Copy
Dlouho neřešené problémy Prahy 10 řešíme s odvahou i rozvahou
Zobrazte si tento email ve svém prohlížeči.

Vážení příznivci dobrého dění na Praze 10,

zasíláme vám červnové vydání našeho pravidelného měsíčního souhrnu, kterým informujeme o práci zastupitelů Koalice VLASTA na radnici MČ Praha 10. Na podzim zvolené zastupitelky a noví zastupitelé jsou ve svých funkcích již celých 6 měsíců. Za uplynulý půlrok se pomalu, ale jistě daří radniční koalici VLASTA + Piráti + ODS otevírat radnici. Důkazem toho je druhé vydání obnovených radničních novin ve formátu nového měsíčníku PRAHA 10. Že to není jediná věc, jste se mohli za uplynulé dva měsíce přesvědčit na více než 10 setkáních s vedením MČ v rámci sběru informací pro chystaný Strategický plán udržitelného rozvoje. Podněty ze strany veřejnosti jsou přijímány až do 30. června 2019. Zapojte se se svým podnětem ke zlepšení kvality života na Praze 10 i Vy!

Co jsme aktuálně splnili z našeho volebního programu?

  • Starostka a radní budou ještě před prázdninami nově veřejnosti k dispozici i prostřednictvím společných Otevřených hodin Vašich radních ve středu 19. června. Je to další ze symbolických i praktických kroků, kterým vedení městské části otevírá radnici Prahy 10 svým občanům.

  • Podporujeme preventivní programy v oblastech bezpečnosti a zdraví obyvatel! 9. června MČ Praha 10 pořádala Den integrovaného záchranného systému a po celé léto se můžete hlásit na bezplatné Zážitkové kurzy první pomoci s Prahou 10.
  • 3. června bylo slavnostně otevřeno poradenské Kontaktní centrum bydlení MČ Praha 10. Nově se každý může na radnici poradit, jak řešit svou bytovou situaci či případnou nouzi.

  • Nadále říkáme důrazné NE Překladišti v Malešicích! Radnice pečlivě sleduje aktivitu investora v projednávání tohoto záměru a podniká přípravné kroky k dalšímu procesu posuzování vlivů na životní prostředí, který bude s největší pravděpodobností brzy obnoven. Tématem se 3. června zabýval Výbor pro životní prostředí a infrastrukturu. Budeme připraveni a uděláme maximum pro odmítnutí záměru!

 

Parkování na Praze 10 ve znamení parkovacích zón

Parkovací zóny jsou v tuto chvíli již nutné ...

Vše, co se chcete dozvědět o plánu zavedení parkovacích zón na MČ Praha 10 zazní ve čtvrtek 13. června v Kulturním Domě Barikádníků, za účasti vedení MČ a odpovědných úředníků. Stručně bude prezentována Analýza dopravy v klidu a dále zazní informace o nejbližších krocích. Nezbytná při zavádění takovéto novinky je diskuse s občany po jednotlivých čtvrtích.

Jsme si dobře vědomi, že řadě lidí nejsou parkovací zóny po chuti, nicméně Koalice VLASTA měla zavedení zón placeného stání ve svém volebním programu. Toto řešení je i součástí programového prohlášení Rady MČ Praha 10 a vychází z programů a povolební dohody všech koaličních stran na radnici.

… kvalitní parkování ale není jen o zónách placeného stání

Současně s tím podporujeme co nejrychlejší vznik nových parkovišť P+R. Spolupracujeme na dlouhodobějším plánu zkapacitnění parkovacích stání formou parkovacích domů. Aktivně také řešíme problém autovraků. Naše senátorka Renata Chmelová (nestr., VLASTA, klub KDU-ČSL a nezávislí) vyvinula v tomto ohledu zákonodárnou iniciativu. Parkování na Desítce posune k lepšímu pouze kombinace výše zmíněných řešení. Někde se po řadě promarněných let, kdy radní pouze přihlíželi živelnému rozrůstání problému, musí začít!

 

Aktuální názor za Koalici VLASTA shrnuje v novinovém sloupku náš zastupitel Milan Maršálek (nestr., VLASTA), který je předsedou Výboru pro životní prostředí a infrastrukturu a též členem Komise pro dopravu a parkování. Úzce tak v posledních měsících spolupracoval s místostarostou Filipem Humlíkem (ODS) na podrobném řešení tohoto problému.Důležité termíny

Zastupitelstvo

v pondělí 24. 6. 2019 15:00  8. jednání Zastupitelstva městské části Praha 10 - připomínáme, že bod vystoupení občanů je nově až v 17:00 (s pohodlnějším termínem přihlášení na místě do 16:30 hod).

Výbory

ve středu 19. 6. 2019  17:00 Kontrolní výbor - budova A, 4. patro 411b

ve středu 26. 6. 2019  17:00 Výbor zdravotní a sociální - budova A, 5. patro, Radniční salonek

 

Pozvánky
ve čtvrtek 13. 6. od 18:30 hodin v KD Barikádníků Představení vývoje parkování na Praze 10

v neděli 16. 6. od 14:00 Den dětí v Malešickém parku - šestý ročník Dětského Dne v areálu Malešického parku, na programu jsou soutěže pro děti malé i velké, rukodělná činnost,výtvarná činnost-malování, sportovní soutěže a losování o ceny

ve středu 19. 6.  od 15:00 do 18:00 hodin Otevřené hodiny radních Prahy 10 - ve 4. patře budovy A Úřadu městské části Praha 10 (Vršovická 68, Praha 10). Přijďte se potkat s našimi radními a probrat, co aktuálně hýbe Desítkou. Všichni členové Rady MČ vám budou k dispozici.

ve čtvrtek 20. 6. od 17:00 Kulturní léto v Senátu - vystoupení vršovického patriota Františka Vrbeckého a jeho
folkové kapely Berenika (Valdštejnská zahrada, Senát ČR, akce pod záštitou naší senátorky Renaty Chmelové)

ve čtvrtek 20. 6. od 17:00  Malešický beach volejbal, vol. 4 - 4. ročník amatérského turnaje v plážovém volejbale pro každého … s výjimkou profesionálů ;)
 

Letňáky na Praze 10 v roce 2018


 

Srdečně všechny zveme do letního kina! Přijďte si užít letní večery ve společnosti dobrých filmů. Aby vám žádné promítání neuteklo, sledujte Události na Facebooku, budeme je postupně připomínat.

 Letní kino v Ďolíčku  


Klub za podpory MČ Praha 10 připravil nový projekt využití Městského stadionu v Ďolíčku. Od 18. června se můžete těšit na projekci deseti filmů či dokumentů. Pět projekcí proběhne ve druhé polovině června a dalších pět v srpnu. 

 Krásné léto přeje starostka a senátorka Renata Chmelová a zastupitelé koalice VLASTA

 

 

 

Tento email Vám došel, protože jste v minulosti projevili zájem o dění na Praze 10. Pokud ho přepošlete dalším, budeme rádi. Pokud se budete chtít odhlásit, je to možné kdykoli. 

Naše adresa:
Koalice VLASTA
U Záběhlického zámku 1a/3253
Praha 10 106 00
Czech Republic

Email: info@vlasta10.cz
Telefon724 022 964

Chcete změnit nastavení Vám zasílaných zpráv? Nebo se chcete odhlásit?

Email Marketing Powered by Mailchimp