď vzniká ve Vsetíně – a to ve spolupráci s Diakonií Vsetín. Přibližně dvacet dětí tu začne pravidelně zkoušet a časem i koncertovat. Povede je nejen Ida Kelarová a její asistenti, ale pracovat s nimi budou i hráči renomované České filharmonie.

www.diakonievsetin.cz
Cenu Aloise Klára obdržela ředitelka litoměřické Diakonie
 
Pondělí 5. září bylo pro Diakonii významným dnem. Irena Opočenská, ředitelka litoměřické Diakonie, převzala cenu Aloise Klára. Tuto cenu uděluje Město Litoměřice osobnostem, které se zasloužily o rozvoj sociálních služeb v tomto městě. 
Litoměřická Diakonie bude v květnu slavit už 25 let od svého vzniku. Irena Opočenská stála na úplném počátku spolu se Zdeňkem Bártou a po celou dobu působení v čele Diakonie se snaží o to, aby Diakonie rostla nejen do šíře v rozsahu poskytovaných služeb, ale hlavně, aby byla pořád moderní, rozvíjející se službou, která umí dobře reagovat na měnící se potřeby všech, kteří služby Diakonie využívají.
Přejeme paní ředitelce, ať má stále dost sil, nápadů a chuti dělat věci jinak, líp, s radostí a lehkostí i v nelehkých časech.

 
www.diakoniecceltm.cz
Chcete podpořit činnost Diakonie? Zde můžete. Je to snadné. Děkujeme.
Copyright © 2016 Diakonie ČCE All rights reserved.
Tento e-mail jste obdrželi, protože jste se zaregistrovali k odběru Zpravodaje Diakonie ČCE nebo jste Diakonii podpořili/podporujete.

Naše adresa:
Diakonie ČCE
Belgická 22
Prague 120 00
Czech Republic

Chcete změnit nastavení těchto mailů?
Můžete upravit své nastavení nebo se odhlásit z odběru tohoto zpravodaje


This email was sent to Michaela.lenc@fors.cz
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Diakonie ČCE · Belgická 22 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp