Copy
View this email in your browser

HbbTV se rozrůstá na Slovensko, spustila ho TV Markíza!


V Praze a Bratislavě 5. prosince 2017
Interaktivní televize HbbTV je nyní plně dostupná pro komerční zadavatele i na Slovensku. Jako první technologii přezdívanou červené tlačítko adoptovala jednička trhu TV Markíza. Ta již formáty HbbTV zařadila do stálé obchodní nabídky. Po vzoru České republiky tak umožní inzerentům nakupovat online kampaně přímo na interaktivních televizních obrazovkách. Markíza spolupracuje se společností Hybrid, která se dlouhodobě specializuje na monetizaci HbbTV a patří k předním inovátorům v Evropě. 

Markíza Group začíná plně využívat potenciál digitální platformy HbbTV, a to na všech třech stanicích Markíza, Dajto i Doma. Slovenský leader spustil HbbTV v roce 2016 a dosud nabízel obsahové služby pro diváky jako videoarchiv, zpravodajství nebo například intektivní hry. Od nynějška se otevírá i pro inzerenty, kterým nabízí 7 reklamních formátů a několik variant cílení známé z českého prostředí.

"HbbTV vnímame ako rozšírenie ponuky klasickej televizie a televizie v online prostredi. Výhodou oproti klasickému online, je práve kvalitatívna stránka vel'kosti TV obrazovky v porovnání s mobile alebo destkop. Očakávam taktiež menšiu rezistenciu voči reklame, na tejto platforme," říká Juraj Máťuš, ředitel centra reklamy Markíza - SLOVAKIA, spol. s.r.o 

Slovensko se otevřelo nejnovějším trendům a má skvělou šanci těžit jeho fantastický potenciál. Naším cílem je za pomocí platformy Hybrid Ads efektivně a dlouhodobě využívat tento prémiový prostor ve prospěch všech hráčů na trhu. Televizí, inzerentů a samozřejmě i diváků,“ představuje spolupráci Lukáš Hnilička, CEO Hybridu.

Online kampaně na slovenských TV i programaticky

Po vzoru České Republiky Markíza disponuje totožnými formáty, které se obchodují za cenu za tisíc zobrazení (CPT). Aktuální ceník HbbTV formátů je dostupný zde. Kampaně v HbbTV jsou známé pro svou vysokou výkonnost, kde se míra CTR běžně pohybuje mezi 2-4%. V roce 2017 se v ČR zatím uskutečnilo více než 180 kampaní. 

Kromě přímého obchodu, který zajišťuje napřímo obchodní oddělení Markízy,  bude většina formátů dostupná skrze programatický nákup v DSP Adform. Programatický nákup zajišťují společnosti R2B2 a Hybrid, které za toto řešení byly oceněné mezinárodní asociací pro HbbTV na letošní Symposiu v Římě v kategorii Best Use of HbbTV for Advertising and Promotion.

"Zapojení Markíza Group do ekosystému Hybrid Ads je pozitivní zpráva pro všechny. HbbTV se rozrůstá o další trh, a to s sebou přináší nespočet výhod, včetně strmě vzrůstajícího reache, nebo třeba jednoduchý a standardizovaný cross-country online nákup. Očekávám, že tento trend bude nadále pokračovat a dlouho nezůstaneme na současných 15ti televizních kanálech,
“ uzavírá Hnilička.

V případě žádosti o další informace, materiály či rozhovory, prosím kontaktujte společnost na curiousabout@mihybrid.com, případně přímo Lukáše Hniličku na lukas@mihybrid.com
 
O společnosti Hybrid:

Společnost Hybrid se zabývá komerčním využitím a optimalizací hybridního vysílání HbbTV. Vyvíjí a provozuje advertní systém Hybrid Ads, který v současnosti využívá Prima Group, Markíza Group, ÓČKO Group a TV Šlágr. Hybrid je ryze karlínská společnost. Hybrid Company a.s.
Křižíkova 52/53
Praha 8, 186 00
 www.mihybrid.com

Copyright © 2016 Hybrid Company a.s., Všechna práva vyhrazena.

Naše emailová adresa:
press@mihybrid.com

Chcete změnit nastavení zasílání emailů?
Můžete  upravit vlastnosti nebo odhlásit odběr novinek

 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
HYBRID Company a.s. · Křižíkova 53/52 · Prague 18600 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp