Copy

Nejen o financování MČ Praha 10 v roce 2019

Zobrazte si tento email ve svém prohlížeči.

Vážení příznivci dobrého dění na Praze 10,

radniční koalice VLASTY, Pirátů a ODS pracuje na plné obrátky. První změny již začínají být zřejmé. Rámcem pro aktivity ovšem tradičně bývá schválení rozpočtu na daný rok. Tento proces se dal do pohybu hned po našem nástupu na radnici. Naší snahou je co nejvíce zapojit občany do jeho připomínkování.

V pozvánkách prosím nepřehlédněte naše pozvání na Otevřené jednání klubu zastupitelů Koalice VLASTA a také na dobrovolnické úklidy v rámci akce Společně ukliďme Prahu 10.
 

Co jsme aktuálně splnili z našeho volebního programu?

  • Snížili jsme a zpřehlednili počet výborů zastupitelstva, které se stanou fórem veřejného projednávání záležitostí městské části

Snížili jsme celkový počet výborů zastupitelstva a zpřesnili jejich působnost. Jejich jednání bývá z většiny veřejné, pozvánky kromě webových stránek také vyvěšujeme na facebookovém profilu městské části. Diskusi s občany otevíráme jako nikdy dříve!

  • Nebytové prostory nebudou dlouhodobě prázdné

Předchozí 4 roky jsme z opozice žádali přehlednější nabízení volných nebytovek. Marně… Nyní, na webových stránkách Prahy 10, byla po necelých 4 měsících nové koalice spuštěna sekce, kde městská část nabízí volné nebytové prostory k pronájmu. Součástí systému je interaktivní mapa, která tyto volné nebytové prostory přehledně prezentuje.

  • Budeme propagovat pravidelné bezplatné dárcovství krve

Jsou činnosti, kde je nejlepší jít osobním příkladem. Upozorňujeme na kolegu Václava Vlčka, předsedu Výboru pro sport a volnočasové aktivity, který je mnohaletým dobrovolným dárcem krve.

  •  Jsme pro zahrádkářské kolonie

Pozor! Aktuálně je vypsané výběrové řízení na pronájem několika volných míst v zahrádkářských koloniích. Zahrádkářské kolonie nás zajímají i kvůli projednávání Metropolitního plánu. Zahrádky do města jednoznačně patří a jsou oblíbenou aktivitou řady sousedů. Do budoucna se zaměříme i na komunitní zahradničení!

 

Průvodce rozpočtem Prahy 10 na rok 2019

Návrh rozpočtu na rok 2019 stihl v únoru doporučit Finanční výbor Zastupitelstva MČ Praha 10 ke schválení radním i zastupitelům ve znění, v jakém ho předložila starostka Renata Chmelová pod taktovkou naší radní Lucie Sedmihradské. Přečtěte si prosím úvodní slovo starostky k návrhu rozpočtu MČ Prahy 10 pro 2019. Dlužno dodat, že nás intenzivně trápí obrovské investiční závazky předchozího vedení radnice, které jdou do stamilionů... Novinkou se stalo to, že jednotlivé kapitoly představil veřejně vždy příslušný radní a vedoucí odborů úřadu. Podrobně si můžete rozpočet projít zde. Pěkným čtením na stále ještě dlouhé jarní večery je Průvodce rozpočtem z pera docentky a radní Lucie Sedmihradské.

Obyvatelé Prahy 10 mají možnost uplatnit své písemné připomínky k návrhu rozpočtu nejpozději do 22. března (9.00 hodin), a to dvěma způsoby. Buď zasláním e-mailu radní pro finance a rozpočet Lucii Sedmihradské (lucie.sedmihradska@praha10.cz), nebo prostřednictvím podatelny úřadu (Vršovická 68, Praha 10 – přízemí budovy A). Dále mohou přednést připomínky ústně při projednávání rozpočtu na zasedání zastupitelstva. Takto, dobrými účty, začíná otevřená radnice!
Vyúčtování kampaně Koalice VLASTA

K dobrým účtům patří také veřejné předložení vyúčtování volební kampaně. V době finančních a daňových uzávěrek skládáme své finanční účty i my v koalici VLASTA. Ze stávajících stran v zastupitelstvu jsme, pokud je nám známo, jediní, kdo tuto informaci veřejnosti poskytli.
 

Vlajka pro Tibet je zpět!

Jak se pozná svěží vítr na radnici? Třeba podle toho, že po letech přešlapování a lavírování opět ve dnech 8.-11. března 2019 zavlála na budově Úřadu MČ Praha 10 vlajka Tibetu. Kancelář senátorky Renaty Chmelové ji vyvěsila již tradičně. Víc asi komentovat netřeba. Snad jen abychom pamatovali na to, že základní lidská a politická práva nejsou samozřejmostí.

     zdroj FB Renaty Chmelové a web MČ Praha 10

 

Důležité termíny

Na www.moje-stopa.cz můžete svým hlasem do 25. 3. 2019 podpořit až 4 návrhy vašich sousedů! Neváhejte a zapojte se!

v pondělí 18. 3. 2019  17:00  Výbor pro strategické investice a veřejné zakázky - Středisko územního rozvoje

v úterý  19. 3. 2019  18:00  vás zveme na Otevřené jednání klubu zastupitelů Koalice VLASTA, tentokrát na Zahradním Městě (Záběhlice) - mimo jiné poskytneme informace k začínající (a dlouhodobě plánované) rekonstrukci u OC Cíl

ve středu 20. 3. 2019  17:00 Kontrolní výbor

v pondělí 25. 3. 2019  12:30  5. jednání Zastupitelstva městské části Praha 10

ve středu   3 .4. 2019 16:30 Výbor pro sport a volnočasové aktivity - Středisko územního rozvoje

v pondělí   8. 4. 2019 17:00 Výbor pro životní prostředí a infrastrukturu - Středisko územního rozvoje

 
Pozvánky 

v pondělí 18. 3. 2019  19:30  Vernisáž výstavy návrhu urbanistické studie Botič (studenti ČVUT) - Středisko územního rozvoje

ve čtvrtek 21. 3. 2019 18:00 Kolonie na Slatinách - beseda v Domě čtení (Strašnice)

do pátku 29. 3. 2019 Výstava návrhu urbanistické studie Botič - Středisko územního rozvoje MČ Praha 10 (Vršovice)

ve středu 3. 4. 2019 19:00 Jeden Svět – Promítej i Ty! Více informací zde (Malešice)

v sobotu 6. 4. 2019   Společně ukliďme Prahu 10 (lokality dobrovolnických úklidů po celé Praze 10

do úterý 30. 4. 2019 Výstava Má vlast cestami proměn - Heroldovy sady (Vršovice)

Buďme dobré mysli.
Zastupitelé Koalice Vlasta a Vaši sousedé!                                                                                    

Tento email Vám došel, protože jste v minulosti projevili zájem o dění na Praze 10. Pokud ho přepošlete dalším, budeme rádi. Pokud se budete chtít odhlásit, je to možné kdykoli. 

Naše adresa:
Koalice VLASTA
U Záběhlického zámku 1a/3253
Praha 10 106 00
Czech Republic

Email: info@vlasta10.cz
Telefon724 022 964

Chcete změnit nastavení Vám zasílaných zpráv? Nebo se chcete odhlásit?

Email Marketing Powered by Mailchimp