Copy

 

Právě vyšly Vlastní noviny! Shrnují program Koalice Vlasta do říjnových voleb do Zastupitelstva MČ Praha 10. Během září se s námi prosím zastavte na ulici a promluvte si o programu i o našich kandidátech. Bude dost příležitostí ve všech koutech Prahy 10. 

Zobrazte si tento email ve svém prohlížeči.

Vážení příznivci dobrého dění na Praze 10,


přesně za měsíc, 5. a 6. října, proběhnou volby do Zastupitelstva MČ Praha 10. Koalice Vlasta si vylosovala číslo 2 (jdeme do voleb podruhé a s větší zkušeností). Máme program pro zdravý život, zdravou radnici a zdravé finance na Praze 10.
 

Vlastní noviny

Právě vyšel volební speciál Vlastních novin, novin, které vlastními silami a na vlastní náklady vydáváme již od roku 2015. V tomto čísle představujeme program a čelo naší kandidátky, tedy prvních osm žen a mužů z celkem 45, kdy je každý nositelem určitého
tématu a oblasti.

 
Komunikovali jsme s vámi po celé volební období. Průběžně a pravidelně. Jen to je totiž důvěryhodné. Pouze bezradná radnice a bezradní politici komunikují s voliči jen v době volebních kampaní. Dovolte nám připomenout klíčová témata jednotlivých čísel Vlastních novin:

  • Léto 2015: Radní Cabrnochové jsme zarazili zakázku za více než 100 mil. Kč na IT služby na Úřadu MČ. IT na úřadu je zabezpečeno kombinací vlastních zaměstnanců a dílčích zakázek na konkrétní služby.

  • Zima 2015/2016: Školy v přírodě na Horském hotelu v Krkonoších poprvé… Pro městskou část jsou drahé. Ale co je hlavní: Stav hotelu je značně neuspokojivý. Upozorňujeme na to po celé volební období. Stávající vedení v čele s TOP 09 a ČSSD začne konat až o rok a půl později, kdy po skandálu s úpravnou pitné vody přeruší výjezdy dětí do Krkonoš. O budoucnosti hotelu nebo škol v přírodě zatím není rozhodnuto.

  • Léto 2016: O plánované výstavbě na území MČ Praha 10 se bohužel píše a mluví velmi málo. Ve Vlastních novinách jsme se to pokusili změnit sérií konkrétních obrázků s konkrétními stavbami. Developerům se podle nás nemají klást překážky, ale podmínky.

  • Podzim 2016: Konkrétní výsledky naší práce: Firma vrátila MČ neoprávněně fakturovaných 5 mil. Kč za nerekonstrukci Horského hotelu. Byly též přehodnoceny megalomanské stavby na Zahradním Městě a ve Strašnicích. A pak že nemá opoziční práce smysl!

  • Léto 2017: Nechceme herny na Praze 10! Snaha o zavedení nulové tolerance vůči hazardu naráží na lhostejnost jiných stran v zastupitelstvu. V příštím zastupitelstvu tomu třeba bude jinak.  

  • Zima 2018: Chceme stávající Bohdalec a Slatiny zalidnit, ne přelidnit, jak navrhuje studie zpracovaná stávající koalicí. Máme zcela konkrétní argumenty. Můžete si být jisti třeba tím, že ubráníme stávající zázemí SK Slavia Praha.

  • Léto 2018: MČ není schopna dlouhodobě pronajmout několik stovek bytů, které má ve své správě. Přichází tak o miliony korun z nájmů a desítky rodin o možnost dostupného bydlení. Je vůbec možné takové lajdáctví?
     

Jak chceme Prahu 10 změnit společně s vámi?

Náš kompletní program a kandidáty naleznete na novém volebním webu. Naše vytrvalá čtyřletá opoziční práce v zastupitelstvu pak zůstává zdokumentována zde.
 

Druhý Malešičák se náramně povedl!

V sobotu 25. 8. se uskutečnil 2. ročník rodinného festivalu Malešičák. Vystoupilo na něm šest kapel (např. Petr Novák revival, Rehab, Škola písničkou a další). Hlavní hvězdou byl Petr Poláček se skupinou Bon Jovi Tribute Prague. Kromě hudební produkce zde byly tvůrčí dílny a také vzdělávací stánky. Centrum Paraple zde kupříkladu prezentovalo kampaň “Neskákej do vody, skákej gumu”, jež upozorňuje na nebezpečí skákání do vody na neznámých místech. Pořadatelem této i dalších malešických akcí je Filip Vránek. Tyto iniciativy vyrůstající zdola podporujeme a vážíme si jeho dobrovolnického nadšení.


Potkejme se u VLASTÍKA v ulicích Prahy 10

Na jaře jsme za vámi vyjeli s karavanem VLASTÍKEM. Měli jsme s sebou mapu, do které jsme spolu zapisovali vaše podněty, výtky i konkrétní nápady, co zlepšit v Praze 10. Důvod byl jednoduchý: zjistit, co vás skutečně trápí, a ověřit si, zda naše nápady sedí. Teď za vámi jedeme znovu. A vy uvidíte, co všechno jsme do našeho programu – do našeho společného programu – zapracovali. Víme, co konkrétně změnit, s čím si poradit velmi brzo. Naše sny jsou konkrétní. Přijďte to s námi probrat na tato místa v tyto dny.

 

Potkejme se spolu nad programem u našeho Vlastíka!

Rádi bychom vás pozvali na zahájení naší kampaně v sobotu 8. září od 9:00 hodin na Kubánském náměstí ve Vršovicích. Můžete se těšit na nové Vlastní noviny a naše kandidáty do Zastupitelstva Prahy 10. Rádi zodpovíme vaše dotazy a poslechneme si, co vás na Praze 10 těší a co trápí.
Další termíny setkání s našimi kandidáty a podporovateli naleznete na našich Facebook stránkách.

 

Tradiční sousedské slavnosti na Praze 10

Ve čtvrtích celé Prahy 10 se už podesáté konají v sobotu 15. 9. sousedské slavnosti v rámci akce Zažít město jinak. Je to svátek pestrosti, vynalézavosti a tvořivosti obyvatel Prahy 10, kteří pro své sousedy uspořádají odpolední slavnost nebo jen obyčejné posezení. Přijďte i vy poznat své sousedy do Záběhlic a z okolí Trojmezí, Malešic, Vršovic, Zahradního Města a Skalky.

V ten samý termín současné vedení Prahy 10 pořádá "Den pro Desítku" s koncertem Olympic za téměř 600 tis. Kč. 

Souběh termínů není náhodný. V jedno odpoledne si bude konkurovat štědře zaplacený Petr Janda s dobrovolnickými aktivitami ve vašem sousedství. Krystalicky čistá ukázka politického marketingu těsně před volbami… z vašich peněz.

 

Přejeme vám pěkný začátek školního roku, co nejvíce osobní a rodinné pohody. A prosím nezapomeňte přijít k volbám. “Praskne to” už 5. a 6. října.

Buďme dobré mysli. Konec bezradné radnice je blízko. Dejte nám Prahu 10 na starost!

                          

Zdraví vás zastupitelé koalice VLASTA a Vaše senátorka
Renata Chmelová

 

 

Tento email Vám došel, protože jste v minulosti projevili zájem o dění na Praze 10. Pokud ho přepošlete dalším, budeme rádi. Pokud se budete chtít odhlásit, je to možné kdykoli. 

Naše adresa:
Koalice VLASTA
U Záběhlického zámku 1a/3253
Praha 10 106 00
Czech Republic

Email: info@vlasta10.cz
Telefon724 022 964

Chcete změnit nastavení Vám zasílaných zpráv? Nebo se chcete odhlásit?

Email Marketing Powered by Mailchimp